Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Display driver stopped responding

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
cristiibm

cristiibm

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 02.06.2006
Buna ziua,
va rog frumos,
problema este urmatoarea:
Folosesc Windows 7 cu precadere pauza cu modul "sleep" in loc de "shut down" si ca monitor un tv LG,
de ceva timp/1 luna de zile, in timpul fiecarei sesiuni/"retreziri" primesc mesajul "Display driver stopped responding" care imi blocheaza efectiv calculatorul, in doua ferestre consecutive de avertizare fara sa pot interveni.
Mai mentionez ca spatiul pe C a ajuns sub limita optima de 10% din capacitatea partitiei, in cazul de fata 5GB din 200GB.
Care este cauza, de ce a aparut si cum o pot rezolva?
Va multumesc!

#2
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 16.235
  • Înscris: 05.01.2006
Vezi daca te ajuta pasii de-aici: https://support.micr...24-64e0d3705f8d

#3
IncredibleWiring

IncredibleWiring

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 384
  • Înscris: 05.02.2021

View Postcristiibm, on 05 august 2022 - 17:42, said:

Folosesc Windows 7 cu precadere pauza cu modul "sleep" in loc de "shut down" si ca monitor un tv LG,
de ceva timp/1 luna de zile, in timpul fiecarei sesiuni/"retreziri" primesc mesajul "Display driver stopped responding" care imi blocheaza efectiv calculatorul, in doua ferestre consecutive de avertizare fara sa pot interveni.
Incerca sa reinstalezi driverul video. S-ar putea sa nu fie de la placa video deoarece eroarea asta poate avea mai multe cauze.

View Postcristiibm, on 05 august 2022 - 17:42, said:

Mai mentionez ca spatiul pe C a ajuns sub limita optima de 10% din capacitatea partitiei, in cazul de fata 5GB din 200GB.
Care este cauza, de ce a aparut si cum o pot rezolva?
Va multumesc!
Descarca WinDirStat de aici https://windirstat.net/. Apoi instaleaza-l (daca nu vrei sa-l instalezi il poti extrage cu WinRAR/7-Zip si sa-l executi asa). Ii dai sa scaneze discul C si vezi ce iti da. Eventual posteaza o poza cu cele mai mari fisiere/directoare.

#4
agp626

agp626

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 618
  • Înscris: 15.06.2007
Cam de o luna de zile si la mine (laptop ASUS vechi de 7 ani ) se intampla o data sau de 2-3 ori pe zi sa se stingă ecranul câteva secunde apoi se reaprinde si apare in dreapta jos mesajul:
Display driver stopped responding and has recovered
Ecranul  e blocat, nu mai am nici control cu maus nici cu butoane.
Trebuie sa-i dau restart si isi revine.
Am încercat sa descarc un intel graphic driver dar nu mă lasă sa-l instalez.

Fișiere atașate



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate