Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Stiri a la TNR

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008
V-ati pricepe sa inventati stiri ironice in stilul celor de la Times New Roman? Daca da, postatile aici.

Incep eu cu una:

"Candidatul PCM la functia de presedinte a pierdut alegerile din lipsa de prezenta. El nu a mai ajuns sa depuna candidatura. Cautat fiind a fost gasit in cele din urma pe trecerea de pietoni la iesirea din gara mare. Intrebat ce se intampla acesta a explicat ca astepta culoarea alba a semaforului iar aceasta nu a mai venit. In cele din urma cazul a fost rezolvat, candidatul explicand ca in Harghita in urma unui referendum local s-au introdus cele trei culori pentru marcarea semaforizata."

A nu se intelege ca am ceva cu ungurii dar altceva nu mi-a venit.

Astept si altii sa aduca noi stiri din eter :)

#2
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,444
  • Înscris: 10.08.2005
Rosu, verde, portocaliu/galben -- sunt 3

Edited by MarianG, 21 August 2014 - 12:12.


#3
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Astia au un articol amuzant din zece..singura lor activitate care produce bani este injurarea antenelor (prin plata la punga), e adevarat ca se leaga si de basescu dar asa, cu manusi, avand multe glume expirate sau de prost gust.
Dar au dreptul la a scrie, nu-ti place nu-ti citesti, glume bune sau proaste au voie sa le spuna, de aia este democratie Posted Image.
As fi preferat sa existe un astfel de topic dar fara TNR in titlu.

Edited by n-amname, 21 August 2014 - 13:01.


#4
PicoDazore

PicoDazore

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 25.11.2011
Iti fac cunoscuta o stire, care incepe sa ingrijoreze tot mai mult Europa, avand in vedere experienta prin care a trecut in 2010, in care a fost implicata (chiar daca mai putin) si Romania.
Ia citeste aici:

http://www.descopera...osibila-eruptie

Crezi ca e ironica, sau demna de a fi luata in serios, avand in vederea vara, destul de racoroasa, prin care am trecut?!!!
Ne asteapta o iarna geroasa sau arctica?!!!
Ce zici?

#5
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,528
  • Înscris: 20.10.2006
Comunicat RCS & RDS. BREAKING NEWS: Digi Mobil interzis în Belgravistan, Optim în România!

Belgravistan a devenit republică independentă în 1996 și în prezent este țara cu cea mai bogată populație din lume. Zăcămintele imense de petrol, gaze naturale și diamante recent descoperite, precum și numărul relativ mic al populației au făcut ca belgravii să devină cei mai bogați oameni de pe planetă. Practic nu există cetățean al Republicii Belgravistan să nu dețină câteva puțuri de petrol și gaze și o mină de diamante. Și foarte mulți bani.
Multe companii vestice au intrat în acest El Dorado al estului. Condițiile de pricing ale tuturor produselor importate sau vândute pe piața belgravă sunt însă strict reglementate de stat, prin așa numitele legi ale Protecției Interne – ele presupun ca orice bun, produs sau serviciu, să aibă cel mai mare preț din lume, în orice moment. Dacă se dovedește că același produs sau serviciu se vinde în altă parte a lumii la un preț superior, prețul acestuia crește imediat în piața belgravă până la un nivel la care nu poate fi concurat. Însă această masură nu a fost luată vreodată, pentru că nu a fost cazul. Totuși, pentru a preveni o situație de genul acesta, legea prevede că la fiecare trimestru prețurile să se tripleze.
În 20 aprilie 2014, RCS & RDS a lansat în Belgravistan serviciul de telefonie mobilă Digi Mobil. În data de 29 Mai 2014, în urma numeroaselor plângeri ale populației privind prețul prea mic la care acest serviciu de telefonie mobilă era oferit, Parlamentul Belgrav ia decizia interzicerii abonamentelor Digi Mobil și înființarea unei comisii care să ancheteze modul în care acest preț a ajuns pe masa consumatorilor.
„Considerăm că interzicerea ofertei Digi Mobil în Belgravistan a fost o decizie radicală și insuficient analizată. Sperăm să ni se dea posibilitatea de a explica atât autorităților, cât și cetățenilor belgravi, că nu am dorit să aducem nicio ofensă prin prețurile extrem de mici. Desigur, înțelegem specificul culturii locale și, de asemenea, faptul că prețurile trebuie să fie mari pentru a fi acceptate. Totodată, îi asigurăm pe români că vor beneficia în continuare de cele mai bune oferte la abonamentele Digi Mobil.”a declarat Florin Nemeș, Coordonator & Marketing Comunicare.
Pe această cale, RCS & RDS reamintește că abonamentele Digi Mobil Optim încep de la 2 euro/lună (TVA inclus) până la 5 euro/luna (TVA inclus), iar prețurile mici și beneficiile oferite prin minute nelimitate către orice rețea națională de telefonie fixă și mobilă, rețele internaționale, cât și prin internet mobil nelimitat, le plasează ca fiind cele mai atractive de pe piața de servicii de telefonie mobilă.
Detalii despre oferta completă și condițiile de abonare, găsiți aici. Digi Mobil Optim poate fi comandat în contul de client, ContulmeuDigi.ro, telefonic, la *777 și în orice punct de prezență RCS & RDS. De asemenea, clienții Digi Mobil care optează pentru noul abonament Digi Mobil Optim, pot comanda apelând *111#. Mai multe detalii găsiți pe site-ul www.rcs-rds.ro.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SmynJ-Ms0aM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
http://www.belgravistan.com/index.php

#6
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,444
  • Înscris: 10.08.2005

View PostPicoDazore, on 21 august 2014 - 13:09, said:

Ne asteapta o iarna geroasa sau arctica?!!!
Ce zici?
zic ca
[ https://efangelist.files.wordpress.com/2014/05/brace-yourself-winter-is-coming.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008

View PostMarianG, on 21 august 2014 - 12:12, said:

Rosu, verde, portocaliu/galben -- sunt 3

Ziceam de trecerea de pietoni pentru pietoni, eu nu sunt sofer si m-am gandit din punctul meu de vedere :)

View Postn-amname, on 21 august 2014 - 12:54, said:

As fi preferat sa existe un astfel de topic dar fara TNR in titlu.

Un moderator poate edita daca doreste.

#8
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,444
  • Înscris: 10.08.2005

View Postrepublicall, on 21 august 2014 - 15:13, said:

Ziceam de trecerea de pietoni pentru pietoni, eu nu sunt sofer si m-am gandit din punctul meu de vedere Posted Image
Adica se opresc doar pietonii, am inteles.

#9
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008

View PostMarianG, on 21 august 2014 - 16:35, said:

Adica se opresc doar pietonii, am inteles.

Nu, deci totul decurgea normal pentru restul lumii, doar el a ramas blocat pe trotuar la iesirea din gara mare(Bucuresti, venise cu trenul).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate