Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Magazine macbook pro

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
krtyna

krtyna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 07.04.2021
Ce alte magazine cu produse macbook stiti in afara de emag, pc garrage, altex ?
Si sa fie la preturi mici

#2
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022
Amazon si apple store cele mai ieftine.

#3
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
vanzatori autorizati mai sunt noumax si istyle, dar daca vrei ‘eftin, atunci olx scrie pe tine. in rest preturile sunt cam la fel, asa e politica apple.

#4
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Total Convert, au marfa SH destul de OK.

#5
arsradu

arsradu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 05.04.2007

View Postkrtyna, on 09 august 2022 - 12:18, said:

Ce alte magazine cu produse macbook stiti in afara de emag, pc garrage, altex ?
Si sa fie la preturi mici
Emag nu-ti recomand daca vrei mai ieftin. Cand mi-am laut eu Mac-ul, eMag avea niste preturi nesimtit de mari. Mult peste pretul oficial. Preturi de specula. Si diferenta doar de culoare! Deci nu, nu-ti recomand sa-ti iei Mac de la eMag.
Cum zicea si born2lose mai sus, iStyle sau Noumax. Alea sunt preturile de referinta. Dupa asta, iti recomand Altex.

Edited by arsradu, 09 August 2022 - 20:22.


#6
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Cum dracu recomandati iStyle peste eMag nu pot intelege. Mereu au preturi mai mari si promotii lipsa...
Initiator, te poti uita si la resigilate pe eMag sau Altex.

#7
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
Grija cu OLX, desi mult dau "garantie" de fapt risti sa ramai cu paguba daca se strica ceva. Si unele modele de macbook pro sunt pretentioase (de ex. cele cu tastatura butterfly).
Recomand emag poate gasesti la resigilate ceva.

#8
krtyna

krtyna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 07.04.2021
Am vrut un model cu memorie 32 GB si nimeni nu il are in stoc, pe istyle se poate configura dar trebuie sa astepti 10 saptamani pentru livrare.
Intre timp a aparut in stoc la pcgarage dar evident la pret mai mare asta e.
E mag are cel mai mic pret la modelul cu memorie 16 GB dar se tot joaca cu pretul, tot fluctueaza zilnic intre 10 si 12.500 lei

#9
arsradu

arsradu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 05.04.2007

View Postmannyx92, on 09 august 2022 - 21:17, said:

Cum dracu recomandati iStyle peste eMag nu pot intelege. Mereu au preturi mai mari si promotii lipsa...
Initiator, te poti uita si la resigilate pe eMag sau Altex.

Nu mereu. Cum am zis, cand mi-am luat eu Mac-ul, prin Decembrie anul trecut, eMag-ul avea diferenta de cateva mii de lei, la o simpla diferenta de culoare. Imi pare rau ca nu mai am screenshot-urile. Ti-as fi aratat cu mare placere. Cum ziceam, pret de specula.

Deci...da, cu parere de rau, nu pot sa recomand eMag in cazul asta. In special cand produsele nu sunt vandute de ei. Au obiceiul sa-si adauge destul de mult la pretul normal.

Cand ai ocazia, te poti uita la un produs pe site-ul comerciantului de la care iti vine efectiv produsul (daca are site propriu). In 99% dintre cazuri, vei observa ca eMag o sa-si adauge un comision la acel pret. Ceea ce e oarecum normal. E platforma lor pana la urma. Dar ziceam asa. Nu intotdeauna eMag are preturile cele mai mici. E bine sa mai cauti si in alte parti, pentru ca s-ar putea sa ai surpriza sa gasesti mai ieftin.

Plus ca mai e o chestie, produsele Apple nu prea beneficiaza de reduceri masive. Resigilatele ies din discutie. Vorbim de produse noi, sigilate.

Edited by arsradu, 31 August 2022 - 08:13.


#10
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
Există o explicație oficială pentru care în RO niciun magazin (mare) nu are Air, Pro 13" sau Mini cu 16GB RAM? La iStyle e un termen de livrare de tipul "mai bine lasă...".
Au existat vreodată cu 16GB RAM?


#11
parabellum

parabellum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,453
  • Înscris: 06.01.2010
Stai sa vezi cum e cu Mac Studio si iStyle 'termen de livrare'. Se anunta doar dupa ce faci plata si e un interval enorm.

#12
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 18.07.2018

View PostEXIT, on 31 august 2022 - 16:04, said:

Există o explicație oficială pentru care în RO niciun magazin (mare) nu are Air, Pro 13" sau Mini cu 16GB RAM? La iStyle e un termen de livrare de tipul "mai bine lasă...".
Au existat vreodată cu 16GB RAM?
Acum la sfarsit de luna octombrie 2022 este pe eMag produsul si termenul de livrare e mic.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate