Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Usa de pod chepeng

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
Si am terminat etapa 1 taiere aluminiu eloxat instant cu panza de bomf cu flexul nu prea era indicat ca a iesit o taiere 90 la suta buna...acum am 2 variante usa de a intregul cu solutia prinderii grinzilor in 2 puncte sau in interior cu taiere grinzi si usa...sa vedem...

M am hotarat la prinderea in aceasta pozitie unde sunt golurile vor veni riglele taiate si se umple acel gol deci chenar peste parchet si arata super........sa vedem finalizarea poate o sa i pun si pistoane e cam greuta usa cam 30 kg

Attached Files


Edited by claudiu2012, 30 December 2019 - 18:02.


#20
3matrix

3matrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,344
  • Înscris: 21.06.2019
Aveai o scara frumoasa care ducea in mansarda , si ai reusit sa faci un chepeng . Aiurea solutie .

#21
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
Stii de cate ori folosesc podul si pt ce? Iti spun mai deloc si doar pt depozitare de prostii...e inutil...am bagat degeaba bani in el....pt mibe si familie cei 130 mp total  p + 1 sunt super suficienti......cand ii aud pe unii ca si fac 400 mp p + 1 + 2 si stau 2 ametiti in ea si incalzesc doar un etaj ma apuca neuronul.....
Nu mergea sa fac perete pt ca stricam designul la balustrada plus micsoram spatiul de la etaj aerul circulant etc...la etaj am un hol de 3 mp din care intru in 3 dormitoare si in baie.....

Edited by claudiu2012, 30 December 2019 - 18:47.


#22
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
Gata rama e babana..3 ore de munca dar a meritat..

Attached Files



#23
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007
Ești om de acțiune, bravo!

#24
mmiclaus

mmiclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 22.02.2009

View Postclaudiu2012, on 30 decembrie 2019 - 18:46, said:

Stii de cate ori folosesc podul si pt ce? Iti spun mai deloc si doar pt depozitare de prostii...e inutil...am bagat degeaba bani in el....pt mibe si familie cei 130 mp total  p + 1 sunt super suficienti......cand ii aud pe unii ca si fac 400 mp p + 1 + 2 si stau 2 ametiti in ea si incalzesc doar un etaj ma apuca neuronul.....
Nu mergea sa fac perete pt ca stricam designul la balustrada plus micsoram spatiul de la etaj aerul circulant etc...la etaj am un hol de 3 mp din care intru in 3 dormitoare si in baie.....

De acestia sunt destui cu ...si cand vine iarna se plang de facturi la gaz/lemne si impozit .

#25
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
A iesit bine pentru banii dati (ca in bancurile cu garsoniera cu usa in tavan :lol: ), dar nu e foarte grea usa sa o ridici cu mana mai ales cand stai chircit acolo pe scari? Eu m-as gandi si la un sistem de ridicare hidraulic/arc ceva.

#26
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
O sa adaug si pistoane nu e chiar grea e din brad..si pozele.finale. Imi place sa muncesc pt mine chiar de imi distrug.timpul cu familia.sper sa fi ajutat cat am putut cu acest proiect pe alti doritori care vor sa inchida un pod nelocuibil chiar si izolat.. va multumesc si va urez la multi ani. Ne revedem cu alte proiecte de casa in bugete normale.

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate