Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Montebello - case vacanta Cristian-Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
catanexus

catanexus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 22.11.2006
Pare interesant conceptul dar site-ul e destul de lacunar in detalii.http://montebello.ro/

Casele imi par destul de bine impartite pt locatii de vacanta (ceea ce nu prea gasesti in RO, unitati noi, mici de bun simt, acum sa vdm si preturile daca sunt in consecinta ?!?)

Alte parerri/feedback, eventual de la cei care cunosc zona mai bine.

#2
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
Frumos, cel putin in poze.

#3
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,948
  • Înscris: 15.04.2019
O poza idilica si detalii (localizare exacta in comuna, preturi, poze reale, stadiu realizare) numai la cerere. Cam secretosi pentru gustul meu. Sunt in zona (Zarnesti, Rasnov) terenuri de vanzare mari si frumoase, iti poti pune ce casuta acolo (astia nici nu au mai mici de trei camere).

#4
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
De ce ai vrea sa mersi in zona Brasov, care e printre cele mai poluate din Romania ? Intreb si eu.

#5
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008

 Bogotta, on 05 noiembrie 2021 - 07:28, said:

De ce ai vrea sa mersi in zona Brasov, care e printre cele mai poluate din Romania ? Intreb si eu.
Ete na. Daca Brasovul este poluat, de Bucuresti, Cluj, Timisoara sau Iasi ce mai poti spune?

#6
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Pai afirmatia mea nu le exclude pe celelalte ....  Asta unu la mana.  Doi la mana, studiaza putin cum e aerul acolo si apoi mai vorbim. Este vorba de pozitionarea geografica a orasului, in depresiune. Toate noxele se acumuleaza jos si nu sunt duse de vant.  Bucurestiul macar e in Bagaran, nu este inconjurat de munti.  Asta nu inseamna ca e vreun model in privinta aerului curat, binenteles. Tocmai de aia comparatia ta nu e buna.

#7
MKdens24kw

MKdens24kw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 02.02.2014
Doar orasul Brasov e poluat cum s-a spus , datorita amplasarii depresionare. Zonele limitrofe orasului Brasov, partea montana ,e safe. Le-am luat la picior pe majoritatea ,cel putin traseele marcate.

Edited by MKdens24kw, 05 November 2021 - 10:01.


#8
catanexus

catanexus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 22.11.2006
FYI: cea mai ieftina casa, in duplex+teren 250 mp. e 160 k EUR+ TVA Posted Image. Unul din modurile de plata: avans 30% restul la livrare 70% - la varianta aceasta creste pretul cu 7%!!! deci pt aprox. 95 mp utili ajunge sa dai > 200 k EUR ... E in definitiv intr-o pustietate in Cristian, nu e Poiana, nu e Sinaia; cam SF... parerea mea

Edited by catanexus, 05 November 2021 - 18:02.


#9
mihaiberende

mihaiberende

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.03.2017
Parerea mea: cu 200k va puteti face singuri o casa pe un teren mai generos, de genul 500/600mp. Spre exemplu, in Cristian puteti cumpara 500mp cu 50k iar 150k ar ramane pentru constructie si racordari utilitati.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate