Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

schimbare sistem audio ford

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Buna seara! Doresc sa schim tot sistemul audio de pe focus 2.( 4 boxe fara twitere cred, un radio-casetofon 2dyn, si un subwoofer.Am cateva nedumeriri cu privire la ce boxe trebuiesc cumparate
Am pus ochii pe un casetofon pionner http://www.emag.ro/p...t/pd/D6DPGBBBM/ sau altul jvc http://www.altex.ro/...minare-variabil ambele scot 4x50
Am gasit si boxe http://www.domo.ro/C...m_Alpine_SPR-60 care scot 100 RMS pe fiecare boxa!
Acum intrebarea mea este  daca cumpar 4 boxe de acest tip , voare casetofonul  care scote 4x50 va putea sa redea muzica corect in acele boxe? sau sunt prea puternice boxele pt casetofonu?
Daca voi cumpara acel casetofon cum imi dau seama ca imi merg comenzike de pe volan?
Practic mi-e Sa nu fac vreo greseala cand l cumpar.la ce trebuie sa mai fiu atent?

#2
hvoicu

hvoicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 05.03.2004
intra pe forum.clubford.ro si gasesti acolo tot ce iti trebuie pentru schimbarea sistemului audio.

#3
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
De ce nu cauti unu dala dedicat ,ala cu gps
Din ce stiu eu are mufe si tot tacamul
Plug and play

#4
djsorin

djsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 01.08.2003
Daca vrei calitate mergi pe Alpine CDE-W235BT ca si unitate si difuzoare Hertz, din ce stiu pe ford is ovale, eu pe fiesta am pus 4 x Hertz DCX 570.3. Suna perfect, mai mult nu o sa vrei.

#5
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
am scris pe clubford.ro si nu am primit niciun raspuns ...
acela cu gps pai nu este prea scump?? imi poti lasa un link macar?

Eu nu am auzit pana acum de firme ca Hertz sau Focal sunt renumite pe piata? stiu de Jbl , pioner alpine....astea mi se par marci tari pe piata si de multa vreme, dar nu va contrazic .

#6
Protopopeus

Protopopeus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,484
  • Înscris: 23.05.2007

 djhappy89, on 29 noiembrie 2014 - 02:10, said:

.................
Eu nu am auzit pana acum de firme ca Hertz sau Focal sunt renumite pe piata? stiu de Jbl , pioner alpine....astea mi se par marci tari pe piata si de multa vreme, dar nu va contrazic .
Aha, deci n-ai auzit de Focal si Hertz, dar ai auzit de JBL, Pioneer si Alpine ?!!!
Doamne, ce-a ajuns lumea asta !
Dar de gama Utopia de la Focal ai auzit ? Indiferent ca-i vorba de home sau car audio... Banuiesc ca nu...
Dar de Ground Zero ai auzit ?
Dar de Sunfire, JL Audio, Scan Speak, DLS, ai auzit ?
ASTEA sunt marci "tari", nu JBL si Pioneer.

Dar ca echipa Romaniei a castigat EMMA, in 2008, cu difuzoare Focal din gama Utopia, stiai ?

Apropo, mergi pe unitatea propusa de djsorin...
Cat despre puterea aia, boxele n-au putere, ele doar sunt conduse de catre un amplificator.

Sugestie prieteneasca: apeleaza la o firma care se ocupa cu treburi din astea ca singur iti prinzi urechile. Bugetul iti permite.

Edited by Protopopeus, 29 November 2014 - 11:56.


#7
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 02.01.2011
Ce spuneti de Difuzoare auto  HERTZ  Dieci DSK 165.3?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate