Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Poti platii host-ul cu banii din reclame?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
JunkyFried

JunkyFried

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 13.08.2015
Buna ziua,
as vrea sa stiu cati vizitatori iti trebuiesc pentru a putea plati host-ul si domeniul lunar?
In mod normal, atunci cand creezi un site si il promovezi si ajunge sa aiba multi vizitatori pe zi, iesi in plus sau in minus, daca luam in considerare si host-ul lunar si domeniul?
Puteti sa-mi dati exemple pe site-uri detinute de voi? Voi iesiti in minus sau in plus cu site-urile voastre?

#2
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014
Păi tu ce zici? Se ia un domeniu .com care costă 10-15 dolari pe an plus un hosting de 4 - 6 dolari pe lună. Deci site-ul tău ar trebui să facă minim 20 de cenți pe zi.

Cu 300 - 500 de vizitatori unici pe zi, eu zic că ai șanse mari să acoperi cheltuielile astea și să-ți rămână și de 1 bere/săptămână :D

Edited by 0x0c, 07 November 2015 - 20:10.


#3
JunkyFried

JunkyFried

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 13.08.2015
Crezi ca e greu sa faci numarul acela de vizitatori?

#4
AzY9

AzY9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 23.02.2015
Pai daca ai foarte multi vizitatori o sa ai nevoie de un host mai costisitor... incepi si tu un pachet mai ieftin si monitorizezi traficul.

View PostJunkyFried, on 07 noiembrie 2015 - 20:07, said:

Crezi ca e greu sa faci numarul acela de vizitatori?

Pe ce tema este siteul ? In ce scop il folosesti ?

#5
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014

View PostJunkyFried, on 07 noiembrie 2015 - 20:07, said:

Crezi ca e greu sa faci numarul acela de vizitatori?
1. Conținut unic și de calitate (scris corect gramatical, nu ca tiitlul acestui topic)
2. Design bunicel, să nu sperii userul
3. Linkuri de share și like pe feisbuc, eventual îi faci și pagină pe feisbuc siteului tău.
4. Te bagi pe forumuri, grupuri de discuții, site-uri Q&A pe aceeași temă ca și site-ul tău și îl promovezi nu deschizând topicuri despre el, ci oferind soluții la problemele postate pe forum cu linkuri relevante către site-ul tău.

Edited by 0x0c, 07 November 2015 - 20:19.


#6
JunkyFried

JunkyFried

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 13.08.2015
Cred ca am o idee originala si mai am un canal de YT de 1800 abonati prin care il voi promova.

#7
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014

View PostJunkyFried, on 07 noiembrie 2015 - 21:02, said:

Cred ca am o idee originala
Crezi că ai sau chiar ai?

#8
JunkyFried

JunkyFried

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 13.08.2015
Depinde de presupunerile mele. Daca sunt adevarate, atunci am.

#9
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 22.09.2012
Toata lumea mai nou face abonati pe Youtube. Ce crezi tu ca faci cu 1800 abonati ? Probabil dupa subscribe nu prea se mai uita mai mult de 20-30 la ce postezi.  Si daca tu confunzi verbul cu substantivul si ii faci plural, atunci n-ai sanse prea mari. Internetul nu mai e ce-a fost in 2008-2010/11 cand toti analfabetii puneau pop-up pe site-uri de manele si faceau cateva milioane pe luna pe care le dadeau la lautari :)

#10
JunkyFried

JunkyFried

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 13.08.2015
Nu cred ca sunt analfabet.
Chiar crezi ca un analfabet ar putes trece Examnul National cu 9.20.
Nu cred ca ti-am cerut parerea si vad ca nu prea te pricepi, din moment ce crezi ca din 1800 de abonati, 20-30 raman activi. :)

#11
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Daca iti pui astfel de intrebari si daca ai mentalitatea ca pleci pe 0 sau pe plus din start, ai pierdut orice idee stralucita din start.

1) Un site, o platforma, o aplicatie nu se creaza pentru a-ti scoate investitia/mentenanta din start.
2) Monetizarea nu se face la nivel de "oare imi acopar costurile?"
3) Daca umpli 3/4 din pagina cu reclame din prima luna, dai gres

Lista continua :)

#12
MihaiTS

MihaiTS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 22.09.2012

View PostJunkyFried, on 11 noiembrie 2015 - 20:15, said:

Nu cred ca sunt analfabet.
Chiar crezi ca un analfabet ar putes trece Examnul National cu 9.20.
Nu cred ca ti-am cerut parerea si vad ca nu prea te pricepi, din moment ce crezi ca din 1800 de abonati, 20-30 raman activi. :)

Te rog sa nu imi oferi ca argument nota de la examenele nationale. Sunt exmene usoare, nu demonstreaza mare lucru..sunt suficiente exemple.

Daca ma pricep, sau nu, este Irelevant pentru ca oricum nu faci bani cu 10 mii de vizualizari chinuite. Youtube este bun sa faci bani de tigari(daca faci), mai ales ca toti puneti aceleasi cacaturi, nimic nou.

Tine-te de scoala ca 100 lei pe luna nu te ajuta cu nimic, pt ca tu iti faci griji deja de 10 euro pe domeniu si cativa lei pe gazduire luar.

Si ca sa iti raspund la intrebare, DA ! Se plateste hostul lejer din reclame mai ales daca ai site-uri in germana,engleza,etc.



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate