Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Gillette ProGlide

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Eiji

Eiji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 22.03.2014
Salutare!

Am cateva intrebari pentru cei care au incercat noua smecherie de la Gillette (ProGlide) si sunt binevoitori in a-mi raspunde.
Peste tot pe unde am citit recenzii, foarte multi o lauda. Momentan, folosesc Wilkinson, dar sunt curios si de ce a scos competitia. Ultima data cand am folosit Gillette era Mach 3 si era ok, doar ca lamele se duceau foarte repede.
Deci:

1. Vi se pare mai reusit aparatul in comparatie cu vechile produse? Adica, imi dau seama ca e mai ok, nu cred ca scoteau ceva mai prost, doar ca vreau sa stiu daca il considera cineva mult mai tare, in sensul de ,,frate, se pisa de la distanta pe ce a iesit pana acum pe piata''.
2. Se simte diferenta intre un aparatul manual si varianta cu vibratii/baterie? (intreaba unul care nu a folosit niciodata cu vibratii?
3. Stiti vreun site strain de pe care se poate comanda? (presupun ca in magazinele noastre sunt aparatele aduse pentru piata de est, deci de mai proasta calitate)

Multumesc anticipat!

Edited by Eiji, 21 September 2014 - 20:30.


#2
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
rezerve gasesti in targ vitan
sunt incomparabil mai bune decat cele din supermarket; si la jumatate de pret

#3
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Eu `din pacate` folosesc tot lama manuala, proglide.. Foarte buna si daca ma pun pe calcule, e mai rentabil decat lame simple cu 3 lame (am pielea finuta Posted Image ).

#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 01.01.2010
Sa stii ca eu am revenit la Fusion, adica am renuntat la bazaiala. Nu stiu cum o fi pentru voi, dar pe mine ma stresa chestia aia. Ma simteam nesigur pe mana. Despre Gillette, numai de bine, insa bigger nu e mereu better, asa si cu numarul de lame. Cu cat mai multe, cu atat se incarca mai des.
Bottom line: fara bazaiala pentru mine.

#5
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008
Gilette Fusion Power (5 lame cu vibratii) a aparut acum n'spe ani, nu e noutate. Gilette Fusion Power Proglide, e un fel de "upgrade" cu un "pieptene" si cica ar fi mai bun, am trecut la el de cum s-a lansat, dar nu prea am observat diferente in afara de culoarea "cartrige-ului". Oricum, cu vibratii e mult mai bine decat fara.

#6
Tritonal

Tritonal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 15.07.2010
Si mie imi place mai mult cu vibratie, insa diferenta de la 3 la 5 lame, cu pieptene sau fara, nu o simt. Pieptenele ala e doar marketing

#7
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 29.05.2004
.

Attached Files



#8
Eiji

Eiji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 22.03.2014

 cristi_71, on 21 septembrie 2014 - 20:42, said:

Gilette Fusion Power (5 lame cu vibratii) a aparut acum n'spe ani, nu e noutate. Gilette Fusion Power Proglide, e un fel de "upgrade" cu un "pieptene" si cica ar fi mai bun, am trecut la el de cum s-a lansat, dar nu prea am observat diferente in afara de culoarea "cartrige-ului". Oricum, cu vibratii e mult mai bine decat fara.

In ce sens mai bine? Taie mai ,,adanc'' sau termina mai repede treaba?

 aeon, on 21 septembrie 2014 - 20:31, said:

rezerve gasesti in targ vitan
sunt incomparabil mai bune decat cele din supermarket; si la jumatate de pret

eu credeam ca sunt furate din supermarketuri...

 YOUR_GOD, on 21 septembrie 2014 - 20:39, said:

Sa stii ca eu am revenit la Fusion, adica am renuntat la bazaiala. Nu stiu cum o fi pentru voi, dar pe mine ma stresa chestia aia. Ma simteam nesigur pe mana. Despre Gillette, numai de bine, insa bigger nu e mereu better, asa si cu numarul de lame. Cu cat mai multe, cu atat se incarca mai des.
Bottom line: fara bazaiala pentru mine.

De asta ma tem si eu. Ca e enervant sa mentii aparatulfix cu bazaitul ala.

#9
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002

Quote

eu credeam ca sunt furate din supermarketuri...

or fi, dar sigur nu de pe la noi
cert este ca cele din targ tin de cel putin 10 ori mai mult, practic se uzeaza plasticul, se tocesc marginile, capata mizerie imposibil de curatat la capete.. dar lamele in continuare taie foarte bine
am mai luat din sua cateva rezerve fusion, foarte bune si acestea
in schimb cele din auchan/real/carefour.. nu m-au tinut mai mult de 3-4 incercari dupa care se simtea foarte tare ca lamele nu mai taie
si as zice ca am barba serioasa, zgarie mana Posted Image

ps. aparatul cu vibratii este cel mai bun, e diferenta imensa fata de unul normal (si o simt foarte tare cand se temina bateria si nu am una de schimb la indemana..)

Edited by aeon, 22 September 2014 - 08:45.


#10
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008

 Eiji, on 21 septembrie 2014 - 22:44, said:

In ce sens mai bine? Taie mai ,,adanc'' sau termina mai repede treaba?
Pai ia-ti unul cu vibratii si poti sa-l folosesti si fara in caz ca nu-ti place, dar barbieritul merge mai "uns" cu vibratii, nu trebuie sa tragi de aparat ca sa taie. Forma aparatului e aceeasi, doar ca ala fara vibratii nu are buton.

#11
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
parca cel cu vibratii are maner mai gros (sa incapa bateria)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate