Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Teren de la stat

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
dcrysty23

dcrysty23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 25.06.2012
Salut,
Ce parere aveti despre acest program "teren pentru tineri casatorit" (parca asa se numeste)?
E vorba de un program in care primaria X (daca are teren disponibil) ofera o parcela de teren pentru constructia unei case cu conditia indeplinirii unor anumite conditii.
A luat cineva vreodata?
Care este timpul mediu de acordare a acestui teren?daca de exemplu dureazaz 5 ani...pentru mine personal nu mai este de actualitate.
Pe mine m-ar interesa in jurul Bucurestiului,gen Otopeni,Bragadiru,etc...(pentru ca in Bucuresti probabil nu se acorda teren).
Astept cu interes un raspuns de la cei avizati.

Multumesc!

#2
Karogs

Karogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 22.06.2006
Programul nu mai exista. M-am interesat personal la diferite primarii, iar tot ce tine de Bucuresti si imprejurimi, reprezenta oricum un vis frumos. S-au dat ceva terenuri pe la Arad, Satu Mare in anii trecuti, dar probabil de ochii lumii,s-au dat putine muritorilor de rand, iar restul s-a impartit frateste, ca vorba aia, cine imparte, parte isi face. Ar fi si ciudat sa iti dea ceva gratis, cand patria te vrea indatorat pe 18900..... ani la credite bancare sau programe gen prima casa.

#3
dcrysty23

dcrysty23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 25.06.2012
Pogramul numai exista?
Eu ieri am sunat la primaria sectorului 2 (pur si simplu informativ ) si a zis d-na de acolo ca programul exista dar in sectorul 2 sunt sanse mici sa primesc si ca mai bine ar fi sa incerc in comunele de langa Buc.
Mi-a zis chiar cand sa merg sa depun actele si ce este necesar...deci programul cred ca mai exista,totul depinde probabil de primaria X daca are pamant sau nu disponibil.
DIn cate vad eu,primaria Buftea e mai serioasa si are pe site totul f detaliat...chiar si parcelele care se dau,unde se dau si toate detaliile.

http://www.primariab...ntru_tineri/200

#4
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 16.07.2007
A luat fratele meu asa teren. A primit o parcela foarte mica, a trebuit sa plateasca parcela vecina ca sa aiba o curte cit de cit acceptabila. Insa partea cea mai nasoala a fost ca el era gata cu casa iar primaria nu a mai avut bani sa amenajeze zona, astfel a durat 5 ani pina au reusit sa cumpere transformator, sa bage curentul si apa pe strada. Canalizare nici acum nu exista.
Sa nu sperati ca primiti teren in buricul tirgului. Majoritatea terenurilor nu au nici macar drum de acces, sunt pe linga tiganii, gropi de gunoi, balastiere, in mijlocul pustietatii, etc. si termenele date de primarii pentru utilitati si alte lucrari publice trebuie inmultite cu factorul 10 ca sa fie realiste.

Edited by fezo, 22 August 2014 - 19:54.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate