Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

Cizme/Ghete de purtat cu trening, tinuta SPORT

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
SistemOperator

SistemOperator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.10.2014
Caut o pereche de Cizme/Ghete care pot sa fie purtate cu pantalon de trening, tinuta SPORT.

Am ghete de armata, am cizme de piele, problema este urmatoarea: Ghetele/Cizmele sunt de piele(adica dau aiurea, dau ceva gen "pantof" cu trening.

Ce ghete sunt pe piata care pot sa fie purtate cu trening? Tinuta sport? Am trenguri de iarna(facute special pentru alergare pe zapada, munte, padure, teren accidentat, nu trece apa si nici vantul.

Edited by SistemOperator, 19 October 2014 - 17:56.


#2
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Ghete de baschet .

#3
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Ghete sport. Gasesti peste tot.

#4
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Timberland


[ http://ecx.images-amazon.com/images/I/41XzdlCQ6eL.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 SistemOperator, on 19 octombrie 2014 - 17:55, said:

Am trenguri de iarna(facute special pentru alergare pe zapada, munte, padure, teren accidentat, nu trece apa si nici vantul.

Ori nu stii ce ai ori nu stii cum se cheama.

#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007

 SistemOperator, on 19 octombrie 2014 - 17:55, said:

Am trenguri de iarna(facute special pentru alergare pe zapada, munte, padure, teren accidentat, nu trece apa si nici vantul.

Ghici cm exista ghete facute special pentru alergare pe zapada, munte, padure, teren accidentat, nu trece apa si nici vantul.
Cauta pe la distribuitorii de Salomon, Millet, Rossignol, Jack Wolfskin, Mammut niste ghete trekking.

Daca nu stii ce e cu marcile astea atunci vorba lui f300, nu stii ce ai/cum se cheama.

#7
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

 SistemOperator, on 19 octombrie 2014 - 20:25, said:

O sa te contrazic, am vazut destui care poarta ghete/cizme sport cu trening
Daca "sunt destui care poarta", nu inseamna ca se si potrivesc.  Inseamna doar ca-s o gramada de coca ce nu stiu sa se imbrace / incalte.

Iar daca la poza pusa de Potae n-ai avut de comentat decat ca-i trening de vara...

#8
SistemOperator

SistemOperator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.10.2014

 Barboso, on 19 octombrie 2014 - 20:34, said:

Daca "sunt destui care poarta", nu inseamna ca se si potrivesc.  Inseamna doar ca-s o gramada de coca ce nu stiu sa se imbrace / incalte.

Iar daca la poza pusa de Potae n-ai avut de comentat decat ca-i trening de vara...
Macar ai cautat pe google cum arata ghetele sport? sau doar ai aruncat mesajul?

Inteleg ca pentru Romanica poate parea o intrebare ciudata/amuzanta sa zici de trening de iarna si ghete sport, dar chiar asa?
Crezi ca ma incalzeste cu ceva sa stau pe forum sa comentez despre vreun cocalar? ma intereseaza de ghete sport si am iesit, poate sincer m-a amuzat cum a fost primit subiectul, unul nu prea FUN, adica nu am intrebat ceva amuzant, in orice statiune din lumea asta gasesti persoane care poarta trening de iarna cu ghete/cizme sport, cumva pe aici? A rezultat ca moda asta este Cocalar.

Cand o echipa de fotbal este trimisa in cantonament pe munte, zapada, toate cele, nu alearga in ghetele de vara, m-am gandit ca macar asta au vazut majoritatea pe la televizor, macar faza asta..
Salutare si Multumesc, sincer multumesc, restul de mesaje sunt primite ca fiind "Romanica" - Sa radem pe net, sa protestam pe net.

Edited by SistemOperator, 19 October 2014 - 20:39.


#9
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Aproape orice ghete de iarna pentru drumetii merg si cu treninc.
Si nu, nu fac misto.
Eu am de la Salomon si Columbia vreo 3 perechi, imita incaltamintea sportiva, adidasii cum le spunem noi. Chiar si cei de la adidas au asa ceva.
http://www.bocaso-sp...x-cp/11607.html

Edited by d-rive, 19 October 2014 - 20:42.


#10
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

 SistemOperator, on 19 octombrie 2014 - 20:38, said:

Macar ai cautat pe google cum arata ghetele sport? sau doar ai aruncat mesajul?
Ia vezi primul meu mesaj !  Am zis clar de cizme, nu ghete.  Cizme pe care tu le-ai introdus in discutie, si insisti in continuare asupra lor.


P.S. Si nu, nu ma uit la fotbal.  Cu atat mai putin la stirile sportive (a se citi "Cine cu cine si-a mai tras-o") si cum alearga aia in cantonamente.

Edited by Barboso, 19 October 2014 - 20:47.


#11
SistemOperator

SistemOperator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.10.2014

 d-rive, on 19 octombrie 2014 - 20:41, said:

Aproape orice ghete de iarna pentru drumetii merg si cu treninc.
Si nu, nu fac misto.
Eu am de la Salomon si Columbia vreo 3 perechi, imita incaltamintea sportiva, adidasii cum le spunem noi. Chiar si cei de la adidas au asa ceva.
http://www.bocaso-sp...x-cp/11607.html
Nu stiam ca adidas produce ghete de genul asta, o sa caut pe google ce modele mai au.
Multumesc frumos.

 Barboso, on 19 octombrie 2014 - 20:43, said:

Ia vezi primul meu mesaj !  Am zis clar de cizme, nu ghete.  Cizme pe care tu le-ai introdus in discutie, si insisti in continuare asupra lor.


P.S. Si nu, nu ma uit la fotbal.  Cu atat mai putin la stirile sportive (a se citi "Cine cu cine si-a mai tras-o") si cum alearga aia in cantonamente.
http://www.julie.ro/...-Ski-Negru.html

Sunt si cizme, daca dadeai google te salvai de multe cuvinte scrise aiurea.

Am gasit deja un model de cizme acceptabile pe o pagina straina si o sa dau comanda.

Altceva ce sa zic? Iti doresc bafta cu cearta pe internet, sper sa gasesti pe careva sa te tina ocupat Duminica seara, ai reusit performanta simpatica ca la 22:03 Duminica noaptea sa ma faci sa caut exemple cu "cizme sport de iarna" - Un lucru banal in lumea asta.

Nu o sa mai scriu vreun alt mesaj, este zece si zic ca este cazul sa inchei iesirea asta pe internet, Salutare.

Attached Files



#12
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 SistemOperator, on 19 octombrie 2014 - 17:55, said:

Caut o pereche de Cizme

 SistemOperator, on 19 octombrie 2014 - 21:04, said:

Sunt si cizme, daca dadeai google te salvai de multe cuvinte scrise aiurea.
[...]
ai reusit performanta simpatica ca la 22:03 Duminica noaptea sa ma faci sa caut exemple cu "cizme

Huh? Pai nu numai ca ti-ai facut cont pe softpedia special pentru threadul asta dar vrei sa spui ca nu ai avut vaga curiozitate sa cauti pe google inainte (si acum cumva esti si deranjat ca ai facut-o)?

Oricum cred ca topicul e la misto; nu prea inteleg cum poti scrie (adica ai mai mult de citiva ani) in romana (nu in hindi de exemplu) fara sa ai citeva ierni "normale" la activ. Cu ce te-ai imbracat in rest, slapi? Nu ai remarcat cu ce e imbracata lumea in jur?

Edited by f300, 19 October 2014 - 21:22.


#13
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Nu mai radeti ca in seara asta, la magazinul Office din mall Braila, vine unul si intreaba: bocanci pentru vreme rece aveti?
Eram cu consoarta langa mine si am fost mai rezervat dat tot nu am putut sa ma abtin si am intrebat-o pe vanzatoare: bocanci de plaja aveti?

A inceput aia sa rada in hohote...

Am vazut niste modele foarte faine de la CAT (caterpillar), Timberland si inca unele care imi scapa acum. Chiar aveau marfa faina dar scumpa a naibii.


Aaa, ca mi-am adus aminte.
Zic, faina marfa aveti dar sunt strugurii cam acri Posted Image
La care ea, sa stiti ca rezista pana la -35 de grade Celsius. Zic da, bocancii da, dar picioarele sigur ingheata.
Am cei mai grosi bocanci de la Salomon si imi ingheata picioarele ei de ma ia naiba daca depasesc un anumit timp pe afara si nu fac suficienta miscare. Si folosesc si ciorapi meseriasi, bocancii dati cu spray de protectie, etc...

Scuzati divagatia dar macar sa dam un sens topicului Posted Image Posted Image

Edited by d-rive, 19 October 2014 - 21:43.


#14
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 d-rive, on 19 octombrie 2014 - 21:38, said:

Scuzati divagatia dar macar sa dam un sens topicului Posted Image Posted Image

Asta e greu spre imposibil.

#15
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Eu chiar vreau sa-l felicit pe cel cu "bocancii de vreme rece" ! E cel mai aproape de adevar !!!
Se pare ca in Romania datorita fitoseniilor si mistocariilor vom mai sta multa vreme in "bezna" !
In goana dupa "produse de firma" intalnim urmatoarele :
- pe munte vedem persoane in balerini/pantofi de "lac" cu palarii
- in mall vedem persoane in bocanci si caciuli rusesti
De altfel e plin de :
- "jmecheri" care vin cu jeep-uri la mall si "baga viteze"
- "jmecheri" cu masini sport care isi chinuie masinile pe drumuri neasfaltate
Desi stiinta a evoluat mult , ca sa revenim la subiect nu s-a inventat incaltamintea : care sa tina si frig si cald ; si rezistenta si comoda ; si calduroasa si pentru alergat ; si aderenta si cu talpa subtire ; balerini cu prinderi de coltariPosted Image , pantofii de mall pentru mers prin zapada ,etc.
Trebuie sa stii ce vrei !!!
Fiecare incaltaminte e construita cu un anumit scop !!!
Domnu' sistem ce vrei sa faci in "trening" ? Din ce material sunt facute "treningurile" tale ?

Edited by FAP, 20 October 2014 - 09:25.


#16
milcca

milcca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 05.11.2010

 d-rive, on 19 octombrie 2014 - 21:38, said:

intrebat-o pe vanzatoare: bocanci de plaja aveti?
cu model sau fara... ? :)))))

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate