Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sitemul de operare foloseste prea...

Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra
 Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 

Ceva ce nu inteleg eu la emisiunile cu drug dealeri si hoti

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
Ma mai uitam pe National Geographic si pe alte canale la emisiunile despre traficantii de droguri. Aparea cate unu (sau unii) cu moaca cenzurata sa raspunda la interviuri. Si zicea ca el face, drege, umbla cu droguri. Adica, omul recunostea pe fata, filmat cu camera ca el cu asta se ocupa. Unii fie erau cenzurati, altii aveau cagula pe cap, altii chiar nu isi ascundeau mutra deloc. Depinde.
Intrebarea mea e de ce nu ii prindea politia pe urma, ca doar au recunoscut in fata camerei ca umbla cu drogurile ? Ce dovada mai evidenta de atat mai poate fi ?

Acelasi lucru si la emisiunea de pe National Geographic cu un englez care merge in destinatii turistice si afla cum procedeaza hotii de acolo. Iarasi, vorbea cu unu care zicea, stiind ca e filmat, ca "da coae, eu ii fac la buzunare" sau "eu fur genti si telefoane mobile".

De ce sunt lasati oamenii astia in continuare in libertate dupa ce au recunoscut deschis in fata camerelor ca sunt infractori?

#2
Batranelul

Batranelul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 25.04.2007
pentru ca 'ei e actori' cel mai probabil.

viata nu e la televizor, acolo sunt doar filme.

#3
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
ce legatura are topicul tau cu " in memoriam"???

ar fi bine sa nu te mai uiti la ce nu intelegi si te depaseste!

#4
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Sunt povesti ale unor indivizi care sunt la inchisoare. In locul lor apare un x cu fata cenzurata ca sa creada unii ca dealerii/hotii au devenit vedete.

Edited by Shock-G, 21 September 2014 - 22:47.


#5
Vympel

Vympel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,939
  • Înscris: 12.08.2014
Pentru ca ... un fel de Tradati in Dragoste, actori de ocazie, se practica inclusiv prin Afghanistan in interviuri cu ,,Talibani'' cred ca Talibanii adevarati au ce rade la interviurile astea.

#6
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Sunt fie actori si declara ce li se spune de catre politisti, fie indivizi arestati intrati intr-un program d'asta de reintegrare sociala, sunt un fel de "studiu de caz" pt sociologi, criminologi, atrag atentia publicului asupra unei probleme.

Legat de ala care explica cum fura, sau cum sunt tinerii din Magaluf, Kavos (emisiunea What happens in Kavos), ori Benefit street dp BBC (cred) - au fost discutii in UK ca ar fi platiti sa faca anumite chestii. Daca e National Geographic nu inseamna ca procedeaza diferit de BBC-ul.

#7
ConDemneD

ConDemneD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 31.08.2009

View PostShock-G, on 21 septembrie 2014 - 22:38, said:

. In locul lor apare un x cu fata cenzurata ca sa creada unii ca dealerii/hotii au devenit vedete.
ba ma lasi?!

#8
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005

View PostNero-d, on 21 septembrie 2014 - 22:35, said:

ce legatura are topicul tau cu " in memoriam"???

Preventiv, poate-i prinde politia si-i omoara.

#9
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010

View PostConDemneD, on 21 septembrie 2014 - 23:14, said:

ba ma lasi?!
Pune-ti mintea la contributie.Posted Image

Edited by Shock-G, 21 September 2014 - 23:24.


#10
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Postzedicus, on 21 septembrie 2014 - 22:16, said:

Ma mai uitam pe National Geographic si pe alte canale la emisiunile despre traficantii de droguri. Aparea cate unu (sau unii) cu moaca cenzurata sa raspunda la interviuri. Si zicea ca el face, drege, umbla cu droguri. Adica, omul recunostea pe fata, filmat cu camera ca el cu asta se ocupa. Unii fie erau cenzurati, altii aveau cagula pe cap, altii chiar nu isi ascundeau mutra deloc. Depinde.
Intrebarea mea e de ce nu ii prindea politia pe urma, ca doar au recunoscut in fata camerei ca umbla cu drogurile ? Ce dovada mai evidenta de atat mai poate fi ?

Acelasi lucru si la emisiunea de pe National Geographic cu un englez care merge in destinatii turistice si afla cum procedeaza hotii de acolo. Iarasi, vorbea cu unu care zicea, stiind ca e filmat, ca "da coae, eu ii fac la buzunare" sau "eu fur genti si telefoane mobile".

De ce sunt lasati oamenii astia in continuare in libertate dupa ce au recunoscut deschis in fata camerelor ca sunt infractori?

si eu am spus unui prieten care m-a filmat ca am mers cu 70 in localitate si totusi politia nu m-a arestat.
tu crezi ca declaratiile se dau pe strada?

#11
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
Pentru ca declara in fata unei camere si atat, iar asta nu cred ca poate fi considerata proba in instanta. Politia trebuie sa adune mai multe probe pentru a ii putea acuza. Asa in fata camerei poti sa declari orice ... si in fata politiei sa nu recunosti nimic.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate