Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Voyo la Telekom

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
laury

laury

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 22.06.2007
Salutare


Sunt client telekom (TV+Net+Voce) si as dori sa-mi administrez un cont voyo prin platforma telekom.ro

Mi-am activat extraoptiunea voyo din myaccount la sectiunea pachete de continut dar mai departe m-am blocat,ce trebuie sa fac?

Inainte sa se modifice romtelecom in telekom puteam sa-mi administrez contul voyo acu se pare ca nu mai merge sau nu stiu eu cum se face.


Please help

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Suni la 1234

Sau te loghezi pe voyo.ro cu user si pass de telekom

#3
laury

laury

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 22.06.2007
Merci mult

#4
laury

laury

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 22.06.2007
Am reusit sa ma loghez in browser dar pe smart tv nu merge,
nu merge cu adresa de mail din contul telekom

#5
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
suna la 1234 si activeaza optiunea, si eu am primit mesaj pe stb si cand am intrat pe voyo de pe smartv nu mai recunostea vechiul cont, dat telefon, in 10 min voyo a fost functional, nu te baza pe activarea de pe site.

#6
Fiorello2009softpedia

Fiorello2009softpedia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 27.12.2009
Pe voyo ai un buton mare pe care scrie "login/inregistrare cu Telekom" apesi pe acel buton si introduci datele contului tau de Telekom!
Daca nu functioneaza suna la Telekom la 1234!

Edited by Fiorello2009softpedia, 27 November 2014 - 15:09.


#7
laury

laury

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 22.06.2007
@Fiorello2009softpedia:,daca apes pe butonul acela login/inregistrare cu telekom merge sa ma loghez in browser dar eu vreau sa ma loghez pe smart tv samsung unde nu am acel buton.
Daca ma loghez manual in browser sau pe smart tv cu emailul si parola din contul telekom nu merge imi zice ca utilizator sau parola gresita.
Daca vreau sa dau recuperare parola imi zice ca emailul introdus nu a fost gasit!

#8
Fiorello2009softpedia

Fiorello2009softpedia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 27.12.2009

View Postlaury, on 27 noiembrie 2014 - 20:27, said:

@Fiorello2009softpedia:,daca apes pe butonul acela login/inregistrare cu telekom merge sa ma loghez in browser dar eu vreau sa ma loghez pe smart tv samsung unde nu am acel buton.
Daca ma loghez manual in browser sau pe smart tv cu emailul si parola din contul telekom nu merge imi zice ca utilizator sau parola gresita.
Daca vreau sa dau recuperare parola imi zice ca emailul introdus nu a fost gasit!
Mai asteapta putin poate fac update la aplicatia de SMART TV si introduc butonul de login prin telekom, acel buton nu este nici pe aplicatia de Android!

Edited by Fiorello2009softpedia, 27 November 2014 - 21:24.


#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Cu acelasi user si pass ma loghez pe tv, tableta si browser.
Ai mai gasit acum optiunea voyo pe telekom? Eu nu am mai gasit-o si la telefon au confirmat ca nu mai exista.
Am platit cu cardul si mi-am facut user separat de telekom.
Insa imi merge pe pc si cu userul de telecom, apare insa alt nume de utilizator.
Au facut varza baza lor de date.

#10
laury

laury

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 22.06.2007
De curand au bagat optiunea voyo in contul telekom.
Cei de la voyo au creat un buton special de logare pentru abonatii telekom.
In contul de telekom intri la administrare servicii->serviciile mele->pachete de continut,de acolo se activeaza voyo.
Intr-adevar daca iti faci cont separat pe voyo.ro direct cu username si parola  merge logarea si pe smart tv si in browser dar pretul abonamentului e aproape 4 euro,asa  cu optinea voyo activata  din contul telekom e doar 0.31 eurocenti dar poti sa foloseste contul doar in browser,pe smart tv,telefon  sau tableta nu merge,nu recunoaste username/parola si nici adresa de email nu o gaseste.
O sa ma mai interesez sa vad daca ii dau de cap  daca nu, leg pc-ul prin hdmi la tv si urmaresc voyo asa.
Merci frumos de replyuri.

#11
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Cat e? 0,31 eurocenti?
Eu nu pot muta sliderul de la respectiva optiune. O fi din cauza ca sunt oe tableta.
Daca insa nu merge pe tv sau tableta, nu e ok.
Pune un alias si incearca cu el.

#12
laury

laury

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 22.06.2007
Am incercat si cu alias si imi "deformeaza" contul,in dreapta sus  la abonament activ e un nume de fata si imi ciunteste din valabilitatea abonamentului,imi zice ca abonamentul e valabil pana pe 10 dec si eu de 2-3 zile am facut contul.

#13
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Nu conteaza numele. Au o eroare in baza de date.

E important sa vezi pe tv si tableta

#14
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Am încercat și eu. Intru pe Voyo, dau logare cu Telekom, nu îmi cere niciun user nimic și mă loghează automat pe contul unei doamne Gabriela nu-stiu-cum din Vatra Dornei :))

Cei de la Voyo zic că nu e problema lor...

#15
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Acum la abonarea prin credentiale Telekom nu se mai poate viziona Voyo pe smart TV.
Doar pe PC in browser.
Nici macar pe tableta nu merge.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate