Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Cum incarc Awstat?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Mirrela

Mirrela

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.09.2015
Am un domeniu incarcat nu chiar pe un Cpanel propriu-zis, ci pe o platforma de admin a firmei de hosting. Cred ca este o forma mai rudimentara de Cpanel, nu stiu, nu pot sa spun ca ma pricep. Rugamintea mea este sa-mi explicati si mie cum pot incarca Awstat-ul in asa ceva pentru domeniul in cauza, pentru ca nu-l are instalat. In rest ma descurc cu administrarea domeniului, dar asa vrea sa vad si eu ceva statistici ale site-ului. Va multumesc!

#2
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,400
  • Înscris: 08.02.2011
Trebuie sa poti rula scripturi Perl pe server si sa ai acces (read-only) la logurile create de Apache. Asta daca nu esti deja administrator (cu drept de root - presupun ca nu esti).

Quote

Download Awstats: http://awstats.sourceforge.net
    Extract the contents of the file to your computer.
    Use an FTP client to upload the contents of the /cgi-bin and /icon folders into the root of your domain (both are located in the "wwwroot" folder).
    Change the permissions of the awredir.pl and awstats.pl files to 755 (in the /cgi-bin directory).
    Download the Awstats configuration file created by cPanel: /tmp/awstats/awstats.yourdomain.com.conf.
    Open this file with a text editor, search for the "DirIcons" line, and change it to show: DirIcons="/icon/".
    Upload the modified file to the /cgi-bin folder.
    You may now access your statistics at http://www.yourdomai...=yourdomain.com


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate