Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

Documentatii asp/sql server 2000

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
lauredd

lauredd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 06.12.2001
Caut  documentatii Asp si , separat , MS  Sql server 2000 , eventual si consideratii despre comertul electronic   pentru proiectul de licenta " magazin virtual " . Asa ca documentatiile ar trebui sa fie cat mai "didactice" - ce inseamna asp / sql , cum se folosesc ... etc . Ce sa zic ,  stiu eu ce inseamna dar explicatiile mele nu s-ar ridica la nivelul impus de un proiect de licenta . Si mai trebuie sa "iasa" si vreo 40 - 50 de pagini ....
So , please help me
Daca ar fi in romana ar fi si mai bine ....
Multumesc

#2
CBogdan

CBogdan

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 28.11.2001
Pai prima chestie care-mi vine in minte ar fi cartea "ASP in comert electronic" de la Teora.
Are destul cod si documentatie in ea. Problema ar fi ca trebuie sa o reediteze astia ca nu se prea mai gaseste.
Acolo ai explicat si cum sa faci "portofele virtuale" si cum sa procesezi carti de credit. Totul se bazeaza pe crearea unui magazin virtual creat in ASP.
Dar pentru licenta recomand sa nu folosesti cam tot ce scrie in ea, e totusi destul de populara. :)

#3
lauredd

lauredd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 06.12.2001
Ce sa zic , cartea o am , am citit-o , magazinul e oarecum inspirat din ea , dar nu ma multumeste , Mai am de la editura all o carte excelenta numai despre securitate : "Securitatea comertului electronic" - dar din pacate ma cam depaseste , si cum licenta e la 3 saptamani departare ma cam grabesc....

#4
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
te-ar ajuta f mult zic eu, pe langa ce oi mai citi tu, manualele updatate pe 2004 de la microsoft..sunt free.... ~ 30 MB download...pt SQL 2000..contine si sintaxa, explicata foartebine si in detaliu.

#5
traxx

traxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.05.2006
Sal lauredd sunt luci si vroiam sa iti zic ca sio fac exact la fel si am nevoie de acelasi lucru acum lucrez si io la licenta si imi mai trebuie doar documentatie despre sql daca cumva ai ceva sau stie careva pls dati un link. Daca vrei sa vb scrie-mi pe adresa [email protected] si mai vb poate facem schimb de ce am adunat fiecare.
                  Mai vb.

#6
Marmota

Marmota

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 24.09.2005

View Posttraxx, on May 2 2006, 22:54, said:

Sal lauredd sunt luci si vroiam sa iti zic ca sio fac exact la fel si am nevoie de acelasi lucru acum lucrez si io la licenta si imi mai trebuie doar documentatie despre sql daca cumva ai ceva sau stie careva pls dati un link. Daca vrei sa vb scrie-mi pe adresa [email protected] si mai vb poate facem schimb de ce am adunat fiecare.
                  Mai vb.

Vezi ca Pittick-ul contabil a zis ft. bine ... !

#7
IPaddress

IPaddress

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 08.12.2005
Or fi free manualele de la Microsoft dar sunt tare prost facute  :death:

SQL Server 2000 (In romaneste de la Teora) in engleaza sunt destule cele mai bune

Addison Wesley - Microsoft SQL Server 2000
Sybex - MCSE SQL Server 2000

eventual

Microsoft MCDBA SQL Server Black Book

Sunt scumpe de cumparat, variante alternative se gasesc inclusim un PM.

Bafta

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate