Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

PS3 update loop

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
D3xTr0

D3xTr0

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 23.07.2018
Salutare! Recent am cumparat un PS3 FAT. Consola a mers bine pana acum pe versiunea 4.82 si m am gandit sa ii fac update la 4.90 pentru a o putea moda. Am incercat prima data sa o updatez la versiunea 4.90 cu ajutorul internetului dar am primit un cod de eroare care spunea ca internetul este instabil sau ca hdd-ul este "faulty". Apoi, m am gandit sa ii fac update folosind un stick usb. Consola acum este blocata intr un update boot loop la care nu pot sa-mi dau seama cum sa il rezolv. M am gandit ca poate hdd-ul este de vina fiind vechi de cand este lansata consola( 2007 40gb). Persoana de la care am cumparat o mi a spus ca cd/dvd writer ul nu functioneaza si ma intreb daca si asta ar fi o cauza a update loop ului. Orice idee mi ar fi de foarte mare ajutor.

#2
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,057
  • Înscris: 10.09.2005
Nu trebuia sa iei phat, au avut multe probleme. Mai bine luai un slim. Incearca cu un alt hdd.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate