Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Urme de vampiri (aka lilieci)

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
57 replies to this topic

#55
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Vecinu are in pod o colonie de lilieci, Iasa printr-o gaura care este spre curtea mea. Am numarat intr-o seara peste 150 de lilieci ce au iesit de acolo apoi m-am plictisit. Desi lilieci exista de cand ma stiu eu, iar in noptile cand iasa (au un ciclu anume) e plin de ei, nu am avut niciodata problema sa ma atace/muste pe mine sau pe altcineva. De multe ori mi-au intrat in casa dar au fost pasnici. Totusi am auzit povesti cum ca ar suge sange de la animale (nu de la oameni). Am prins odata un exemplar si l-am tinut in borcan, dupa 3 zile a inceput sa isi suga propiul sange de la picior.

#56
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postlogy, on 10 septembrie 2017 - 21:23, said:

Vecinu are in pod o colonie de lilieci, Iasa printr-o gaura care este spre curtea mea. Am numarat intr-o seara peste 150 de lilieci ce au iesit de acolo apoi m-am plictisit. Desi lilieci exista de cand ma stiu eu, iar in noptile cand iasa (au un ciclu anume) e plin de ei, nu am avut niciodata problema sa ma atace/muste pe mine sau pe altcineva. De multe ori mi-au intrat in casa dar au fost pasnici. Totusi am auzit povesti cum ca ar suge sange de la animale (nu de la oameni). Am prins odata un exemplar si l-am tinut in borcan, dupa 3 zile a inceput sa isi suga propiul sange de la picior.
Deci, până la urmă, ei sug sânge. Indiferent ce m-a mușcat (liliac, păianjen ori altceva) nu m-a afectat mai mult de o usturime în zona respectivă. Dacă era să mă infecteze cu ceva în acel moment deja a trecut ceva timp de atunci și simptomele apăreau. Sunt ok, chiar mă simt bine. Vreau să mă odihnesc pentru că mâine dimineață la ora 4:40 îmi trezesc copiii ca să mănânce și să se pregătească pentru tren ca să meargă la școală, de mâine începe un an nou școlar. Dă-le naibii de înțepături, alea-s un mizilic.

#57
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Văd că nu s-a terminat discuția asta.

Hai să o înveselesc eu un pic(că încă mai e duminică):

Dacă te-a mușcat liliacul radioactiv riști să te transformi în BatmanAttached File  Bale_as_Batman.jpg   18.22K   8 downloads

Sau:Attached File  Batman(popa).jpg   15.23K   8 downloads

E o diferență foarte mică,nu se poate ști în ce te vei metamorfoza.

Așa că,mare grijă,și fii atent zilele următoare la manifestări.

Dacă îți vine cheful de a umbla noaptea după corupți înfășurat într-o prelată neagră,înseamnă că ești pe drumul cel bunPosted Image.

#58
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Totusi e recomandat sa iti faci vaccinul antirabic, lilieci sunt cei mai mari purtatori de rabie, cu mult peste vulpi. Si Ozzy Osbourne a facut vaccinul dupa ce a muscat din liliac.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate