Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

City TV HD.

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
De cateva luni bune , pe satelit ...si-a facut aparitia un nou post muzical City TV....cred ca e mai bun decat MTV,VIVA,.....ce e interesant e ca dau si multa muzica romaneasca...find aproape...din bulgaria......
Din cei ce l-au vazut.....oare....doar eu il vad mai special decat celelalte muzicale....?!
banuiesc.......coordonatele le aveti....daca nu......vi le transmit....!
Bafta !

#2
pepo

pepo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 09.04.2005

 a21alex, on Jan 13 2006, 13:24, said:

De cateva luni bune , pe satelit ...si-a facut aparitia un nou post muzical City TV....cred ca e mai bun decat MTV,VIVA,.....ce e interesant e ca dau si multa muzica romaneasca...find aproape...din bulgaria......
Din cei ce l-au vazut.....oare....doar eu il vad mai special decat celelalte muzicale....?!
banuiesc.......coordonatele le aveti....daca nu......vi le transmit....!
Bafta !

Eu urmaresc acest program de cand a aparut si imi place. Cred ca e mai misto decat MTV

#3
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 30.03.2005
E cel mai bun din cate vad (DIGI+ FTA Intelsat&Thor)

#4
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
Canal super :coolspeak:

Si ce sunet are

#5
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Da, e bun... la fel si City FM, tot pe acelasi satelit si cu o oarecare vechime acolo

#6
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Chiar......si postul de radio...ca am uitat de el......acelas format........Excelent !
La noi...din pacate nu prinde un asemenea format...au fost cateva incercari la ProFm...rezultatul..?
Se observa din sondaje.....nu prinde top 3.......; dar daca s-ar lansa un post de manele...nu ar avea concurenta....Nu credeti ?!

#7
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 30.03.2005
Pe langa CITY TV si CITY RADIO mai nou am vazut ca exista si RADIO CITY 2 !

#8
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 27.06.2005
Urmaresc de ceva vreme (dar nu in mod special) opiniile despre diferite canale de muzica. Multi s-au exprimat pro MTV, VIVA, Atomic vechi si nou si asa mai departe.
Si daca tot veni vorba cel mai interesant canal de muzica mi se pare a fi Classic FM TV de pe Astra2. Cunoscatorii stiu de ce!!! Urmat de VAULT TV de pe acelasi satelit.

#9
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Categoric...gusturile nu se discuta si se respecta...spuneam de City TV si FM ptr ca au o linie dinamica.....nu ai cum sa te plictisesti alaturi de ei......daca e sa vorbim de piese de piese(gold)...preferintele se schimba...:)

#10
X5

X5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 20.02.2004
E misto asa,stiu ca e si in lista de programe de la FocusSat.

#11
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
foarte fain postul City TV. Ascultam foarte mult FM-ul lor pana a aparut si pe TV.

#12
Cristi(an)

Cristi(an)

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 18.12.2005
Pe langa calitatea muzicii ce o difuzeaza, imaginea (TV) si sunetul (TV&FM)  sun si ele de o calitate deosebita.

#13
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003

 X5, on Jan 13 2006, 22:04, said:

E misto asa,stiu ca e si in lista de programe de la FocusSat.

Este pentru ca e necodat . Este in grila tuturor operatorilor DTH de pe acea pozitie orbitala . DigiTV , Canal Digital


Pentru mai multe informatii :
http://www.1-west.com/

Edited by kingblana, 14 January 2006 - 13:27.


#14
badea_ghio

badea_ghio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 01.12.2005
CityTV este cel mai tare post d muzica din lista mea d canale. Mtv'ul nu se compara...ganditi-va numai la cata publicitate baga romanii....pe city tv nu'ti prea vine sa mai schimbi postu  :peacefingers:


off-topic....
va recomand, in fiecare sambata seara, RadioNova din bulgaria, nu stiu daca e pe intelsat sau thor...o sa scriu frecventele cat de curand. Merita ascultat: muzica house, psycz si multe multe altele mixuri disco la melodiile cunoscute.

B)

#15
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Sunt mai multe posturi bulgaresti ascultabile... City, Fresh, Nova, Retro, Express, FM+, Jazz dar cel mai tare tot ''Petrica'' ramane, adica postul scandinav mPETRE din pachetul Canal Digital (primul favorit in lista mea de la 1'W

#16
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Intrebare...City...are legatura cu Romania? Pentru ca de ceva vreme,am intrat pe forumul lor si am postat o cerere de a exista forumul macar cu o sectiune in limba engleza.......Raspunsul a venit in privat.In el mi se spunea ca pentru noi romanii cei de la City TV chiar vor face orice , chiar si muzica romaneasca vor da mai multa.....Acum dilema....de ce ptr Romani? Am dat reply cu aceasta solicitare , dar veac nu am mai primit raspuns si au trecut 10 zile . La fel putea venbi unu` din Congo...si pentru el era acelasi raspuns ?
Stie careva de vreo legatura romaneasca la City TV ?

#17
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Nimeni.....nimic????!

#18
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Cred ca printre actionari sunt romani...........Ar putea fi posibil......? De ce in Bulgaria si nu in Romania ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate