Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Laptop fara CPU, HDD, RAM, DVD-RW

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
fiziflash

fiziflash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 21.07.2003
Am de cativa ani un laptop (ASUS F3F-5002) peste care a trecut timpul si nu il mai pot folosi ca lumea (display-ul s-a degradat foarte tare, balamalele s-au rupt, acumulatorul a murit, sistemul de incarcare acumulator s-a ars, si acum, mai nou mufa de alimentare face figuri).

Avand in vedere ca sunt multumit de CPU - Intel T5500, de memorie 2 GB DDR2, si de HDD (care l-am schimbat recent), un Wester Digital Black edition de 500 GB, si de unitatea optica care nu am folosit-o aproape deloc, as dori sa achizitionez un laptop fara aceste compomente, pentru a le muta de pe actualul.

Stiu ca acum 6-7 ani cand lucram eu in IT existau asa numitele "Laptop barebone" care veneau fara componentele enumerate mai sus.

Mentionez ca laptopul vreau sa il folosesc strict pentru navigat pe Internet, filme, aplicatii office. Ar fi interesant daca as gasi chiar o varianta tu touch screen.

Stiti daca pot gasi in tara sau in anglia asa ceva, si cam la ce pret?

Edited by fiziflash, 18 September 2014 - 18:39.


#2
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008
Cand vedeam titlul, ma intrebam ce fel de laptop mai e ala. Posted Image

#3
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,183
  • Înscris: 27.06.2007
nu cred ca mai gasesti ce vrei tu - e o platforma "moarta" (procesor proiectat si fabricat din 2006 )
mai bine cumpara un laptop sh si poti muta piesele pe el

#4
fiziflash

fiziflash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 21.07.2003
pai eu in 2006 l-am si cumparat. A costat 1000 de euro atunci, dar a meritat cati ani a servit! :) speram sa mai pot trage de el o perioada...

#5
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,023
  • Înscris: 16.06.2006
Pai... fa-ti cel mai slim desktop din el.
Demontezi ecranul cu tot ce contine. Daca are pe acolo antene vezi sa nu le tai.
Mufa de alimentare se poate relipi.
Iti pui un LCD sh la 150 lei si ai cel mai slim desktop.

Eventual ai putea sa cauti unul ca al tau dar cu placa de baza defecta si descompletat.

Edited by radurus, 18 September 2014 - 21:21.


#6
fiziflash

fiziflash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 21.07.2003
Foarte buna ideea cu desktopul slim! mai ales ca am un LCD care nu il folosesc. Mersi!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate