Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Ajutor alegere telefon oferta digi mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
scyleri

scyleri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.11.2014
As dori sa trec la digi mobil si nu stiu exact ce telefor ar trebui sa aleg din cele afisate, initial allview x1 soul parea sa aiba specificatii destul de impresionante pentru pret dar am inteles ca telefoanele allview sunt de o calitate inferioara asa ca Lenovo a536 parea interesant neluand in calcul Nokia 630din cauza OS pe care il foloseste.  
http://www.rcs-rds.ro/telefoane-mobile

#2
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
I-ati Allview A5 Smiley sau A4 You.

#3
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 14.02.2010
Nu iti place Windows 8 ? Cunosc director in multinationala care este foarte multumit de Nokia 630 Dual Sim.

#4
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Este meniul ciudat la Windows 8. Phone.

#5
ducipalu

ducipalu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 05.12.2007
orice, fara allview

#6
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Atunci ai la dispozitie Samsung,Apple....

#7
scyleri

scyleri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.11.2014

View Posttibi346, on 21 noiembrie 2014 - 20:36, said:

Nu iti place Windows 8 ? Cunosc director in multinationala care este foarte multumit de Nokia 630 Dual Sim.
Cu nokia problema nu e windows 8 (dar nici asta nu ajuta) problema e lipsa de aplicatii folositoare.

#8
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
La aceiasi bani cu x1 este Lenovo s860 ... personal cred ca face banii mai bine decat un Allview. Eu as fi vrut sa iau sotiei un Huawei Ascend P6 (am unul de un an si ceva si nu l-as da pe nimic), dar nu-l mai au in oferta ... o sa intreb, totusi, sa vad daca il mai aduc. Are meniul super customizabil, bate de departe orice Samsung la acest capitol; l-am root-at, am scos din el tot ce nu m-a interesat si merge foarte bine. Si inca nu am aflat eu tot ce-i pot face in materie de root si alte cele ...

Edited by shymano, 21 November 2014 - 20:52.


#9
coricom

coricom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 30.03.2010
Total greșit. Sunt fost utilizator de Android, actualmente am Nokia Lumia 820. Mult mai mulțumit de sistemul de operare Windows, chestia cu lipsa aplicațiilor e falsa in momentul de fata.

#10
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012

View PostVladutzU2013, on 21 noiembrie 2014 - 20:35, said:

I-ati Allview A5 Smiley sau A4 You.
stai jos 4

#11
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
In primul rand mergi la un Digi Punct(nu orice POP RDS/daca exista in orasul tau) alegi telefonul ce este pe stoc si-ti place...ca sa nu incepi cu stangul relatia cu RDS(la comenzi apar intarzieri). Poti sa ai noroc la stocuri si in pop-urile obisnuite.

Edited by pustiux, 21 November 2014 - 21:09.


#12
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,664
  • Înscris: 20.11.2005
dacă totuși vrei allview, îți pot trimite un voucher în valoare de 100 lei. am primit vreo 50 de la digi săptămâna trecută

#13
coricom

coricom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 30.03.2010
Orice din oferta, numai Allview nu. Găsești aici pe Softpedia păreri despre orice telefon.

#14
scyleri

scyleri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.11.2014

View Postcoricom, on 21 noiembrie 2014 - 22:04, said:

Orice din oferta, numai Allview nu. Găsești aici pe Softpedia păreri despre orice telefon.
Care este problema cu allview, am inteles ca mare parte nu sunt satisfacuti DAR am citit numai lucruri pozitive in legatura cu allview viper v1.

#15
primusroby

primusroby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 24.01.2012
am viper 16gb. de un an si p6 life de jumate an.Sunt super ok...consum wifi catre 100 gb. pe luna si date ab. ONT de pe DIGI,au rezolutia buna(la marimea lor)

VIPER-u e de la 'cosmote'(telekom acum)

pe ala am si ab. ORANGE, iar pe P6. am vodafonele cu digi de servici

Niciodata n-am avut probleme cu apelurile pe cele 2 telefoane,resp. cele 4 abonamente

#16
scyleri

scyleri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.11.2014

View Postprimusroby, on 21 noiembrie 2014 - 22:50, said:

am viper 16gb. de un an si p6 life de jumate an.Sunt super ok...consum wifi catre 100 gb. pe luna si date ab. ONT de pe DIGI,au rezolutia buna(la marimea lor)

VIPER-u e de la 'cosmote'(telekom acum)

pe ala am si ab. ORANGE, iar pe P6. am vodafonele cu digi de servici

Niciodata n-am avut probleme cu apelurile pe cele 2 telefoane,resp. cele 4 abonamente
Allview viper cu ce fel de casti a venit si cam cat dureaza bateria?

#17
primusroby

primusroby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 24.01.2012
castile au culoarea rosu cu negru,cam gay dar suna o.k.,bateria cam 2 zile functie de cit utilizezi mobilu(sunt la fel la toate smarturile,am avut lg,htc si samsung)

La p6 life sunt albe iar daca folosesti castile pe rol de hands-free microfonul e slab de tot,trebuie sa repeti de 2-3 ori sa te inteleaga celalalt interlocutor,la VIPER sunt bunicele castile ascult multa muzica, are 'dts' care mai ajuta sunetul,le folosesc daca ies la shopping undeva aproape,,pt.acasa am ceva casti profi

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate