Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

DSC PC 1616

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
vitamina1

vitamina1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.11.2017
Salut, am instalat o centrala DSC 1616 v4.5 care are conectate doua tastaturi tip LED PC1555.  Am dorit ca o tastatura sa fie globala adica sa aiba acces la ambele partitii iar cea de a doua sa fie atribuita partitiei 2, si am procedat astfel:

>am intrat in programare *8 +cod instalator 5555;
>am introdus adresa "000";
>am apasat tasta "0" pentru atribuire slot si partitie;
>am apasat "01" adica "0" pt operare globala si  "1" pt slot;
  Pt a doua tastatura am facut aceeasi procedura  cu combinatia de taste "22" adica "2" pt partitia 2 si "2" pentru slotul "2" .
Tastatura setata globala devine inactiva dupa o perioada de timp si redevine activa prin apasarea lunga a tastei 1. Tastatura inrolata pe partitia 2 ,armeaza direct partitia respectiva daca se tasteaza codul de utilizator.
  Problema este ca nu mai  pot intra in programare de pe niciuna din cele doua tastaturi. In momentul in care tastez  *8 tastaturile scot un beep lung si nu pot face nimic mai departe.
  Am deconectat centrala de la alimentarea de la retea si de la acumulator, le-am reconectat si nu s-a remediat problema.
  Orice idee,sugestie este binevenita.
    Multumesc,

#2
speleus

speleus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 02.01.2006
Probabil ti_a ramas armata una din partitii (probabil 1) si in acest caz nu poti intra in programare.

#3
vitamina1

vitamina1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.11.2017
Salut,asa este, una din partitii era armata.Implicit,ambele tastaturi erau inrolate pe partitia 1,doar ca aveau sloturi diferite,mai exact slotul 1 si slotul 8.Nu se poate ca o tastatura led sa fie tastatura globala.

#4
speleus

speleus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 02.01.2006
Nu stiu sa nu se poata face tastatura led globala. Problema ar fi ca nu afiseaza mai nimic si mereu prima operatiune la ea este alegerea partitiei ca sa primesti ceva informatii. Ideea ar fi ca si daca ai o tastatura asignata la o partitie poti accesa de la ea si alta partitie daca ea exista. Exista o procedura in manual pentru accesarea partitiilor de pe tastatura globala sau accesarea altor partitii de la tastatura legata direct de o partitie.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate