Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Eroare delay.exe - fost "Problema cu windows 8.1"

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013
Asa cum spune titlul am o mica problema cu un windows 8.1 pus pe un laptop nou, DA, este windows licentiat, cumparat la upgrade windows 7, asta ca sa nu avem subiect de cancan, care e problema? din cand in cand, apare o fereastra de eroare, cum ca un anume program pe numele lui delay.exe nu este gasit, si efectiv nu poate rula, Bitdefender Internet Security ( DA, si asta este licentiat pe 6 luni original de la ei) spune ca a izolat problema, dar ea apare,aleator, din cand in cand, in final despre ce este vorba? este un virus? este un trojan? este o eroare de windows? trebuie reinstalat? sa sun la ei la suport sa-i intreb ?  sa fie laptopul de vina? o sa incerc sa pun unul piratat, sa vada daca face la fel?

Am observat ca problema a aparut dupa ce am instalat Daemon Tools lite free, sa fie vreo legatura intre ele ?

Edited by sammydo, 01 November 2014 - 13:43.


#2
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
pune poza

#3
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013

 aazz, on 01 noiembrie 2014 - 13:55, said:

pune poza

Trebuie sa astepti sa apara, ca nu apare mereu, aleator cand doreste domnia sa,totusi ma sacaie rahatul ala de DT si o sa il reinstalez ca sa stau eu cu sufletul impacat ca nu e de la el

#4
PlasticBoy18

PlasticBoy18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 03.11.2009
Pare a fi un virus. Descarca Malwarebytes si da-i o scanare. Ar trebui sa rezolve problema ta.

#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

 sammydo, on 01 noiembrie 2014 - 13:43, said:

Asa cum spune titlul am o mica problema cu un windows 8.1 pus pe un laptop nou, DA, este windows licentiat, cumparat la upgrade windows 7, asta ca sa nu avem subiect de cancan, care e problema? din cand in cand, apare o fereastra de eroare, cum ca un anume program pe numele lui delay.exe nu este gasit, si efectiv nu poate rula

In schimb titlul subiectului era cat se poate de nesugestiv. L-am modificat.
Despre acest fisier se gasesc putine informatii. Poate fi malware sau...

Quote

DeLay.exe file information
The process known as USB PC Camera belongs to software iolo technologies' System or PANTONE® colorist or Eaglesoft FBO & Hanger or iolo technologies' System Mechanic (version 6) or Bison Inc. Pcam by Bison (www.bisontech.com.tw).

Description: DeLay.exe is not essential for Windows and will often cause problems. DeLay.exe is located in a subfolder of "C:\Program Files" or sometimes in a subfolder of C:\Windows or in a subfolder of C:\. Known file sizes on Windows 7/XP are 96,256 bytes (99% of all occurrences) or 53,248 bytes. http://www.file.net/.../delay.exe.html
The program has a visible window. The file is a file without information about the developer of this file. The process starts when Windows starts (see Registry key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run, HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run). It is not a Windows system file. Therefore the technical security rating is 36% dangerous; however you should also read the users reviews.
If you run into problems with DeLay.exe, you can uninstall the associated program (Start > Control Panel > Add/Remove programs > iolo technologies' System or PANTONE® colorist).
Sursa: http://www.file.net/.../delay.exe.html

Este posibil sa fi fost preinstalat pe laptop de catre producator sau sa il fi instalat tu impreuna cu software-ul asociat camerei sau impreuna cu o alta aplicatie. Citeste detaliile de mai sus si incearca sa urmezi indicatiile pentru dezinstalare daca nu depinde de el functionalitatea camerei pe USB (in caz ca detii asa ceva)!

#6
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013
Multumesc pentru modificare, este posibil sa fie o problema de la camera USB, am instalat acelasi kit pe alt laptop si culmea ca nu se intampla nimic!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate