Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Abonament date fara perioada contractuala

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
malllio123

malllio123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.01.2008
Pot sa imi fac abonament de date, de exemplu cel de 16 euro, dar fara perioada contractuala minima?

#2
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Nu

#3
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,719
  • Înscris: 21.03.2014
Iti poti cumpara o cartela de internet PrePay impreuna cu un modem, de la Orange spre exemplu.

#4
malllio123

malllio123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.01.2008
Ma intereseaza optiunea Happy Night, deci cartela iese din ecuatie. Atunci perioada minima este 1an?

#5
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,751
  • Înscris: 09.05.2005
Atat timp cat nu primesti ceva beneficii (reduceri de pret, produse, minute, trafic etc.) pentru ca faci abonament pe 1 / 2 ani legislatia iti permite sa-l anulezi in orice moment, altfel trebuie sa platesti pentru ce ai primit.

Edited by LensFlare, 23 October 2014 - 08:23.


#6
matrwe

matrwe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 14.06.2012
Chiar asa, de ce la niciun furnizor nu se gaseste informatia despre costul serviciului pentru contract pe perioada nedeterminata?

PS: Eu am avut la RTC contractul pentru telefon pe perioada nedeterminata, la UPC am la fel. Ma batea candva gandul sa-mi fac un abonament la Vdf tot pe perioada nedeterminata dar a ramas doar la stadiul de idee, n-am intreprins nimic concret.

#7
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postmalllio123, on 23 octombrie 2014 - 06:07, said:

Pot sa imi fac abonament de date, de exemplu cel de 16 euro, dar fara perioada contractuala minima?

Salut,

Poti achizitiona abonamentul Colibri 16 cu perioada contractuala de 12 sau 24 de luni. Informatii despre acest abonament poti gasi aici.

Cu prietenie,
Orange Helper

#8
matrwe

matrwe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 14.06.2012
Orange_helper, la voi nu se pot face contracte pe perioada nedeterminata? Daca nu, de ce?

#9
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Contractele sunt deja pe perioada nedeterminata, cu o perioada minima obligatorie.

#10
matrwe

matrwe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 14.06.2012
OK, reformulez: fara perioada minima obligatorie, sa fie mai clar pentru toata lumea.

PS: Eu unul as face contract cu un furnizor care mi-ar pune pe masa o oferta de genul contract pe perioada nedeterminata si bonus la fiecare an de contract (ori reducere la pretul abonamentului, ori echipament gratis). Mi s-a parea mult mai atractiva o astfel de intelegere iar furnizorul respectiv ar prezenta mult mai multa incredere pentru mine, fata de practica actuala a contractelor cu perioada minima si oferte "mincinoase".

#11
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Tu ai ceva studii juridice de propui asa ceva?

#12
matrwe

matrwe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 14.06.2012
Huh?

#13
JaJe

JaJe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 03.08.2008
16Euro pentru 10GB?? La banii aia ar trebui sa am trafic nelimitat, dar cum nimeni nu vrea sa ofere un astfel de abonament, sau macar limitat la 1mbps in loc de 128kbps.. mai bine raman la DIGI.

PS: Orange_helper nu face decat reclama, nicidecum nu iti ofera raspunsul/solutia pe care o cauti :P

#14
malllio123

malllio123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.01.2008
Raman si eu in continuare la DigiMobil.Consider ca este un risc mult prea mare sa imi fac abonament pe 12 sau 24 luni pe beneficiile/banii astia. In 2 ani se intampla foarte multe intr-o piata. In 2 ani parca vad ca o sa fie 100 gb la 5 euro 4G+ si eu trebuie sa platesc 16 euro pentru 10 GB 4G pentru ca sunt legat de contract.

Edited by malllio123, 23 October 2014 - 14:15.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate