Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Incarcator wireless Samsung S10 - comparatie

  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Vreau sa cumpar un incarcator wireless pentru un Samsung S10.
Dintre cele doua modele care este cel mai ok?


1. https://altex.ro/inc.../AISP1100BBEGW/


2.  https://altex.ro/inc.../AISP3100TBEGW/



Ar merge si un incarcator wireless alt brand decat Samsung? Ceva in genul

https://altex.ro/inc...d/AISGDS4098GL/

Edited by MembruAnonim, 12 January 2020 - 11:23.


#2
Stecheru

Stecheru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 16.09.2007
Cele doua Samsung sunt identice. Doar ca cel de-al doilea are inclus si incarcator de priza in pachet.

#3
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011
Am si eu unul...l-am luat ptr un S10e.
E ok doar de vrajeala,sa zici ca-l incarci wireless..
In rest mai adaugă 30 min la timpul de încărcare.

Attached Files


Edited by missionnad, 12 January 2020 - 11:52.


#4
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
1. Nu trebuie sa fie Samsung dar nici no-name nu-ti recomand.
2. Si incarcatoarele wireless la fel ca si cele pe cablu incarcarca la viteze diferite in functie de model.(sa aiba macar 10W in specificatii desi S10 parca poate 12W daca stiu eu bine).
3. Tot timpul incarcarea wireless va fi mai lenta decat cea pe fir cu incarcatorul original.  30 min nici nu-i mult poate fi si o ora si ceva adaugata in plus .
4.  Cumpara un model cu incarcatorul de priza in cutie mai ales daca diferenta de pret e mica sau 0 in exempele alese de tine.
5.  Personal prefer modele sub forma de stand mi-se pare mai ok sa las telefonul pe birou in pozitia respectiva decat culcat la orizontala dar asta tine si de preferintele fiecaruia.

Edited by MD, 12 January 2020 - 14:31.


#5
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

 Stecheru, on 12 ianuarie 2020 - 11:46, said:

Cele doua Samsung sunt identice. Doar ca cel de-al doilea are inclus si incarcator de priza in pachet.
nu sunt identice.
SAMSUNG EP-P3100TBEGWW are racire suplimentara.
recomand varianta 2 sau cum zice @MD varianta cu stand
SAMSUNG EP-P5100TTBEGUS

Edited by carmenclara1, 14 January 2020 - 05:14.


#6
mihai_ysp

mihai_ysp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 31.12.2006
Buna ziua ,
Au am luat acest incarcator https://altex.ro/inc...AISWIRELESSDUO/ de care sunt mulțumit si încărca două telefoane o data un s9 si un s10. Încărcarea este mai lenta dar parca tine bateria mai mult . A fost la promoție 179 ron .

#7
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
si ce incarcator folosesti la el?
stii ca ai nevoie de unul de 25W?

#8
mihaiblaj01

mihaiblaj01

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.01.2020

 MD, on 12 ianuarie 2020 - 14:18, said:

1. Nu trebuie sa fie Samsung dar nici no-name nu-ti recomand.
2. Si incarcatoarele wireless la fel ca si cele pe cablu incarcarca la viteze diferite in functie de model.(sa aiba macar 10W in specificatii desi S10 parca poate 12W daca stiu eu bine).
3. Tot timpul incarcarea wireless va fi mai lenta decat cea pe fir casca copiat cu incarcatorul original.  30 min nici nu-i mult poate fi si o ora si ceva adaugata in plus .
4.  Cumpara un model cu incarcatorul de priza in cutie mai ales daca diferenta de pret e mica sau 0 in exempele alese de tine.
5.  Personal prefer modele sub forma de stand mi-se pare mai ok sa las telefonul pe birou in pozitia respectiva decat culcat la orizontala dar asta tine si de preferintele fiecaruia.

Ele sunt universale. Cu alte cuvinte nu trebuie sa fie de la acelasi producator cu telefonul tau mobil. Eu ti-as recomanda sa cauti un incarcator cu o putere cat mai mare. Dar aici apare problema ca de la un punct in sus degeaba folosesti incarcator mai mare. Circuitul de incarcare wireless din telefon este dimensionat pt o anumita putere.

Pana in momentul ce vei putea incarca complet telefonul intr-o ora cum e la incarcatorul cu cablu, din punctul meu de vedere e doar o fita.

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 mihaiblaj01, on 19 ianuarie 2020 - 16:32, said:

Pana in momentul ce vei putea incarca complet telefonul intr-o ora cum e la incarcatorul cu cablu, din punctul meu de vedere e doar o fita.


Nu neaparat fita, pt ca nu esti nevoit sa dai 300 lei pt incarcator wireless. Am vazut si la 40 lei de la Promate, Hama, Ziaomi etc. Adica cat de cat de calitate. De exemplu ajungi acasa ai treaba la calculator si il lasi pe birou. In loc sa il pui efectiv pe lemnul biroului il asezi pe acel pad.

#10
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View Postmihaiblaj01, on 19 ianuarie 2020 - 16:32, said:

Pana in momentul ce vei putea incarca complet telefonul intr-o ora cum e la incarcatorul cu cablu, din punctul meu de vedere e doar o fita.
avand in vedere ca ai deja 20-27W wireless charging, nu mai e deloc o fita!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate