Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Bitdefender Box

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
Bitdefender anunță dezvoltarea unui produs hardware care ar urma să securizeze atât calculatoarele, tabletele și terminalele smartphone, cât și smart TV-urile, frigiderele de ultimă generație, sistemele de iluminat sau sistemele de alarmă conectate la Wi-Fi.
Produsul, ce poartă denumirea Bitdefender BOX, va fi disponibil în primă fază doar pe piața americană, unde va putea fi pre-comandat de utilizatori începând cu mijlocul lunii decembrie. Producătorul românesc de soluții de securitate cibernetică devine astfel primul jucător din industrie care creează o soluție completă împotriva amenințărilor informatice pentru toate dispozitivele - Internet of Things -, în contextul în care tot mai multe terminale ce nu permit instalarea unui antivirus se conectează la Internet.
În piața globală s-a depășit demult etapa în care singurele dispozitive conectate la Internet erau computerul și telefoanele mobile. Studiile noastre arată că 31% dintre americani își conectează cel puțin un dispozitiv casnic, iar 9% dintre aceștia au un alt terminal decât televizorul conectat la Internet. Vorbim de dispozitive de supraveghere, termostate, electrocasnice de bucătărie sau sisteme automate pentru casă. Am văzut astfel ca absolut necesară dezvoltarea unei soluții de securitate care să le protejeze pe toate acestea și am început să lucrăm la Bitdefender BOX acum mai bine de un an de zile”, a precizat Bogdan Dumitru, Chief Technology Officer, Bitdefender.
Bitdefender alocă doar pe piața din SUA un buget de promovare de peste 5 milioane de dolari, în primul an, pe acest produs, care va ajunge propriu-zis la clienți în ianuarie 2015. Lansarea oficială va avea loc la sfârșitul lui ianuarie, în Statele Unite ale Americii. Planul de lansare include după piața americană, câteva piețe din Europa de Vest. Bitdefender BOX este dotat și cu tehnologii anti-furt, care previn pierderea sau furtul dispozitvelor, dar și funcții de tune-up, care optimizează și actualizează sistemele de operare pentru a asigura o funcționare cât mai bună.

Gandul.info
Pcworld.com

[ http://core3.staticworld.net/images/article/2014/11/bitdefender_box-100532632-large.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Da' ca frigiredul care ruleaza linux are mare nevoie de antivirus...

#3
jafjaf

jafjaf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 28.11.2009
Frigiderul poate ca nu,dar televizorul smart cu camera web integrata cred ca da.

#4
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007

 easy90rider, on 27 noiembrie 2014 - 15:32, said:

Da' ca frigiredul care ruleaza linux are mare nevoie de antivirus...

Frigiderele alea de ruleaza linux tin mincarea nealterata cel putin 9 luni, alea cu windows doar 2 saptamini.
Ai vorbit exact cind trebuia sa taci...

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Evident chiar ptr un produs romanesc, la noi se va lansa ultimul...

#6
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Am scris, nu am vorbit...

Nu cred ca acele deviceuri ruleaza Windows ca cel de pe un PC, ci unul embedded, unde iar scad posibilitatile de virusare.

PS! Poate le ofera un Box din asta gratuit celor de la Pcworld.com, siteul a fost hackuit de Syrian Electronic Army

Edited by easy90rider, 27 November 2014 - 16:47.


#7
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012

 mihalexmihalex, on 27 noiembrie 2014 - 16:31, said:

Frigiderele alea de ruleaza linux tin mincarea nealterata cel putin 9 luni, alea cu windows doar 2 saptamini.
Ai vorbit exact cind trebuia sa taci...


BRAVO BRE....
Dat nu pentru post...
Si pentru chestia cu ANTENA 3!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate