Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Formula 1 2013

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
ieronimv

ieronimv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 16.04.2009
Salutare. Vreau sa va intreb cum reusiti sa castigati la formula 1 2013 ,eu am setarile la easy, joc din tastatura dar ma intrec toti. Exista ceva setari pe care ar trebui sa le iau in considerare? Multumesc.

#2
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,413
  • Înscris: 04.08.2010
Salut.

Depinde ce maşină ai, adică să nu joci cu Caterham sau Marussia că nu poţi să faci nimic. Eşti începător sau ai mai jucat şi alte ediţii ale jocului?
Dacă eşti începător, încearcă să faci câteva tururi în Time Trial cu o maşină mai bună, până te obişnuieşti cu controlul. Poţi să-ţi activezi assist-urile, mai puţin "breaking assist". Cu tastatura e imposibil să joci fără "ABS assist".

Edited by Cipry7, 26 August 2014 - 18:59.


#3
ieronimv

ieronimv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 16.04.2009
Jocuri cu masini am mai jucat....fara probleme. Doar Formula 1 mi se pare f greu. Joc cu Mercedes ,sofer Hamilton, pe easy....si derapeaza la curbe,pierd foarte multe locuri.....dupa care efectiv nu mai pot recupera.

#4
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,413
  • Înscris: 04.08.2010
Ai "Traction control" oprit? Activează-l.
În timpul cursei apasă de 2 ori pe "S" şi o să-ţi arate cât de uzate sunt pneurile. Când se apropie de portocaliu, schimbă-le. În F1 2013 pneurile se uzează rapid.

#5
ieronimv

ieronimv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 16.04.2009
Multumesc frumos

#6
UlbisnesForever

UlbisnesForever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 26.08.2014
eu ma joc cu toate pe off cu volan, cu controller de xbox si ii las pe toti la 1 minut la finalul cursei.... cred ca tu esti de vina si esti foarte foarte slab la acest joc, iti sugerez sa incetezi sa te joci
ia-ti Need for Speed

Edited by UlbisnesForever, 26 August 2014 - 19:37.


#7
Raduku96

Raduku96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 17.08.2008
Profesionistule.

#8
UlbisnesForever

UlbisnesForever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 26.08.2014
Multumesc, ai nevoie de ceva sfaturi privind jocul ? Posted Image

Edited by UlbisnesForever, 26 August 2014 - 19:56.


#9
ieronimv

ieronimv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 16.04.2009
1.   In primul rand nu ma intereseaza sugestia ta referitoare la faptul ca nu ar trebui sa ma mai joc F1. Din moment ce pun intrebari aici e clar pt toata lumea ca am de gand sa ma joc,altfel n-as mai fi intrebat.
2.   In al doilea rand am nevoie de sfaturi,nu de critici. Sunt incepator, asa ca nu ma poate nimeni cataloga ca fiind slab.
3.   Am specificat clar ca eu joc din tastatura, fiind evident ca e mult mai greu decat cu controller sau volan .Deci iti urez sa-ti stapanesti sanatos controllerul de XBOX si volanul MOMO  cumparate de mama.

4. Intrebare pt ceilalti: cate pit -stop uri trebuie sa fac intr-o cursa si cam pe la ce tura. Si daca sunt niste taste speciale pt pitstop din care pot selecta ce sa repar .....as fi profund recunoscator.Multumesc anticipat.

Edited by ieronimv, 26 August 2014 - 19:56.


#10
UlbisnesForever

UlbisnesForever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 26.08.2014
iti raspund eu sa vezi ca nu sunt asa rau, domnule scrie mult degeaba
daca faci o cursa full. adica ca si in realitate faci undeva la 2-3 opriri,depinde de cursa si de strategie si de cat poti sa rezisti tu pe anumite pneuri.si nu trebe sa apesi nici o tasta , repara el singur
daca poti sa imi raspunzi la ceva, cine este pilotul tau preferat din F1?

Edited by UlbisnesForever, 26 August 2014 - 20:18.


#11
ieronimv

ieronimv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 16.04.2009
Nu ma uit la Formula 1. Ma uitam cand eram mic si-mi placea Schumacher. Care mi se pare cel mai bun din toate timpurile? Ayrton Senna.

#12
UlbisnesForever

UlbisnesForever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 26.08.2014
bine omule bun, e ok macar nu tii cu scarbosul ala de Alonso :)

#13
CoL00SaL

CoL00SaL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 23.12.2013

View Postieronimv, on 26 august 2014 - 18:31, said:

Salutare. Vreau sa va intreb cum reusiti sa castigati la formula 1 2013 ,eu am setarile la easy, joc din tastatura dar ma intrec toti. Exista ceva setari pe care ar trebui sa le iau in considerare? Multumesc.
Si eu joc F1 13...cu toate la off, mai putin Traction Control si ABS-ul...pe Expert si deja de 4 sezoane n-am castigat nicio cursa, doar pe podium mai ajungeam cu toate ca sunt la Lotus...Posted Image

Edited by MihaiPasca, 26 August 2014 - 20:59.


#14
UlbisnesForever

UlbisnesForever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 26.08.2014
esti slab :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate