Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

tastatura mesaj

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
razvan17sep

razvan17sep

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.10.2014
hai noroc!

cum pot sa scot tastatura asta? [link=http://postimg.org/image/wdn0dx7mn/]
eu am avut tastatura normala si dintr-o data m-am trezit cu asta.

ps: am o coaja de samsung galaxy fit.
pps: asa arata inainte [link=http://www.it4fans.ro/wp-content/uploads/2010/04/iphone_30_landscape_keyboard.jpg]
ppps: imi cer scuze daca mai exista vreun topic asemanator, dar sunt nou pe aici.

#2
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Adică vrei tastatura orientată pe lungime ca în a doua poză? Ai activat senzorul de rotaţie (Auto Rotation)?

#3
razvan17sep

razvan17sep

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.10.2014

View Postdriftking91, on 02 octombrie 2014 - 16:11, said:

Adică vrei tastatura orientată pe lungime ca în a doua poză? Ai activat senzorul de rotaţie (Auto Rotation)?
nu,  vreau ca tastatura sa fie normala, nu swype!

ps: nu am gasit o poza in care sa fie tastatura aia pe verticala.

#4
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Mergi in Settings/ Language & Input/ Keyboard & Input Methods si vezi daca poti alege alta tastatura.

#5
razvan17sep

razvan17sep

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.10.2014

View PostLesbianu, on 02 octombrie 2014 - 16:28, said:

Mergi in Settings/ Language & Input/ Keyboard & Input Methods si vezi daca poti alege alta tastatura.
Nu pot sa aleg alta tastatura, numai swype imi apare.

#6
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Ce acrobatii ai facut ca sa pierzi tastatura default?
Varianta rapida, dar cu pierderea setarilor si contactelor este factory reset. Daca nu isi revine, reinstalarea ROM-ului oficial (sau a unuia custom daca gasesti).
Varianta lunga, sapat pe forum-uri de genul XDA si vazut cum/daca poti reintroduce tastatura default data de Samsung.
Posted Image

#7
razvan17sep

razvan17sep

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.10.2014

View PostLesbianu, on 02 octombrie 2014 - 16:39, said:

Ce acrobatii ai facut ca sa pierzi tastatura default?
Varianta rapida, dar cu pierderea setarilor si contactelor este factory reset. Daca nu isi revine, reinstalarea ROM-ului oficial (sau a unuia custom daca gasesti).
Varianta lunga, sapat pe forum-uri de genul XDA si vazut cum/daca poti reintroduce tastatura default data de Samsung.
Posted Image
Nu am facut nimic, am intrat in magazin play ca sa-mi fac update la aplicatia yahoo mail. Si cand am vrut sa trimit un mail mi-a aparut tastatura aia oribila.
Factory reset stiu cum de face, dar restul...

#8
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Fa un backup la contacte, SMS-uri si ce aplicatii consideri ca sunt importante pentru tine, apoi incearca ceea ce stii. Daca nu ai sters fisiere din sistem, ar trebui sa isi revina tastatura dupa reset. Succes!

#9
razvan17sep

razvan17sep

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.10.2014

View PostLesbianu, on 02 octombrie 2014 - 16:51, said:

Fa un backup la contacte, SMS-uri si ce aplicatii consideri ca sunt importante pentru tine, apoi incearca ceea ce stii. Daca nu ai sters fisiere din sistem, ar trebui sa isi revina tastatura dupa reset. Succes!
Incerc sa vad ce iese.
Multumesc frumos pentru sfaturi!
Iti doresc o zi buna in continuare!

#10
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006

View PostLesbianu, on 02 octombrie 2014 - 16:39, said:

Ce acrobatii ai facut ca sa pierzi tastatura default?
Varianta rapida, dar cu pierderea setarilor si contactelor este factory reset. Daca nu isi revine, reinstalarea ROM-ului oficial (sau a unuia custom daca gasesti).
Varianta lunga, sapat pe forum-uri de genul XDA si vazut cum/daca poti reintroduce tastatura default data de Samsung.
Posted Image

Factory reset ca si-a pierdut tastatura default. lol.
Cauta in store o tastatura care te coafeaza (sunt n) si instaleaz-o. Nu cumva Swype era default pe telefonul tau si trebuie sa intri in setarile aplicatiei sa dezactivezi functia swype?

#11
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Initiatorul a spus ca vrea tastatura de la Samsung, nu n tastaturi din Play Store. Sigur se gaseste pe XDA tastatura Samsung instalabila din recovery, dar deja o dadeam in root si custom recovery si se speria omul. Eu nu cunosc telefonul ala, initiatorul nu este expert in android, rezolvare mai rapida decat factory reset nu cred ca exista...
Daca stii cum isi poate rezolva problema fara reset, de ce nu ii explici omului cum si de unde isi poate schimba tastatura default? Posted Image

#12
razvan17sep

razvan17sep

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.10.2014

View Posthoratziu, on 02 octombrie 2014 - 17:58, said:


Factory reset ca si-a pierdut tastatura default. lol.
Cauta in store o tastatura care te coafeaza (sunt n) si instaleaz-o. Nu cumva Swype era default pe telefonul tau si trebuie sa intri in setarile aplicatiei sa dezactivezi functia swype?
Tastaturile din magazin sunt de toata jena!
Eu voiam tastatura de la samsung! Nu am umblat la setari deloc.

ps: am rezolvat treaba cu un reset!

View PostLesbianu, on 02 octombrie 2014 - 18:50, said:

Initiatorul a spus ca vrea tastatura de la Samsung, nu n tastaturi din Play Store. Sigur se gaseste pe XDA tastatura Samsung instalabila din recovery, dar deja o dadeam in root si custom recovery si se speria omul. Eu nu cunosc telefonul ala, initiatorul nu este expert in android, rezolvare mai rapida decat factory reset nu cred ca exista...
Daca stii cum isi poate rezolva problema fara reset, de ce nu ii explici omului cum si de unde isi poate schimba tastatura default? Posted Image
Salut, merci mult de tot pentru sfaturi! Am rezolvat treaba cu un reset!

Iti doresc o zi faina si numai bine!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate