Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Fisiere se sterg singure

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Cantafford92

Cantafford92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.07.2014
Mi s-a intamplat cu 2 jocuri. Pur si simplu unele fisiere din folderul unde erau instalate au fost sterse si jocurile nu mai puteau fi rulate. Am cautat pe net dar nu am gasit nici o solutie Posted Image. De asemenea am scanat(folosesc Kaspersky Internet security 2014) si nu am gasit nici un virus.  Folosesc windows 7 ultimate(neactivat daca are vreo relevanta). Ajutor va rog. Multumesc.

Edited by Cantafford92, 20 August 2014 - 13:33.


#2
Arcanto

Arcanto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 29.07.2013
Probabil antivirusul iti detecteaza virusi in acele foldere, care contin fisiere ale jocurilor si le sterge.

#3
_Claudiu_

_Claudiu_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 05.09.2013
Cred ca ai probleme cu HDD-ul. Si laptopul meu face asa, vineri il duc la service.

#4
Cantafford92

Cantafford92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.07.2014

 Arcanto, on 20 august 2014 - 13:46, said:

Probabil antivirusul iti detecteaza virusi in acele foldere, care contin fisiere ale jocurilor si le sterge.
Nu cred. Cand detecteaza un virus ma anunta si eu decid ce face cu el.

#5
bestdeal14

bestdeal14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 21.09.2008
Kaspersky, detecteaza ca jocurile nu sunt originale si sterge automat fara sa te intrebe. Cumpara jocul  sa vezi ca merge OK. SP nu  incurajeaza pirateria

#6
Cantafford92

Cantafford92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.07.2014

 bestdeal14, on 20 august 2014 - 14:44, said:

Kaspersky, detecteaza ca jocurile nu sunt originale si sterge automat fara sa te intrebe. Cumpara jocul  sa vezi ca merge OK. SP nu  incurajeaza pirateria
Nu cred ca asta este cazul. Uite, de exemplu s-a intamplat cu jocul theHunter care se descarca si instaleaza direct de pe site-ul lor oficial(www.thehunter.com), deci nu poate fi vorba de piratare.
Am observat totusi ca s-a intamplat doar cu jocuri pe care nu le-am rulat de vreo 2-3 zile.

Edited by Cantafford92, 20 August 2014 - 14:50.


#7
bestdeal14

bestdeal14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 21.09.2008
Si când intri pe site-ul ăla www.thehunter.com  browser-ul tău (eu folosesc firefox) nu te anunţă că ai o conexiune nesigură ?. După cum spuneam, ce descarci de acolo s-ar putea să fie viruşi pe care Kaspersky îi şterge cand îi descopera el nu când îi descarci tu, adică mai târziu

#8
aflorin27

aflorin27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 06.06.2014
Banuiesc ca la Kasperski exista niste loguri, unde sa vezi tot ce a facut el. Arunca o privire acolo, sa fii sigur ca nu e el.

#9
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 Cantafford92, on 20 august 2014 - 13:32, said:

Mi s-a intamplat cu 2 jocuri. Pur si simplu unele fisiere din folderul unde erau instalate au fost sterse si jocurile nu mai puteau fi rulate. Am cautat pe net dar nu am gasit nici o solutie Posted Image. De asemenea am scanat(folosesc Kaspersky Internet security 2014) si nu am gasit nici un virus.  Folosesc windows 7 ultimate(neactivat daca are vreo relevanta). Ajutor va rog. Multumesc.

Cauta in carantina antivirusului, cel mai probabil fisierele sunt acolo, le treci ca exceptii si bineinteles le dai restaurare (dar atentie sa nu dai restaurare si virusilor , restaurezi doar fisierele jocurilor urmarind calea scrisa la fiecare ) . In carantina pot fi bagate si fisiere suspecte nu neaparat virusate. De asemenea cauta la setari si puneti actiunile care le doresti sa le faca antivirusul cand gaseste virusi sau fisiere suspecte.

Edited by stlk, 20 August 2014 - 16:27.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate