Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

recomandare canapea

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
VerSus_88

VerSus_88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 16.05.2018
Salutare,
Doresc sa achizitionez o canapea pentru living ( apartament) , neaparat extensibila , pentru 3/4 persoane ca si marime , nu vreau sa fie de piele si nici din inlocuitor.
Ma intereseaza sa fie confortabila si rezistenta , ca si buget ~ 5000 lei.  ( as prefera sa fie pata de culoare a camerei , culoarea verde ar fi un plus)

#2
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
https://videnov.ro/p.../filtre:verde-1

https://videnov.ro/c...xtensibila-rino

#3
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008
https://feydom.ro/choice-1

un exemplu ... sunt "transformabile"

...de preferat sa se testeze in magazin inainte, de oriunde s-ar lua...

Succes

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,259
  • Înscris: 13.03.2017
La pretentiile astea = doar pe comanda si cu structura metalica
Uite aici ;
https://canapeledinp...are-dehusabile/

Au si pe verde

#5
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Vezi prin Ghencea (langa Stadion). Gasesti in bugetul tau (poti face si pe comanda). Am dat pe un pat de 3 persoane extensibil aproape 3.000 lei. Vei gasi pentru toate gusturile. Putin probabil sa nu gasesti ceva ce sa nu-ti faca cu ochiul.

#6
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
Ti-ar fi bun un coltar extensibil U ceva de genul :
https://www.expedo.r...max-height=1200

https://www.expedo.r...max-height=1200

#7
Mrsleon11

Mrsleon11

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.01.2022
La casa 2000 am vazut niste modele super drăguțe si calitative . Noi de acolo am luat un colțar de 3 M cu 1,60  pe comanda , ca si pret 3900 ron .

#8
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,571
  • Înscris: 01.02.2007
La chestia asta trebuie sa fii atent la urmatorul aspect: daca trebuie sa fie comoda pentru activitati de zi (stat in fund la TV) sau pentru somn. Si pentru una si pentru alta nu exista, cea care e confortabila pentru zi nu e confortabila pentru somn si invers. Trebuie sa te hotarasti ce conteaza mai mult pentru tine.

Edited by dacibesti, 21 January 2022 - 16:31.


#9
LeoT

LeoT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 07.08.2019

View PostPololica, on 21 ianuarie 2022 - 14:31, said:

Am dat pe un pat de 3 persoane extensibil

wow .. kinky

#10
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021
Gasesti la second hand.

#11
BeastieEminem

BeastieEminem

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 03.10.2021
Cumpara orice de oriunde dar nu de la Mobecspert. Am luat un coltar 1000 euro piele ecologica (io nu si nu dar altcineva sareape calcaie ca ce frumoasa eee!!) si varza s-a facut pelea aia pe brate in doi ani, s-a descuamat s-a crapat s-a cojit ...Totusi e  buna cand am dimineata o cadere de tensiune ma uit la ea si imediat mi se urca sangele la cap

#12
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 05.11.2009
Și eu caut o canapea de 2 locuri fixă, dar dacă nu, merge și extensibilă și un fotoliu. Eventual și un taburet care să meargă în prelungirea canapelei. De vreo 3 săptămâni mă tot uit. Canapeaua trebuie neapărat probată. Am fost la mobexpert, la Ikea, Sigma, CasaRusu și sinceră să fiu, la Ikea au fost singurele canapele care m-au mulțumit. Sunt ergonomice și practice, dar trebuie văzut și cum sunt construite. Unele foarte ieftine se vede că nu vor rezista la solicitări mari.
Trebuie să te gândești la n factori. Ce fel de design ai, neoclasic, clasic, modernist, minimalist etc, la ce o utilizezi în cel mai mult, cât vrei să te țină (nu întotdeauna prețul este raportat cum trebuie la calitate), etc. Cele de la Mobexpert și CasaRusu arată foarte bine sar nu sunt „primitoare”. Când te așezi pe o canapea, trebuie să simți că te îmbrățișează, să simți că te scufunzi, nu să o simți ca pe un scaun.
Eu am de 17 ani o canapea și un fotoliu făcute la comandă de Ideal Concept. Lucru făcut cu simț de răspundere și cu materiale de calitate. Brațele sunt din piele ecologică o calitate bună. La cât a fost de solicitată s-au decolorat în zonele unde au fost mai folosite, dar structura este beton. Mă costă cam mult să le retapițez și nu știu dacă vor ieși la fel.
Succes în căutări.
Acum, am și eu o întrebare. Dacă iau canapeaua un anumit model și fotoliul alt model și altă culoare merge? Am văzut ici și colo că se poartă așa.

#13
AlexWSG

AlexWSG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 10.07.2013
xxxLutz , pana pe 30 ianuarie mai si o extra reducere de 20% , gasesti multe optiuni

#14
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,481
  • Înscris: 01.12.2017

View Postiogamac, on 22 ianuarie 2022 - 11:16, said:

Acum, am și eu o întrebare. Dacă iau canapeaua un anumit model și fotoliul alt model și altă culoare merge? Am văzut ici și colo că se poartă așa.
Chiar asa recomanda dizaignării.
Acum caut si eu un fotoliu diferit de canapea, cică să am o pată de culoare.

View Postiogamac, on 22 ianuarie 2022 - 11:16, said:

Când te așezi pe o canapea, trebuie să simți că te îmbrățișează, să simți că te scufunzi,
Am găsit așa ceva in căutările mele dar e de 3 locuri si destul de mare, din pacate la noi nu avea loc dar mi-a rămas gândul la ea.
E vorba de Philadelphia de la Euromobila. Au și colțar, ăla e și mai mare.

#15
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 05.11.2009

View PostAlexWSG, on 22 ianuarie 2022 - 18:31, said:

xxxLutz , pana pe 30 ianuarie mai si o extra reducere de 20% , gasesti multe optiuni

Au canapele mari și numai câteva modele. Mie îmi trebuie ceva mai slim. Am băgat la favorite ceva de la Ikea. Trebuie să ajung în București să le și văd, să mă așez pe ele.

View Postder25, on 23 ianuarie 2022 - 11:02, said:

Chiar asa recomanda dizaignării.
Acum caut si eu un fotoliu diferit de canapea, cică să am o pată de culoare.


Am găsit așa ceva in căutările mele dar e de 3 locuri si destul de mare, din pacate la noi nu avea loc dar mi-a rămas gândul la ea.
E vorba de Philadelphia de la Euromobila. Au și colțar, ăla e și mai mare.

Le-am văzut acum, dar sunt imense. Produsele lor sunt supercalitative.

#16
VerSus_88

VerSus_88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 16.05.2018
am fost la cateva showroom-uri , pana la urma cred ca aleg ceva de la XXXLutz , si casa 2002 au ceva modele ok ( dar prea mari pentru living-ul meu)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate