Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Wlan Driver Win 7 Fujitsu Siemens

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
red-rose

red-rose

    calzado, oro y chocolate

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,567
  • Înscris: 05.02.2010
Am fost nevoita din diverse motive sa instalez, pentru a 2-a oara Win7 (32) pe un Fujitsu Siemens Amilo Li 2735. Daca data trecuta, adica acum 2 ani si ceva am avut succes in instalarea driver-ului Wlan, cumva intre timp parca mi s-ar fi sters memoria si nu mai stiu cum sa-l instalez. De download-at, am download-at deja 2 dar le instalez degeaba sau ceva de genul, ca nu se intampla nimic. Daca cineva se simte azi binevoitorPosted Image cu multumiri anticipate.Posted Image

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
1. Vezi sa fie activa placa wi-fi. Unele modele mai vechi au un comutator pe o laterala a laptopuui - daca e activa apare in Device Manager dar cu semnul intrebarii sau exclamarii si scrie ceva de Unknown Device sau PCI Communication Device.
2. Din device manager - daca ai LAN-ul conectat dai sa-ti faca update de driver la tot e ai cu semnul intrebarii sau mirarii - cam 99% isi va gasi singur windosul driverele.

#3
red-rose

red-rose

    calzado, oro y chocolate

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,567
  • Înscris: 05.02.2010
Al meu nu are nici un comutator pe laterala. Inainte era Fn+F1, mi se deschidea o fereastra mica in care trebuia sa bifez activarea wlan. Acum apas butonasele si nu mai apare nimic. Ailalta cu Device Manager-ul ma depaseste. Net am acum pe el pe cablu, dar vreau sa-l folosesc fara, ca-mi sta cablul asta pe diagonala camerei, numa tot o bucla

#4
Azm2011

Azm2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 07.08.2011
Descarca de pe softpedia acest soft si spera sa iti poata instala driverul de la placa de retea: http://www.softpedia...s/3DP-Net.shtml

Dupa ce deschizi programul in drept cu placa de retea o sa ai un buton "+"  SI ALEGI DRIVER WIRELLES!

Edited by Azm2011, 23 November 2014 - 11:19.


#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Daca acum apesi butonasele Fn+F... si nu se intampla nimic este ptr ca nu ai instalat toate softurile necesare laptopului tau.
Iar daca e asa de greu sa deschizi Control Panel - Device Manager, sa faci click dreapta pe pozitiile cu semnul intrebarii sau mirarii si sa dai "Update", eu zic sa renunti si sa apelezi la un prieten care se pricepe o idee mai bine decat tine.

#6
red-rose

red-rose

    calzado, oro y chocolate

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,567
  • Înscris: 05.02.2010
rezolvat. multumiri !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate