Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Nu imi mai simt gatul

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
15 replies to this topic

#1
aly_stars10

aly_stars10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.11.2014
  • Buna ziua am si io o mare problema s-a intamplat cam acum 1 luna.,..intr-o seara ma foiam in pat ce ma foiam si nush ce miscare am facut de atunci, ca de atunci am o senzatia asa parca nu-as mai simti gatul, uneori il simt putin, alteori deloc, parca imi da senzatia ca nu as mai avea gat, si numai ma pot misca deloc din pat, parca as da sa plec da plec fara `gat si cap `` cam asa simt, si cand merg uneori parca as merge `fara gat `` nush cum sa explic sa intelegeti sad m-am dat si cu fastum gel degeaba, mi-am pus si compresa cu spirt tot degeaba, am mai avut chestia asta, acum 6 luni da mi-a trekut de la sine in 2, 3 zile da vad ca acum e treaba serioasa si ma tine de o vreme incoa, aveti idee ce sa fie ?si ce sa fac ? daca ridic capu in sus, pierd gatul de tot cum s-ar zice...


#2
alexei

alexei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 11.06.2005
Fuga la control specializat.

#3
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Din cauza gatului vezi ca nu prea le ai cu scrisul pentru un forum.  Ai un scris asa " de chat".
Mergi la un medic. De ce nu mergi la un medic daca vezi ca a persistat atat durerea ? Ai  doctor de familie .

#4
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

 rafan, on 25 noiembrie 2014 - 18:00, said:

Din cauza gatului vezi ca nu prea le ai cu scrisul pentru un forum.  Ai un scris asa " de chat".
Mergi la un medic. De ce nu mergi la un medic daca vezi ca a persistat atat durerea ? Ai  doctor de familie .

l-ai zapacit. poate se duce la un doctor in matematica. spune-i clar: la medic

 aly_stars10, on 25 noiembrie 2014 - 17:52, said:

  • Buna ziua am si io o mare problema s-a intamplat cam acum 1 luna.,..intr-o seara ma foiam in pat ce ma foiam si nush ce miscare am facut de atunci, ca de atunci am o senzatia asa parca nu-as mai simti gatul, uneori il simt putin, alteori deloc, parca imi da senzatia ca nu as mai avea gat, si numai ma pot misca deloc din pat, parca as da sa plec da plec fara `gat si cap `` cam asa simt, si cand merg uneori parca as merge `fara gat `` nush cum sa explic sa intelegeti sad m-am dat si cu fastum gel degeaba, mi-am pus si compresa cu spirt tot degeaba, am mai avut chestia asta, acum 6 luni da mi-a trekut de la sine in 2, 3 zile da vad ca acum e treaba serioasa si ma tine de o vreme incoa, aveti idee ce sa fie ?si ce sa fac ? daca ridic capu in sus, pierd gatul de tot cum s-ar zice...

apropo, daca te mai masezi, nu te mai agita asa tare, ca ramai fara gat.

Edited by babalaul, 25 November 2014 - 18:10.


#5
MadB91

MadB91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 06.12.2011
Nici acum nu ai ajuns la doctor ? Posted Image

#6
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Aici este un forum, nu spital. Du-te la doctor, el iti va spune ce problema ai.

#7
---robocop

---robocop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 02.09.2014
da cap ai ? ca daca stai de 6 luni fara gat ,io stiu  ,capul mai e? incearca cu indometacin  . sau mai bine la un reumatolog daca nu da rezultate indometacinul.

#8
aly_stars10

aly_stars10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.11.2014
care 6 luni ....? am zis ca ma tine de o luna asa .....si pentru ce este indometacin ?

indometacinul ce este mai exact ? si cum actioneaza el?

#9
aly_stars10

aly_stars10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.11.2014
mda credeam ca aici sunt persoane serioase da m-am inselat ....mai bine nu va mai bagati daca nu ajutati omu ...sincer.......

#10
---robocop

---robocop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 02.09.2014
indometacin si diclofenac sunt antiinflamatoare ,iar mai serios ca mine gasesti cu greu aici . da search pe google si gasesti cu ce se ocupa aceste medicamente am inteles gresit de 6 luni acum vad ,au mai fost acum 6 luni simptomele. scuze.

Edited by ---robocop, 25 November 2014 - 20:22.


#11
aly_stars10

aly_stars10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.11.2014
ms frumos pentru raspuns .......

pur si simplu numai imi simt gatul,il simt `parca nu ar mai fi bagat in corp`` ca sa zic asa sa intelegi.......

chestia e ca mi-am dat si cu fastum gel si tot degeaba, tot nu am simtit nici o ameliorare......diclofenacu e mai bun ca fastum gel ?

#12
catalin7331

catalin7331

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 07.09.2014
Poti sa-ti dai si cu apa vie si moarta pe gat, daca nu te duci la medic sa vada ce ai. Stiam ca fastum gel e pentru dureri si luxatii, tu daca zici ca nu-l simti deloc nu cred ca te ajuta.

#13
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
Ti-am editat eu titlul.

De ce te incapatanezi si nu mergi la medic?! Credeam ca ne-am lasat de leacurile babebesti si automedicatie...

#14
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,844
  • Înscris: 26.02.2008

 aly_stars10, on 25 noiembrie 2014 - 20:17, said:

mda credeam ca aici sunt persoane serioase da m-am inselat ....mai bine nu va mai bagati daca nu ajutati omu ...sincer.......
O persoană serioasă îţi spune să te duci la doctor, lasă sfaturile de pe forum. O mai lungeşti aşa cu ce creme ţi se spun aici, alea nu te ajută şi poate dai în ceva mai nasol.

#15
---robocop

---robocop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 02.09.2014
corect ,asa spuneam si eu .mergi la un reumatolog ,in prima faza la medicul la care esti inscris ,cu ocazia asta sa ai cardul de sanatate la tine pentru initializarea lui si alegerea pin -ului  ! cu  cele 2medicamente  ,recomandam sa le utilizati doar pana la vizita aceasta in caz ca nu ai posibilitatea de a merge mai rapid acolo ,sanatate si vesti cu ce rezolvati !

#16
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014
Incearca si la un psihiatru, ai sa vezi ca face minuni.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate