Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Conectare imprimanta Brother WiFI

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Alex9292

Alex9292

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.09.2022
Salutare! Am o imprimanta Brother HL-122WE, dar din păcate nu reușesc să o conectez prin WiFI la minunatul router fiberhome HG6544C de la Digi, cel mai probabil fiindcă are wps-ul dezactivat din fabrica. Are cineva o soluție? Mulțumesc!

#2
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005
Fratele meu a cumparat fix aceeasi imprimanta si nu am reusit sa o conectez la WiFi. Mi-a placut cum functioneaza si mi-am cumparat si eu una. La mine a mers din prima, functioneaza perfect pe WiFi.
Atat eu cat si fratele meu avem net de la Digi, singura diferenta este ca el foloseste echipamentul livrat de Digi iar eu am un router de la Tp-Link.
Acum ca am vazut postarea ta incep sa inteleg si motivul pentru care la el nu functioneaza WiFi. Foarte interesant.

#3
serginho

serginho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 09.09.2005
solutia este sa citesti manualul.

when nothing else works, rtfm.

Edited by serginho, 25 September 2022 - 12:27.


#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,400
  • Înscris: 08.02.2011
Solutia e sa cumperi router wireless adevarat. Nu conteaza de unde ai net, poti sa nu ai deloc si tot va merge.

Nu sunt sigur, dar daca ai laptop sau adaptor wireless la PC nu poti sa imprimi in mod direct fara nimic altceva ?

Edited by modoran, 25 September 2022 - 13:16.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate