Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Smart Meter Growatt

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,583
  • Înscris: 01.08.2005
Va salut!
Poate cineva stie sa-mi raspunda la o problema, un sistem montat pe un garaj, smart meter-ul vine montat cam la 25 de metri in linie dreapta, sau cu cablu sa ocoleasca sa nu fie vizibil cam 50 de metri. La aceasta distanta, smart meter-ul poate lucra cu invertorul? Cablu o sa folosesc cu doua fire litate de 0,75. Caderea de tensiune pe aceasta distanta o sa fie ok pentru comanda invertorului?
Multumesc!

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Nu e problema, recomand cablu FTP de calitate, folosesti 2 perechi de cabluri de la interior + pini terminali.

Cred ca trebuie sa pui si rezistenta terminala (vezi manualul).

#3
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,583
  • Înscris: 01.08.2005
Ar fi super sa functioneze corect! :D

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
RS485 is popular for inexpensive local networks, multidrop communication links and long haul data transfer over distances of up to 4,000 feet = 1200m

#5
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,583
  • Înscris: 01.08.2005
Este o veste extraordinara, imi faceam griji ca nu pot folsi sistemul pana nu pun contor dublu sens!
Mii de multumiri! :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate