Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Spalatorie auto

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
andoceo

andoceo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 642
  • Înscris: 09.02.2005

View Postmihai12345, on Oct 15 2007, 21:23, said:

Eu as zice ca 5-10 litrii la masina. Poate vroiai sa scrii 15l.
Oricum aparatul de spalare cu presiune nu consuma multa apa. Cu cel mic, hoby, de-abia uzi pamantul pe langa masina
Man, I pus quote la un reply de acu 7 luni :)

Omului cred ca ii merge din plin......cine stie ;)

#20
ionut.b

ionut.b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.08.2007
Salutare !

Vreau si io sa fac o spalatorie si nu reusesc sa ma documentez :wallbash:

As vrea sa aflu urmatoarele :
1. Ce trebuie pentru infiintarea firmei ?
2. Cine face proiectul ? este un standard ?
3. Cum alegi echipamentele potrivite ? ( M-am uitat peste caracteristicile unor aparate si nu am inteles mare lucru ).
4. Instalatia de reciclare a apei - unde trebuie amplasata ?

Cam atat pt moment,
Multumesc.

#21
kelloboss

kelloboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 25.04.2007
as avea si eu 2 intrebari

1) cat costa spalatul unui TIR
2)cati litri de apa se consuma la o masina, respectiv al un tir

#22
beautycar

beautycar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 25.10.2007
vad ca toata lumea se intreaba si nimeni nu are raspunsuri concrete. EU LE AM ! Deci o spalatorie auto are nevoie de un teren, legaturi la reteaua de apa (eventual un putz), legaturi la reteaua de electricitate, legaturi la canalizare sau nu(cu conditia sa aibe un utilaj de reciclare totala a apei folosite).
Dupa ce ai astea mergi frumos la primarie si ceri autorizatie de constructie si autorizatie de mediu. Ti se va cere un proiect. Dupa ce ai astea iei utilajele si incepi constructia.
Te pot ajuta cu orice informatii ai nevoie pentru ca de asta ma ocup. Utilajele si montajul lor nu sunt o problema, ti le dau eu. Contacteaza-ma

Attached Files



#23
beautycar

beautycar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 25.10.2007

View Postmariuspa, on Feb 25 2007, 13:57, said:

Spatiul il ai? Aici e de fapt marea problema... in rest afacerea nu e prea complicata.
Faci bani... dar trebuie sa intepenesti langa ea ca sa nu te fure angajatii. Crede-ma ca stiu ce spun. Si sa nu imi raspunzi ca pui nu stiu ce sisteme sau camere de luat vederi. Inventivitatea romanului nu are limite cand vine vorba de furaciuni. Deci... pregateste-te sa stai acolo 24/7... tu sau o persoana de incredere (ai grija sa nu fie de "incredere"  :) )

Succes!

CEL MAI INDICAT ESTE SA FACI O SPALATORIE AUTOMATA FARA PREA MULTI ANGAJATI CARE SA FURE. investitia initiala este mai mare dar in timp scoti mult mai multi bani...de ce? pentru ca stii exact cat consumi apa, curent, produse chimice, stii exact cat dureaza o spalare si nu te poate fura nimeni. Anul viitor oricum nu se vor mai da autorizatii pentru deschiderea spalatoriilor manuale. Daca ai alte intrebari contacteaza-ma

Attached Files

  • Attached File  a.JPG   4.51K   33 downloads


#24
ctmflorin

ctmflorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.03.2008
As vrea sa-mi deschid o spalatorie intrun orasel mai mic. Am terenul. Ce credeti imi ajung  4000 de euro pentru constructie autorizati curent electric apratura de spalat etc.Tinand cont ca vreau sa fac hala dintrun material usor iar aparate de spalat nu pre complicate.

#25
ctmflorin

ctmflorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.03.2008
putey sami daty un add la iduu ctn.florin

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate