Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Cocalarii din Romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

#1
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
cum s-au inmultit si cum scapam de ei?

#2
Cozzmy13

Cozzmy13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,464
  • Înscris: 15.04.2014
http://www.vice.com/...rea-de-cocalari

"EI SUNT MAI MULŢI CA TINE ŞI VOTEAZĂ"

#3
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014

View PostRobiacs, on 24 octombrie 2014 - 09:15, said:

Daca un roman face unul-doi copii, ciorile fac vreo 7-10 pt. alocatie si d'astea si asa s-au inmultit. Si nu mai ai sanse sa scapi de ei, pleci de aici si gata.

Bre, initiatoru' se referea la cocalari, astia nu e...peseri (e masculii de la pitipoance)!

Edited by gicaru, 24 October 2014 - 09:30.


#4
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
[ http://www.tilica.ro/wp-content/uploads/2013/01/vlad-tepes-presedinte.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Astia au si imn si mai au un pic si fac si partid si tu vrei sa-i extermini???

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rUMPd2J3Br4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010

View Postgicaru, on 24 octombrie 2014 - 09:28, said:

Bre, initiatoru' se referea la cocalari, astia nu e...peseri (e masculii de la pitipoance)!
Se trag din pasari.

#7
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014

View PostRobiacs, on 24 octombrie 2014 - 09:33, said:

Se trag din pasari.

toti ne tragem...din pasarici, care  mai mari, care mai mici. Posted Image

#8
Tavi24

Tavi24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 18.04.2011
De ar pleca toti peste hotare... dar stiu ei ce stiu!
Si chiar daca mai pleaca exponenti ai tagmei mentionate, doar fizic scapam de ei, caci spiritual, tot la Dimbovitica trag... manifestindu-se aroganto-ostentativ-restrictiv(securistoid) in virtual... doar tre' sa se puna in valoare, nu?

Edited by Tavi24, 24 October 2014 - 10:16.


#9
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Cocalarii nu sunt țiganii ăia autentici care stau in cort și fac cazane. Cocalarii sunt mai mult ăia care se cred smecheri pe stradă, care ies cu iphone-ul și îl scot pe masă sa-l vadă toată lumea, care au lanțuri de 20 de kile la gât, care își cumpără Vertu cu pietre prețioase, care își cumpără șosete de 1000 euro să vadă „fraierii” că ei au bani (unii mâncând untura pe pâine ca să își cumpere un iphone, cunosc caz real), manelarii (nu am nimic cu genul în sine, dacă m-as referi la „manelele” vechi din anii '90, astea chiar sunt frumoase față de jegurile de azi în care se laudă cu bani, femei și alte porcării cocălărești) și nu în ultimul rând beizadelele care primesc la majorat mașini de lux de la părinții lor, probabil tot cocalari și ei, cu care omoară oameni nevinovați pe stradă și scapă nepedepsiți deoarece e „tăticul” procuror sau judecător. Asta înțeleg eu prin cocalar.

Edited by gerbil, 24 October 2014 - 10:28.


#10
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Mesaj moderator:

Vă reamintesc că pe acest forum nu sunt permise discriminările rasiale, așa că vă rog să fiți extrem de atenți la limbajul folosit și la modul cum aveți de gând să dialogați pe acest topic.
De asemenea, luați în considerare Regulamentul general al forumului.
Dacă veți transforma acest topic într-unul de flame, discuții mizere raportate la o anumită comunitate din Ro, topicul se va închide și persoanele respective vor fi suspendate.

Multumesc!

#11
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
din pct meu de vedere ,a fi cocalar este un fel de a te comporta dar fara a constientiza neaparat.

Nu poti,de exemplu, caracteriza un taran in adevaratul sens al cuvantului ca fiind cocalar pentru ca el atat poate, bugetul si cele 8 clase de la scoala nu`i permit mai mult.

Cei care au minim pe economie si au iphone 5s ,probabil asa se simt ei la un alt nivel,superior desigur. Acest comportament exista probabil de cand e lumea,doar ca acum de la atata ipocrizie iese si foarte mult in evidenta.

Astfel,pot sa-l consider cocalar si pe ala care are Logan si pune la numar ,numele intregului neam...ca se se stie ,nu neaparat pe cel care are BMW.

Imaturi ,laudarosi si prost crescuti uneori...asa vad eu un cocalar !

Edited by Al3csutzul, 24 October 2014 - 11:11.


#12
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postheathledger, on 24 octombrie 2014 - 09:09, said:

cum s-au inmultit si cum scapam de ei?
Scoala, educatie si legi intransigente!

S-au inmultit datorita dezastrului scolii romanesti, a posturilor tv care cultiva nonvalorile, limbajul grobian, nesimtirea. S-au inmultit pentru ca parintii nu mai au timp sa-si educe loazele sau muncesc prin strainatate pentru ca pe aici nu au ce... S-au inmultit pentru ca suntem o tara profund corupta iar legile sunt doar pentru prostime.

"Succesuri"!

#13
KotOR3

KotOR3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.05.2009
In liceu,acu vreo 4 ani si eu ma imbracam cateodata ca ei .Dar eram baiat de treaba :D

#14
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,569
  • Înscris: 13.06.2004

View Postgerbil, on 24 octombrie 2014 - 10:26, said:

Cocalarii nu sunt țiganii ăia autentici care stau in cort și fac cazane. Cocalarii sunt mai mult ăia care se cred smecheri pe stradă, care ies cu iphone-ul și îl scot pe masă sa-l vadă toată lumea, care au lanțuri de 20 de kile la gât, care își cumpără Vertu cu pietre prețioase, care își cumpără șosete de 1000 euro să vadă „fraierii” că ei au bani (unii mâncând untura pe pâine ca să își cumpere un iphone, cunosc caz real), manelarii (nu am nimic cu genul în sine, dacă m-as referi la „manelele” vechi din anii '90, astea chiar sunt frumoase față de jegurile de azi în care se laudă cu bani, femei și alte porcării cocălărești) și nu în ultimul rând beizadelele care primesc la majorat mașini de lux de la părinții lor, probabil tot cocalari și ei, cu care omoară oameni nevinovați pe stradă și scapă nepedepsiți deoarece e „tăticul” procuror sau judecător. Asta înțeleg eu prin cocalar.


Sau îşi cumpără maşini scumpe, deşi stau la garsonieră sau plătesc juma' din salariu la rată.

#15
nealsmith

nealsmith

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 14.07.2014
Câte-un lagăr,câte două...Dar sincer,e vina mediei,care promoveaza căcaturile astea si dorința de occidentalism venită de după 89.Tipul de cocalar se mai schimbă,de la cefosul tipic cu bemveu bășit pâna la "stilatii" moderni  cu x5,dar practic se discută despre același orgoliu care îi face să se creadă cineva mai bun ca ei

#16
numbledore

numbledore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.02.2014

View Postnealsmith, on 24 octombrie 2014 - 16:03, said:

Câte-un lagăr,câte două...Dar sincer,e vina mediei,care promoveaza căcaturile astea si dorința de occidentalism venită de după 89.Tipul de cocalar se mai schimbă,de la cefosul tipic cu bemveu bășit pâna la "stilatii" moderni  cu x5,dar practic se discută despre același orgoliu care îi face să se creadă cineva mai bun ca ei


Hai sa nu dam la o parte vina parintilor batuti in cap :)

Cazuri reale ce le cunosc personal ..

"Ei, se duce si el in club, e mare.. "

"I-am dat 150 de lei ca invata, e frumos si il plac feeetele"

"Is tineri...ce , ei mai sunt ca noi..acum astea is ocupatiile lor"

"Lasa sa se distreze cat is tineri..."

"I-am luat un telefon de ziua ei, toti colegii aveau si..."


Si mai am exemple dar numai am chef sa le dau.

Asa ca, mi-am propus urmatorul atentat terorist intr-o forma noua, bomba peste cluburi "d'jmecheri", fie ca e cu intrare moca fie ca e cu $$ . Amin :)

#17
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,569
  • Înscris: 13.06.2004
Una e să le dai bani să iasă cu o fată sau cu prietenii, să aibă haine decente, să aibă un telefon decente, alta e să le dai bani dă să li să suăe fâţele în cap.

#18
numbledore

numbledore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.02.2014

View Postdjl, on 24 octombrie 2014 - 21:49, said:

Una e să le dai bani să iasă cu o fată sau cu prietenii, să aibă haine decente, să aibă un telefon decente, alta e să le dai bani dă să li să suăe fâţele în cap.

Exact, prin exemplele de mai sus m-am referit exact la ce ai zis, sa nu se inteleaga ca e gresit sa aibe 5 lei in buzunar dar sa nu ii aiba pe langa altii 50 sau 500 dati ieri.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate