Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Recomandare telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Codinho

Codinho

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.07.2013
Salutare!
In curand o sa-mi expire abonamentul XS de 8euro de la Telekom si ar trebui sa-mi schimb telefonul (cel vechi nu prea mai functioneaza...mai deloc). Bugetul ar fi cam de 400-500lei. Eu m-am gandit la LG Leon sau la un Samsung J1...ce parere aveti?
Si inca o intrebare: cam ce reducere o sa am la reinnoirea aceluiasi abonament pt 24luni? sunt clientul lor de vreo 8ani cred...

#2
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Ce alte optiuni mai ai?

#3
Codinho

Codinho

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.07.2013
Am uitat sa precizez ca telefonul il folosesc strict pt vorbit , facebook si whatsapp...nu poze, jocuri etc.

#4
manoman

manoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 25.10.2013
Ambele telefoane sint de baza, nimic special la ele practic nu e nici o deosebire de performanta, alege-l pe cel care iti place mai mult. Pentru reinnoire du-te direct la o reprezentanta, acolo ai mai multe sanse de a obtine ceva - nu ca ai obtine cine stie ce.

#5
Codinho

Codinho

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.07.2013
Am fost la reprezentanta si mi-au spus sa astept pana imi expira abonamentul ca sa-mi prezinte oferta (adica peste 2sapt) asa ca m-am gandit sa intreb aici ca poate ati mai fost intr-o situatie asemanatoare...
Si am uitat sa intreb la magazin :D acea oferta va scadea din pretul la liber al telefonului sau din oferta telefonului la abonamentul respectiv?
Multumesc!

#6
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Sa te feresti de J1 ca dracu de tamaie. Androidul abia mai rezista pe 1GB RAM, deja pe 512mb te rogi de el sa-ti apeleze un contact.

#7
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,908
  • Înscris: 27.04.2010
Intreaba si la dealeri, de multe ori dealer-ul iti ofera mult mai multe decat firma mama. Iti spun sigur, sunt patit ...

#8
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
Ultima data cand am verificat pe Orange aveau doar 9 modele in total din care 3 f scumpe si restul ciurucuri. Chiar ma intrebam astia nu au auzit de xiaomi de ex ca vorba aia, sunt locul 3 mondial? F slaba oferta lor. Eventual asteapta, poate nu au stoc ca au vandut acum cu BF si vor mai aduce in 2-3 sapt, desi fiind perioada asta m-as fi asteptat sa aiba stocuri suficiente. Deh, nu mai e nimic cum a fost...

#9
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Ti-as fi recomandat un Blackberry, dar in magazinul lor nu am mai vazut nici macar numele. Am intrebat de un abonament nou la alt operator, si mi-a oferit un Leap care varia de la 460 lei (100E) pana la 727 lei (150E), depinde de aboanent si daca e portat sau nu.

Mergi pe un Windows Phone (Microsoft/Nokia). Mi se par mai ok in bugetul tau decat un telefon cu Android.

#10
dragosmacovei

dragosmacovei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 30.12.2013

View PostCodinho, on 29 noiembrie 2015 - 14:42, said:

Am uitat sa precizez ca telefonul il folosesc strict pt vorbit , facebook si whatsapp...nu poze, jocuri etc.

Cauta un Lumia cu 1GB RAM.

Lumia 640 http://www.internity...umia-Negru-1213

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate