Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Cum este refacerea dupa operatia de indepartare a tiroidei?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Pai biopsia cu ac zice "suspect papilar". Pana si doctorii se uita chioras si nu sunt siguri cum sa interpreteze sigur. Ma mir ca n-au scris doar "suspect", doar "pailar" sau prima litera si sa ghicesc restul eu.
Totusi, aproape nicio biopsie nu e certa, din ce am inteles, si nici examenul la fata locului, cu tot nodulul la dispozitie.
De asta intreb, daca nodulul pare benign la operatie, sa-mi asum 2-3% sanse sa fiu nevoit sa ma operez iar?

#20
myceran

myceran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 31.07.2017

 Notsure, on 30 septembrie 2017 - 21:57, said:

Pai biopsia cu ac zice "suspect papilar". Pana si doctorii se uita chioras si nu sunt siguri cum sa interpreteze sigur. Ma mir ca n-au scris doar "suspect", doar "pailar" sau prima litera si sa ghicesc restul eu.
Totusi, aproape nicio biopsie nu e certa, din ce am inteles, si nici examenul la fata locului, cu tot nodulul la dispozitie.
De asta intreb, daca nodulul pare benign la operatie, sa-mi asum 2-3% sanse sa fiu nevoit sa ma operez iar?
Mey, du lamele sa le vada dr Ioachim. Sunt doar doi doctori in tara care sa se pronunte cert pe tiroida.
Dupa parerea mea, merita riscul unei tiroidectomii partiale.
Tiroida si paratiroidele au o importanta foarte mare in organism.

Edited by myceran, 01 October 2017 - 18:27.


#21
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Daca stiam ca aia de la Regina Maria sunt asa vagi si nesiguri in rezultate, il asteptam pe Ioachim, ca atunci era in concediu, nu mai iroseam timp si 700lei inutil. O sa incerc sa ajung cu lamelele la el.

#22
myceran

myceran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 31.07.2017

 Notsure, on 02 octombrie 2017 - 22:49, said:

Daca stiam ca aia de la Regina Maria sunt asa vagi si nesiguri in rezultate, il asteptam pe Ioachim, ca atunci era in concediu, nu mai iroseam timp si 700lei inutil. O sa incerc sa ajung cu lamelele la el.
ok. ne tii la curent dupa ce ai un rezultat concret.

#23
Olive25

Olive25

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.07.2018
Salut,
Stiti cumva cum e refacerea dupa operatie in cazul in care pacientul alapteaza? E necesara intreruperea alaptarii?

#24
MikiNiki

MikiNiki

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.07.2018
Cred ca cel mai bine intrebi medicul. Este cel mai sigur. Dar nu stiu daca o sa poti

#25
Olive25

Olive25

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.07.2018
Ce stiti despre dr Alexandru Grigorovici sau Radu Danila? A fost operat cineva de vreunul dintre cei 2?

#26
Olive25

Olive25

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.07.2018
Salutare,
Trebuie sa ma operez la sfarsitul lunii august si am mers la 2 doctori chirurgi si am ales sa ma operez la unul dintre ei (dr Radu Danila). Celalalt chirurg mi-a zis sa fac CT scan insa dr Danila a considerat ca nu e nevoie. Ar trebui totusi sa fac CT scan-ul? O sa ajute pt operatie?

Edited by Olive25, 31 July 2018 - 11:58.


#27
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Daca ajuta pe cineva, in caz ca da peste thread (am uitat sa intru atunci), refacerea a fost foarte usoara. Dureri suportabile noaptea de dupa operatie si slabe a 2-a zi. A trecut peste 1 an de la operatie si totul e ok, desi nu am mai fost la controlul de jumate de an. O sa fac niste analize, ecografie ceva in vacanta, probabil. Si euthyroxul il iau la nimereala, nu am mai facut analize de atunci, dar nu am simptome de hipo/hiper inca. Deci daca ajungeti in situatia asta, sa nu va faceti griji. Nici ceilalti operati din salon nu s-au plans de dureri mari dupa, a 2-a sau a 3-a zi esti ca nou, nu mai simti nimic, cel putin daca nu dai din cap ca nebunul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate