Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Problema cos fum

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,928
  • Înscris: 09.12.2004

View Postgtcosmin, on Apr 8 2007, 20:47, said:

Problema e bineinteles ca nu functioneaza corect cosul pt gratar, foarte putin fum iese prin cos restul(90%) iesind prin gaura gratarului. Aveti idee ce ar trebui facut sa functioneze normal cosul gratarului??? ar fi excelent daca puteti recomanda eventual o persoana sau firma care sa faca totul cum trebuie la un pret decent.
are tiraj? ce diametru (sauLxl) are cosul? accesul la gratar e mare? cred ca toate astea au legatura intre ele, deoarece stiu un caz care umple curtea de fum :D

#20
werty2005

werty2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.09.2008
am un cos de fum de 7 metri, inaltimea casei de 6m, interior de 25x25cm. Cel care l-a construit a lasat cateva "gaurele" in el. Cum e posibil sa iasa fum pe acolo?? Nu ar trebui ca fumul sa o ia in sus?

#21
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,134
  • Înscris: 09.01.2007
Gaurelele alea nu au nici un rost. Poti avea usite de vizitare pt curatat.

#22
Petruccio

Petruccio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 01.02.2012
Bună seara! Vă rog să mă clarificați cu următoarea întrebare. Am o microcentrală Romstal. De ceva timp, a început să se creeze condensat. Inginerul ce a verificat a spus că cel mai probabil este din cauza cosului de fum. Sistemul de evacuare la mine este coaxial orizontal. Ca solutie temporară, dânsul a deschis aspirația pentru două conducte și acum funcționează Ok. E posibil de lăsat așa în continuare sau trebuie de reparat totuși problema coșului? Mulțumesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate