Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Vând sticlă?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
gabriHell-YA

gabriHell-YA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 27.07.2014
Nu știți pe nimeni care să cumpere sticlă în Brașov? Am câteva lăzi cu sticle; relativ curate. A avut mama un magazin acum câțiva ani și mi-au rămas niște lăzi cu sticle. Aș vrea să le vând. Nu știți unde? La Carrefour mi se oferă foarte puțin (0,01 lei/sticlă) și tot acolo, multe borcane nu le acceptă aparatul! Deci, ar fi o pagubă enormă! Le dau pe 0,30 lei bucata și eventual le și transport până la sediu!

Pentru PET-uri și doze de aluminiu mai merge cât oferă ei... Dar sticla să valoreze 1 ban???? Dacă vrei s-o cumperi, dai mult mai mult pe o sticlă/borcan!

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
La noi nu se prea reciclează si pretul ambalajului e cam...inclus la "altele". In cativa ani, lucrurile se vor schimba. In afara de vanzarea catre o persoana fizica, nu cred ca vei obtine cine stie cat.

#3
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Si cat ai vrea sa-ti dea pe un borcan folosit daca unul nou cu tot cu capac costa pana intr-un leu?! :huh:

#4
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Cat ofera pentru PET-uri si doze de aluminiu?

#5
gabriHell-YA

gabriHell-YA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 27.07.2014
Nu știu prețul exact al unui borcan, dar e cel puțin 1 leu! La 0,30 bani/bucată le dau! Mai negociez, dar nu le dau cu mai puțin de 0,15 bani bucata! Sunt sticle de apă minerală și altele!

 Razvan_N, on 22 septembrie 2014 - 14:38, said:

Cat ofera pentru PET-uri si doze de aluminiu?

Citește aici: http://bit.ly/1udJOfC

La doză se dă iarăși puțin, dar la Pet e relativ ok. Deși nu pricep de ce la Auchan Maritimo e cu 1 bani mai scump!

Văd că am găsit un cumpărător; dar cine știe cât oferă și e la Buzău!!!  Mai mult mă costă transportul! http://bit.ly/1C5m2Dt

Edited by gabriHell-YA, 22 September 2014 - 19:16.


#6
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 14.02.2010

 Razvan_N, on 22 septembrie 2014 - 14:38, said:

Cat ofera pentru PET-uri si doze de aluminiu?
Un PET de 2 litri la Carrefour este 5 bani. Azi am facut proba.

Edited by tibi346, 22 September 2014 - 21:25.


#7
gabriHell-YA

gabriHell-YA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 27.07.2014

 Razvan_N, on 22 septembrie 2014 - 14:38, said:

Cat ofera pentru PET-uri si doze de aluminiu?

 tibi346, on 22 septembrie 2014 - 21:24, said:


Un PET de 2 litri la Carrefour este 5 bani. Azi am facut proba.

Am scris și eu mai sus cât e... http://bit.ly/1udJOfC (e și pentru lecturare; sunt și poze acolo ca să nu uiți — preț: 3 respectiv 5 bani; în Constanța: 4 respectiv 6 bani; nu înțeleg de ce diferă prețul, firma e tot aia). Tot pe site vedeți cât plătesc și pentru alte chestii!

Așadar, să nu deviem de la subiect. Unde pot vinde sticlă la un preț bun?

Edited by gabriHell-YA, 23 September 2014 - 09:51.


#8
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Mi se pare aiurea sa impuna ca recipientele sa nu fie turtite. Am oroare sa arunc un pet sau o cutie de cola neturtita - din doua bucati ai umplut un cos.
Singurul motiv pentru asta mi se pare posibilitatea recunoasterii recipientului dupa codul de bare, probabil recicleaza numai ce vand ei.

#9
gabriHell-YA

gabriHell-YA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 27.07.2014

 Razvan_N, on 23 septembrie 2014 - 09:58, said:

Mi se pare aiurea sa impuna ca recipientele sa nu fie turtite. Am oroare sa arunc un pet sau o cutie de cola neturtita - din doua bucati ai umplut un cos.
Singurul motiv pentru asta mi se pare posibilitatea recunoasterii recipientului dupa codul de bare, probabil recicleaza numai ce vand ei.

Nu merg dozele din Franța (7UP Cherry, Mirinda Tropical, pepsi next). Alea sunt mai grele și nu au mult aluminiu, iar aparatul observă asta! În rest, orice brand acceptă! Am dus și fără cod de bare! De ce nu trebuiesc turtite? Pentru că așa e soft-ul aparatului; le recunoaște și după formă! Merg și pet-urile de la iaurt! Chiar și alea mici de la danone pentru copii!

În Constanța era obligatoriu să aibă cod de bare; mai ales la Maritimo. Însă am dus și mărci ce nu aveau în Auchan!

Edited by gabriHell-YA, 23 September 2014 - 14:50.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate