Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Semnal telefonie mobila - Bucuresti - Rin Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
lucalupsan

lucalupsan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.08.2014
Buna ziua,
Sunt din Bucuresti si am si eu o problema cu semnalul la telefon ( abonat Orange Romania ) in apartamentul in care locuiesc.. E posibil sa fie din cauza pozitiei apartamentului ( este undeva intre 2 cladiri pe colt ) , din cauza materialelor folosite in construirea cladirii, nu stiu sa spun sigur. Ideea este ca am nevoie de o aparatura, antena etc. pentru a rezolva aceasta problema dar nu gasesc nicaieri in Bucuresti. Am gasit un singur site dar baietii cer 1400 ron + 80euro instalarea ceea ce mi se pare absurd. As oferi undeva la 800ron pentru un dispozitiv care sa ma ajute in rezolvarea acestei probleme.
Are cineva idee unde as putea sa gasesc ?

Edited by lucalupsan, 16 September 2014 - 14:02.


#2
lucalupsan

lucalupsan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.08.2014
Nu sunt in domeniu, scuze ca nu sunt foarte precis in exprimare. Nu am semnal la telefonul mobil.

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

lucalupsan, on 16 septembrie 2014 - 14:15, said:

salut. Ideea este ca in momentul in care intru in casa, pierd semnalul pe telefonul mobil, imi scrie no service sau am o liniuta ,doua maxim.

Pe toate retelele de telefonie se intampla asa? sau la ce retea de telefonie?

Edited by gumball3000, 16 September 2014 - 14:17.


#4
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

View Postlucalupsan, on 16 septembrie 2014 - 14:11, said:

Nu sunt in domeniu, scuze ca nu sunt foarte precis in exprimare. Nu am semnal la telefonul mobil.

Cu cei de la Orange ai vorbit? In ce oras/zona locuiesti? Orange trebuie sa rezolve problema daca este posibil. Daca nu...portare la alt provider care este in stare sa ofere acoperire in zona ta.

L.E. - Acum am vazut locatia. A bagat Negoita materiale bune sa nu va napadeasca radiatiile sau Orange este praf in zona.

Edited by Lesbianu, 16 September 2014 - 14:22.


#5
lucalupsan

lucalupsan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.08.2014
La toate retelele de telefonie mobila.. vodafone parca are o linie in plus, dar slab si acolo

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ce telefon ai?

#7
lucalupsan

lucalupsan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.08.2014
Eu am Iphone 5 si m am gandit sa fie problema de la el, dar am bagat cartela intr un nokia 108 si tot pierde semnal .

#8
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Incearca asa ceva: http://www.avc.ro/ap...idproduct=3520#
Mare atentie ca trebuie conectata pe o mufa rotunda (pt. antena externa) de pe telefon, iar iphone-ul din cate stiu nu are asa ceva.

Edited by gumball3000, 16 September 2014 - 14:29.


#9
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Verifica si la alti vecini cum stau cu semnalul si daca si ei au probleme strangi cateva semnaturi cu tot ce trebuie si le trimiti o instiintare ca sa vina sa se ocupe de problema.Mai mult ca sigur o sa va puna un amplificator de semnal.Dar pentru unu singur nu o sa vina nici dracu....

#10
lucalupsan

lucalupsan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.08.2014
Ideea este ca problema cu semnalul este datorita pozitiei apartamentului meu, restul vecinilor nu au, poate doar cei de la etajele superioare care stau pe acelasi rand cu mine , apartamentul este situat undeva pe colt, unde cladirea se face in forma de "U"  . am facut multe sesizari la Orange si nu ii intereseaza de problema mea, i-am rugat sa imi ofere aparatura contra-cost si tot nu ii intereseaza..

#11
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,134
  • Înscris: 04.02.2011
Merge conectare la Wifi și redirect prin clickphone la apelurile de intrare. Contul se poate seta direct pe Android fără nici o aplicație extra. Am aceeași problemă acasă.

#12
lucalupsan

lucalupsan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.08.2014
gumball3000 iti multumesc frumos pentru ajutor, cand o sa raspunda la telefon sper sa ma ajute cei de acolo. !

#13
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Ai nevoie de un repetor gsm. Are o antena care se monteaza afara, se conecteaza la o "cutie" cu antena-n casa. Se poate cumpara, au si operatorii de telefonie mobila, dar probabil nu vor sa se complice cu-n singur abonat, prefera firmele cu multe abonamente.

#14
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Dar cat costa un astfe; de repetor?
Si unde poate fi gasit?

#15
_HardCore_78

_HardCore_78

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 360
  • Înscris: 27.07.2014
@lucalupsan : posteaza aici : http://forum.softped...-orange-helper/
Poate te ajuta userul Orange_helper

#16
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011

View Postcopjob2000, on 16 septembrie 2014 - 15:25, said:

Dar cat costa un astfe; de repetor?
Si unde poate fi gasit?
Poate fi gasit pe google. Preturile difera mult in functie de suprafata pe care trebuie s-o acopere, daca-i doar pt gsm 900mhz, sau si alte frecvente, inclusiv 4G, wifi etc. incep pe la 400 lei.

#17
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View Postrumegus, on 16 septembrie 2014 - 15:45, said:

Poate fi gasit pe google. Preturile difera mult in functie de suprafata pe care trebuie s-o acopere, daca-i doar pt gsm 900mhz, sau si alte frecvente, inclusiv 4G, wifi etc. incep pe la 400 lei.


Am gasit.
Cam scumpe deocamdata, cel putin...
Oricum, ma gandesc foarte serios sa imi iau un astfel de amplificator/repetor, mai ales ca in unele seri, internetul scade sub 5mbs!!!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate