Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Sony xperia 1 mark 3

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
precupromulus

precupromulus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 09.02.2017
Telefoanele Sony încep să devină din ce în ce mai bune și interesante ,mă refer la seriile Xperia 1 mark 3,4,5 și așa mai departe.Vom vedea în anii viitori. Asta în cazul că nu dau faliment.😁

#20
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
we are getting tracktion going
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9TLUMpUm8SQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008
La precomenzi 1 III pe la 6000 de lei  si 5 III pe la 4600 lei. Nu am urmarit pana acum evolutia preturilor la Xperia, cum este de obicei, de Black Friday au preturi semnificativ mai bune? Posted Image

#22
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Cred ca Xperia 5III va fi o optiune buna de luat in calcul.

#23
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 20.05.2013
https://www.gsmarena...&idPhone3=10851 . Dupa parerea mea sunt prea putine imbunatatiri, daca se gaseste Mark 2 ( Xperia 1 sau 5) la oferta, e o afacere mai buna decat mark 3.

Vad ca pt Xperia 5 se pastreaza "lipsa" incarcarii contactless, si are doar 8GB de RAM.

#24
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Pentru 5G cel mai accesibil mi se pare 5III, deja au adaugat mai multe benzi, comparativ cu generația anterioară.

#25
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008

View Postunknown_35, on 05 iulie 2021 - 21:13, said:

Dupa parerea mea sunt prea putine imbunatatiri, daca se gaseste Mark 2 ( Xperia 1 sau 5) la oferta, e o afacere mai buna decat mark 3.

5III e ceva mai nou, cu Android 11 (e adevarat ca si 5 II va primi upgrade de la 10), camera are inclus si 105mm optic (probabil si un nou sofware), bateria este de capacitate putin mai mare, cam astea ar fi imbunatatirile pentru 4600lei fata de aproximativ 4200lei cat este acum 5II. O oferta la 5III cred ca este o alegere mai inteleapta Posted Image

In acest moment, pe mine 5G nu ma prea intereseaza, am un abonament prea bun fara 5G ca sa renunt la el si sa platesc o gramada de bani in plus pentru o acoperire limitata 5G.
Camera foto si protectia la ploaie, praf, ar fi motivul pentru care poate as fi dispus sa platesc pentru 5III, altfel si un telefon in jur de 2000lei mi-ar fi la fel de util.

Edited by edri, 06 July 2021 - 07:23.


#26
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 20.05.2013
Eu am un 5 II . Am avut probleme cu dual sim-ul care nu functiona ( nu functiona nici transferul convorbirilor, etc) Dupa upgrad-ul la Android 11 si-a revenit. Am dat cca 4000 ron, pe varianta cu 258 GB.Personal nu l-am luat pentru camera, ci pt procesorul Qualcomm si ecranul plat si baterie. Anterior am avut un S9, si se incalzea foarte rau, iar ecranul curbat facea dificila aplicarea geamului de protectie.

Referitor la rezistanta la apa si praf 5 II este rezistent. L-am scapat de 2 ori in chiuveta cu apa, si nu a patit nimic. Xiomi-ul lui mama a stat 10 min in ploaia torentiala, si s-a prajit ecranul si placa de baza ..
Probabil cand 5III va fi lansat, varianta anterioare va avea niste reduceri semnificative. Daca 5II va fi la cca 3000 ron si 5III la 4000 ron, eu zic ca nu merita diferenta de 1000 ron.

#27
DEPA

DEPA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 10.04.2008
Nu as lua seria III dintr-un singur motiv: Snapdragon 888. Este noul 810, pentru cei care mai tin minte....
"The overheating problem of Qualcomm's "Snapdragon 888" processor was caused by Samsung's manufacturing process, which affected the performance of Qualcomm's chips. While reviewers downplayed the heating issue, Qualcomm was not a happy customer."
Astept sa revina la TSMC....

#28
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 19.06.2005
Legat de 810 acum depinde de modelul telefonului.Am avut un Z5 compact si nu am avut probleme cu incalzirea excesiva a lui.O data sau de 2 ori am simtit caldura respectiva dar telefonul nu a facut nimic negativ.(blocat sau iesit din aplicatie)Mentionez totusi ca nu l-am folosit la jocuri.

#29
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008
Din pacate destul de multe telefoane din zona 1000 euro (+) sunt cu 888ul asta. La Sony nu mi-a placut nici zvonul ala aruncat "intamplator" ca Xperia III va primi o singura actualizare majora la Android, ca dupa ce au vazut reactiile sa spuna ca vor fi doua astfel de actualizari, acum cand altii au anuntat ca regula trei actualizari majore chiar si pentru telefoane mai ieftine. M-ar fi tentat pentru camera foto, dar acum cred ca voi fi mai atent la Vivo, incerc sa nu cedez mainstream-ului Samsung :)

Edited by edri, 23 July 2021 - 16:45.


#30
soleil_ro

soleil_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 11.08.2008
De fapt au spus că vor fi cel puțin două actualizări de Android.
O știre de anul trecut vorbea de 3 ani de actualizări (https://www.google.c...gships.html/amp)

#31
emilian67

emilian67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 07.12.2013
Am facut precomanda la Orange. Vine pe 24 august. Am Xperia 1 II, asa ca am sa le pot compara.Din specificatii pare ok, dar sa vedem realitatea...Posted Image

#32
emilian67

emilian67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 07.12.2013
A venit telefonul astazi. Pana acum  , e foarte ok.Il mai butonez 3-4 zile si revin cu pareri despre el.

#33
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008

View Postemilian67, on 23 august 2021 - 22:06, said:

A venit telefonul astazi. ... revin cu pareri despre el.

Se incalzeste telefonul mai mult decat "normal", din cauza procesorului 888?

Edited by Ciubex, 29 August 2021 - 15:37.


#34
emilian67

emilian67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 07.12.2013
Am asteptat mai multe zile, pana sa spun ceva despre acest telefon, pentru am i face o parere mai clara. Deoarece am f. multe alte activitati in aceasta perioada, sper ca in 3-4 zile sa reusesc sa mi expun impresiile mai detaliat.
In mare, este peste Xperia 1 II , dar nu cu foarte mult. Este o evolutie, nu o revolutie fata de modelul anterior.Calitatea pozelor facute pe Auto, (Basic- se numeste acum ) , e mai ok cam cu 10 -15% decat la modelul precedent , deci  imaginile au o calitate f. buna, culori naturale, f. ok.. Bateria tine  mai mult ,aici se poate observa o mare imbunatatire.
Nu se incalzeste mai mult decat predecesorul sau, dar eu nici nu ma joc pe telefon. Poate la o utilizare intensiva in jocuri, sa apara acest fenomen..
Revin in cateva zile cu mai multe detalii. Si da, merita upgrade-ul , de la modelul mai vechi.

Edited by emilian67, 06 September 2021 - 02:48.


#35
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Poti sa zici cum este cu bateria? Ma bate gandul sa il cumpar si parerile sunt impartite.

#36
emilian67

emilian67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 07.12.2013
Dupa 2 luni de utilizare, pot sa spun ca bateria tine la fel ca cea de pe Xperia 1 II. Nici mai mult,nici mai putin. Acum s a stabilizat pe deplin, si in acelasi regim de utilizare -comparativ cu Xparia 1 II -, bateria tine la fel. Deci la acest capitol, nici o imbunatatire.
Initial am avut impresia ca tine mai mult, dar nu este asa.
Una peste alta,e un telefon foarte ok , peste Xperia 1 II , dar nu cu foarte mult.

Edited by emilian67, 11 November 2021 - 22:36.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate