Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Cabinet de kinetoterapie

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
anasstasia

anasstasia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,278
  • Înscris: 30.07.2013
Ce cabinet de kinetoterapie imi recomandati in sectoarele 3, 4 sau 5?
Am 2 mici hernii cervicale care au ca indicatie kinetoterapia. Am dureri puternice de cap, gat si umeri. In plus am si o fractura vicios consolidata la nivelul L5-S1. Am nevoie de ajutorul vostru.

#2
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Clinicile Regina Maria, Sun Plaza si Cotroceni, sectoarele 4 si 5.
Eu am facut kineto acolo in primavara. (hernie de disc)

Poti merge prin dr de familie la o clinica de Stat, gen spitalul Filantropia care are sectie de recuperare, sau plati la o clinica privata.
Daca nu vrei sa dai nici bani, nici sa mergi in sistemul de stat, mai ai optiunea sa gasesti vouchere la clinicile private, unde poti gasi 10 sedinte sub 300 lei ( Intra pe site-urile de reduceri, erau acum 2 saptamani, destule vouchere la clinici prin sectorul 3.)

Sfatul meu e sa consulti un medic de recuperare, cred ca ti-ar prinde bine si fizioterapia.

Edited by -Diana-, 29 November 2014 - 00:07.


#3
anasstasia

anasstasia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,278
  • Înscris: 30.07.2013
Multumesc mult Diana.
O mare problema va fi programul. Muncesc ca orice om obisnuit de la pe 10 pana la ora 19 de luni pana vineri si am program si sambata. Nu stiu unde voi gasi o clinica cu program prelungit. As prefera sa merg prin medicul de familie deoarece nu pot spune ca ma dau banii afara din casa si in plus va trebui sa fac si inot, iar acolo vor fi alti bani de investit.

#4
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Inot la bazinul UMF de la Eroilor. 220 lei / 8 ședinte sau 300 lei / 12 ședințe. Nu e ieftin, dar cred ca e printre alea mai ieftine.

Kineto se poate incepe de la 8.00, iar pt spatele tau, iti iei CO, CM sau te invoiesti orele alea.
Eu am facut luna asta 10 zile de fizio, am plecat de la munca in timpul orarului, m-am gandit ca eu sunt mai importanta decat orice si ca 10 zile nu falimenateaza ala fara mine.

#5
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014

 anasstasia, on 28 noiembrie 2014 - 22:53, said:

Ce cabinet de kinetoterapie imi recomandati in sectoarele 3, 4 sau 5?
Am 2 mici hernii cervicale care au ca indicatie kinetoterapia. Am dureri puternice de cap, gat si umeri. In plus am si o fractura vicios consolidata la nivelul L5-S1. Am nevoie de ajutorul vostru.

in sect. 5 , Hipocrat 2000.

#6
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Da, dar in Rahova nu e clinica de recuperare.
Hipocrat 2000 are clinica de recuperare in Fantanica, nr 22 A - 24, sector 2

Edited by -Diana-, 29 November 2014 - 01:07.


#7
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014
este bine ca ai punctat acest amanunt, eu m-am tratat de altele dar am vazut in prospect ca au si kinetoterapie.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate