Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Vlad (Pro TV)

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
SEPTEMBER9

SEPTEMBER9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 21.11.2018
Stie cineva cum se numesc episoadele din primul sezon al serialului "Vlad"? Pe IMDb, este incomplet. Ba in engleza, ba in romana, ba fara nume (ex. Episode #1.8).

#2
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Intreaba pe paginile oficiale pro tv si facebook, ai mai multe sanse.

#3
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
...sau mai bine vizioneaza serialul original - Ezel, e mult mai reusit.

#4
SEPTEMBER9

SEPTEMBER9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 21.11.2018
Nu ma pasioneaza telenovelele. Am intrebat pt. un prieten.

#5
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
Pai, Vlad e telenovela romaneasca copy paste dupa Ezel, care-i originalul turcesc.

#6
SEPTEMBER9

SEPTEMBER9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 21.11.2018
Am inteles perfect.

#7
Yvone

Yvone

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.05.2019
Ce-i ăsta, un fel de telenovelă turcească dar varianta românească? :))

#8
SEPTEMBER9

SEPTEMBER9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 21.11.2018
Asa zic colegii.

#9
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
E aceeasi mancare de peste ca in cazul primului sezon din Fructul oparit (al doilea cica a fost conceput de romani) de la Latrine. Telenovela turceasca copyponta de romani.

Edited by iZet, 21 May 2019 - 16:56.


#10
sevumit

sevumit

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.05.2019
PRO TV o da numai in seriale proaste si tot nu reusesc sa obtina audientele pe care le au cu Las Fierbinti sau Vacanta Mare.
E clar ca doar tematicele taranesti prind la spectatorii romani care inca mai au un TV in casa.  



Parerea mea, dar acum ca GOT e inca in trend, n-ar strica sa faca un serial medievist cu Stefan cel Mare, Mihai Viteazul....au destul buget ca doar nu trebuie sa bage dragoni CGI, au terenuri si fortarete abandonate unde sa faca filmarile, au recuzita, costume, arme.

Neavand buget pentru batalii mari, ar putea in schimb sa se axeze pe intrigi, dialoguri, negocieri,  replici bune, pe comploturi si scene de sex medieval.

Edited by sevumit, 21 May 2019 - 16:56.


#11
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
e ceva de serialul asta?

Recunosc ca m-am uitat si eu maxim 10 minute si m-am plictisit de la primul episod

Prefer sa ma uit la mash,seinfeld, al bundy  chiar daca sunt date in reluare de 100 ori
Sunt niste seriale care se pot revedea de mai multe ori

#12
SEPTEMBER9

SEPTEMBER9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 21.11.2018

 sevumit, on 21 mai 2019 - 16:53, said:

PRO TV o da numai in seriale proaste si tot nu reusesc sa obtina audientele pe care le au cu Las Fierbinti sau Vacanta Mare.
E clar ca doar tematicele taranesti prind la spectatorii romani care inca mai au un TV in casa.
Sau "La bloc".

#13
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018

 SEPTEMBER9, on 21 mai 2019 - 17:04, said:

Sau "La bloc".
mai erau cateva dar acum imi scap:)))

#14
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Nu urmaresc serialul insa ce pot sa va spun este ca ambele, atat Vlad cat si Ezel sunt inspirate de fapt din Contele de Monte Cristo.

#15
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007
Pentru cei ce vor sa se apuce de serial, e mult prea soft fata de Revenge sau Contele de Monte Cristo; ii recomand sa astepte daca apare sezonul 2, daca nu apare sezonul 2, sincer nu merita sa iti pierzi timpul, cand dai cu batul in balta la final de sezon, n-am vazut nici macar o data vreun serial sa lasa asa deschis finalul, decat daca esti 200% sigur ca vei avea un sezon 2.
Il urmaresc de 4 ani pe jesus-del-cerro, si sincer a coborat din urcare cu filmele din ce in ce mai bune cu aceasta lucrare...avea o sansa, in ritmul cu filmele ce le regiza sa castige un urs de aur, acum nu mai cred...

Edited by dawin45, 21 May 2019 - 22:25.


#16
mahu

mahu

    Magister

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 22.04.2007

 zzhunt, on 21 mai 2019 - 16:56, said:

e ceva de serialul asta?

Recunosc ca m-am uitat si eu maxim 10 minute si m-am plictisit de la primul episod

Prefer sa ma uit la mash,seinfeld, al bundy  chiar daca sunt date in reluare de 100 ori
Sunt niste seriale care se pot revedea de mai multe ori

Da, cu siguranta. Serialul este foarte bun si as felicita pentru asta atat echipa PRO TV cat si echipa de actori. Totodata si realizarea tehnica e foarte buna.

Acum ce sa zic, gusturile nu se discuta. Daca tu ai ramas marcat si pasionat de serialele de comedie de acum 20 de ani si respingi orice alt gen sau realizare mai recenta, se explica plictiseala cu care abordezi subiectul. Serialele mentionate de tine sunt toate acelasi gen si sincer mi se par extrem de prafuite pe langa Vlad care este un serial modern, dinamic, cu actiune si suspans - dar cum am mai zis gusturile nu se discuta.

#17
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
parerea mea este ca daca Ezel n-ar fi fost difuzat in Romania, Vlad ar fi avut mult mai mult succes.
cei care au apucat deja sa vada Ezel, involuntar fac comparatii si de cele mai multe ori Vlad iese pe minus la multe capitole.

#18
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 03.06.2006
L-am urmarit de la primul episod. Actorii buni, rolurile foarte bine interpretate... Superior lui Ezel, chiar daca actiune e similara. Episoadele nu corespund ca actiune... Asteptam cu interes sezonul 2. Daca Ezel are 104 episoade, estimam 3 sezoane (~3x13) si la Vlad?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate