Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Microsoft Lumia 640

- - - - -
  • Please log in to reply
9774 replies to this topic

#1
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
http://m.go4it.ro/te...-2015-13877047/

Lumia 640 va folosi tot un procesor quad-core din gama Snapdragon 400 şi o memorie internă extensibilă cu o capacitate de 8 GB, însă va implementa 1 GB de memorie RAM. Telefonul va fi disponibil în versiuni LTE şi Dual SIM, datele centralizate până acum afirmând că există cel puţin trei subversiuni hardware.

Lumia 640 va oferi o cameră principală cu senzor de 8,7 MP şi o cameră frontală cu senzor de 0,9 MP. Pe lista detaliilor cunoscute până acum se mai adaugă interfaţa Wi-Fi 802.11 b/g/n, NFC, Bluetooth 4.0 şi posibilitatea utilizării unui capac detaşabil opţional pentru încărcarea wireless.

Ce părere aveti?


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EkCcgg9pQZQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Masterboy, 08 April 2015 - 17:00.
Adaugat filmulet oficial de prezentare


#2
vladonetcb

vladonetcb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 08.11.2014
Nu se aseamana cam mult cu Lumia 830?

#3
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Pai se zvonea ca va aparea un 830 ieftin, se pare ca acesta va fi 640. Mai scot astia telefoane ok cu ecran mai mic de 4.5 cand mi-oi vedea ceafa..In rest, ar fi super tare sa apara asa dar ma indoiesc. Sa asteptam o informatie oficiala.

#4
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Dupa cum se pare, am timp liber in noaptea asta si-am cautat pe site-urile pe care le frecventez ceva informatii dar nu gasesc nicaieri dotarile de pe g04it..cred ca sunt scoase din burta, doar pentru a atrage click-urile.
Zic sa stam linistiti deoarece sunt sanse mari ca 640 sa n-aiba nici cea mai mica legatura cu ce s-a scris acolo.

#5
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
http://m.gsmarena.co...ia_640-7055.php

Google :))

#6
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Pe winbeta,windows central sau softpedia nu am gasit asemenea specificatii..si cele de pe gsm arena cred ca sunt pura speculatie.
http://news.softpedi...rt-473855.shtml
Citisem inclusiv pe la romani despre 640, dar nimeni n-a dat vreo "Dotare" a aparatului..

Edited by n-amname, 24 February 2015 - 07:36.


#7
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
it's official:

http://lumiaconversa...2015/03/02/640/


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Kb0jsJSM-SM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by wizake, 02 March 2015 - 12:48.


#8
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Deci pana la urma s-au confirmat in mare parte detaliile postate de mine

#9
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Mai trebuie doar sa ajunga si la noi telefonul si sa fie si la pret accesibil.

#10
tudorrr92

tudorrr92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 24.11.2014
Adevaratul urmas al 625-ului.Chiar daca mi-as fi dorit niste lentile Carl Zeiss,HDR si Dynamic Flash-ul sunt niste puncte forte ale camerei.Alt minus se pare ca nu are Dolby Headphone,in rest specificatii foarte bune.Daca va fi la noi in jur de 600-650 lei la lansare cred ca va fi urmatorul meu telefon

#11
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 23.11.2006
Nu vreau sa-ti spulber visele, dar nu cred ca va fi sub 200E cand va aparea pe plaiurile nostre mioritice.

#12
tudorrr92

tudorrr92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 24.11.2014
Cine stie,oricum as opta pentru cea mai ieftina varianta 3G single sim,nu as avea nevoie de mai mult.Pretul prezentat de Microsoft a fost 139 E.Asa a fost si la 535 s-a spus ca vi fi in in jur de 130 Euro si la noi a aparut la 600 lei,ce-i drept dupa 3 luni de la lansare :)).

#13
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
E super ok modelul. Pentru uzul zilnic merge. De mișcat, sunt sigur că se va mișca super ok. Doar să nu aibă probleme hardware/software cum fu cu 535.

#14
cimpianmarius

cimpianmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 03.05.2013
Exista si varianta de 5.7 inch cu optica Zeiss Posted Image  http://www.windowsce...ls-lumia-640-xl

#15
tudorrr92

tudorrr92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 24.11.2014

 LeopardSurd, on 02 martie 2015 - 16:04, said:

E super ok modelul. Pentru uzul zilnic merge. De mișcat, sunt sigur că se va mișca super ok. Doar să nu aibă probleme hardware/software cum fu cu 535.

Sa vedem si partea plina a paharului.Dupa patania Microsoft-ului cu 535,cred ca putem fi siguri ca la toate telefoanele pe care le vor lansa de acum inainte touch-ul va merge brici Posted Image)

XL-ul intr-adevar are camere mai bune si baterie mai mare dar la oricare telefon de peste 5 inch personal nu il mai consider practic.

Edited by tudorrr92, 02 March 2015 - 16:10.


#16
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013

 tudorrr92, on 02 martie 2015 - 15:46, said:

Adevaratul urmas al 625-ului.Chiar daca mi-as fi dorit niste lentile Carl Zeiss,HDR si Dynamic Flash-ul sunt niste puncte forte ale camerei.Alt minus se pare ca nu are Dolby Headphone,in rest specificatii foarte bune.Daca va fi la noi in jur de 600-650 lei la lansare cred ca va fi urmatorul meu telefon
XL-ul are Carl Zeiss, iar preturile vor incepe de pe la 700 de lei in cazul celui simplu si undeva la -900 in cazul lui XL.

 gykanes, on 02 martie 2015 - 15:15, said:

Deci pana la urma s-au confirmat in mare parte detaliile postate de mine
Spre marea mea mirare, ce-i drept :). Recunosc ca mi-as fi dorit sa nu se confirme, in sensul ca eu inca visez la un telefon cu ecran de aproximativ 4 inch cu dotari asemanatoare cu ale noului 640 :D. Banuiesc ca i should keep dreaming :)).

#17
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Era ideal un telefon pana in 4,5 inch .... dar cu moda asta nu o sa vedem prea curând asa ceva

#18
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

 gykanes, on 02 martie 2015 - 19:04, said:

Era ideal un telefon pana in 4,5 inch .... dar cu moda asta nu o sa vedem prea curând asa ceva
Merge și 4,7 dacă e compact. Moto G 2013 are 4,5, nu e tocmai compact raportat la diagonală dar e super manevrabil cu 1 mână.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate