Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Intrebare Router wi-fi

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
alinm572

alinm572

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 26.10.2014
Buna. De curand mi-am cumparat un Router Wi-fi TP-LINK 841N. L-am instalat. Cand incerc sa ma conectez la noul wi-fi, bag parola (mi-o accepta) si dupa NU se conecteaza. LA laptop spre exemplu imi apare semnal full si imi apare si un triunghi galben cu semnul exclamarii.(Windows 7) P.s. Am det de la RDS-RCS.
      S-ar putea sa fie de la ID Adress, DNS..etc? unde gasesc ID Adress, DNS...
      Multumesc mult.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Incearca sa-l aduci la setarile din fabrica prin mentinerea apasata a butonul de resetare timp de macar 10 secunde.

#3
alinm572

alinm572

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 26.10.2014
Si dupa?

#4
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

 alinm572, on 26 octombrie 2014 - 05:53, said:

Buna. De curand mi-am cumparat un Router Wi-fi TP-LINK 841N. L-am instalat. Cand incerc sa ma conectez la noul wi-fi, bag parola (mi-o accepta) si dupa NU se conecteaza. LA laptop spre exemplu imi apare semnal full si imi apare si un triunghi galben cu semnul exclamarii.(Windows 7) P.s. Am det de la RDS-RCS.
  S-ar putea sa fie de la ID Adress, DNS..etc? unde gasesc ID Adress, DNS...
  Multumesc mult.
Dupa reset,cloneaza macul calculatorului.
Intra cu IE ,192.168.0.1 admin ,admin si vezi si asta,poate te ajuta: http://www.securewif...n/#tabs-679-0-1

Edited by whitewizard, 26 October 2014 - 07:26.


#5
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,276
  • Înscris: 27.10.2007
descarca  documentatia routerului (daca ai postat ma gandesc ca poti si descarca)
reseteaza-l.
leaga-te cu un cablu la router si asigura-te ca esti deconectat de la alte retele, sa nu te incurce cumva
intra pe router : 192.168.0.1
username: admin
parola: admin
intra in lateral pe meniul Network => WAN
iti trebuie username si parola date de RDS.
conexiunea este PPPOE - vezi la pagina 23 cum se face

#6
alinm572

alinm572

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 26.10.2014
Multumesc! Acum imi poate spune cineva unde gasesc ID Adress, DNS, etc..?

#7
Adrian Fx

Adrian Fx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 20.08.2007
La ce iti trebuie astea? La placa de retea wireless pui sa-si ia IP si DNS automat, daca ai facut cumva conexiune PPPoE pe calculator o stergi, eventual pui niste print screen cu setarile din router la WAN.

Edited by Adrian Fx, 26 October 2014 - 10:32.


#8
alinm572

alinm572

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 26.10.2014
Daca am net de la RDS_RCS setez IP Static, Dynamic, Automat sau PPPoE?

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
PPPoE foloseste RDS.

#10
RaduRRRR

RaduRRRR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.11.2014
Salut, am un router Assus N65 U si de 2 zile nu mai merge laptopul wi fi prin el. Tabletele merg, telefoanele si radio sunt toate ok. Am resetat si reconfigurat routerul, am configurat manual adresa IP si DNS, am configurat automat si manual parametrii rețelei. Rețeaua mea wi fi e vizibila pe laptop, apare ca rețea disponibilă dar nu se conectează, e un semn al exclamării intr-un triunghi galben. Am reinstalat driverul plăcii de rețea wi fi, acum nu mai vede nicio rețea Wi-Fi si e un x roșu pe ea. Ce pot face ca sa meargă laptop-ul? Multumesc!


#11
alinm572

alinm572

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 26.10.2014
In bara pe pc-ul albastru, pui mausul pe wi-fi ul tau (assus...) dai click dreapta dupa propretis si baga datele..

#12
RaduRRRR

RaduRRRR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.11.2014
Mci 572, nu tot ce zboară se mănâncă.  Poate te înțelege dani.user care dacă era isteț vedea ca am pus întrebarea de 4 ori dar am primit  un răspuns de la un retardat.

Întrebarea pusă o singura data dani.user.....Salut, am un router Assus N65 U si de 2 zile nu mai merge laptopul wi fi prin el. Tabletele merg, telefoanele si radio sunt toate ok. Am resetat si reconfigurat routerul, am configurat manual adresa IP si DNS, am configurat automat si manual parametrii rețelei. Rețeaua mea wi fi e vizibila pe laptop, apare ca connected la Wi-Fi dar currently connected to wi fi scrie no internet acces. Am reinstalat driverul plăcii de rețea wi fi.  Multumesc!

O seara minunata!



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate