Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Pistol Airsoft

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
MachineGame

MachineGame

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 06.10.2013
~scuze de categorie, dar nu am gasit alta mai potrivita~
Salut, vreau sa-mi cumpar o arma airsoft, adica un pistol. Am ramas la 3 modele, ambele pe Spring :
Sig Sauer Sp 2022 KWC
Beretta M9 World Defender
Beretta M92FS Metal Slide


Astept parerile voastre, multumesc.

#2
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Promiti ca nu o sa-l folosesti daca te enerveaza unu in trafic?

//Da, bucurie mare sa ramai chior...

Edited by eStev, 20 August 2014 - 13:34.


#3
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Si daca il foloseste, exceptand cazul in care nimereste un ochi sau un dinte (de la mica distanta), e inofensiv.

#4
hunab

hunab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,802
  • Înscris: 23.12.2011
Beretta M9 World Defender am eu. Acum, depinde ce vrei sa faci cu el. Daca este doar pentru exersat in cutii de bere, e ok. Daca vrei sa practici airsoft, e doar un pistol cu apa.

#5
MachineGame

MachineGame

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 06.10.2013
Nu, cutii de bere e ok, am vazut la cei de la airsoftieftin ( Click ) capul acela este negru in poza, iar pe YouTube am vazut la toata lumea ca e portocaliu, se poate sa fie de o calitate mai proasta sau ceva asemanator sau doar pur si simplu difera culoarea ?

#6
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
E portocaliu ca asa prevede legea, cele neletale/joaca se marcheaza vizibil. Pentru ce? Judeci tu.

#7
MachineGame

MachineGame

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 06.10.2013
Pai in poze nu e, de ce ?

#8
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
M9 este folosit normal cu munitie 9mm NATO, care este o varianta usor +P de 9 Luger/PARA, cu glont de 7,45 - 8,04 g si viteza de 390-411-426 m/s, care dezvolta o energie cinetica la V0 in jur de 630+ J ( +/- 570 - 678 J )

Exista atat variante ceva mai slabe, inclusiv variante subsonice de +/- 300 m/s dar cu glont greu de 9,5 g si +/- 430 J, cat si variante +P++ cu glont usor de 4,1 g si viteza f mare de 600m/s , care ajung si la 756 J

Acele jucarii cu arc ( spring) dezvolta in jur de 0,5 J, adica de ~ 1200 X mai putin...
La cele cu CO2 gasesti cateva care ajung la 2,7+ J ( in general sunt de +/- 1 J)

Edited by loock, 20 August 2014 - 15:04.


#9
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
La noi nu umbla lumea pe strazi cu arme de foc, ca la americani (din pacate). Nu e necesar sa le vopsesca teava portocalie la replicile airsoft.

Edited by Seb, 20 August 2014 - 15:03.


#10
MachineGame

MachineGame

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 06.10.2013
Baieti, eu ma refer ca la acea arma este posibil sa imi iau o teapa? Adica pe site e cu negru, apoi in realitate sa fie cu portocaliu ? Deci ar fi acelasi produs dar diferenta fiind ca teava e schimbata la culoare... ?
Am mai observat un lucru la Sig Sauer, in poze teava e bagata practic in pistol, in realitate tot asa e ? ( Sig Sauer Sp 2022 KWC )

#11
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Suna la magazin si intreaba-i de culoare, daca asta conteaza pentru tine.

#12
MachineGame

MachineGame

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 06.10.2013
Si dintre cele 3 pistoale, voi ce recomandati ?

#13
alexx20alexx

alexx20alexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 13.03.2009
Acel "Defender Spring" nu este o replica pentru airsoft ( nu in adevaratul sens al cuvantului ) , este o jucarie spring penibila (cu arc) mai mult de panoplie si trebuie armat dupa fiecare bila trasa ( similar cu jucariile de la taraba din piata ) .

Daca vrei ceva de tras la tinta foarte ieftin , iti recomad "MK1" cu propulsie pe "Green Gas" ( http://www.airsoft-c...pistol-mk1.html )

Edited by alexx20alexx, 20 August 2014 - 22:19.


#14
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Are tragaci prost acel STTi MK1, nu prea are legatura cu originalul Ruger .22LR MK1.

Chiar daca poate sa fie ceva mai puternic folosing gaz selectionat de presiune mai mare, fata de alte variante green gas care sunt in general slabe fata de cele care au capsula de CO2, si utilizand bile selectionate de 0,36g ( pe cele normale de 0,2 le ia vantul), totusi tragaciul prost descalifica jucaria.
Are cursa lunga, si se comporta de parca ar fi DAO, nu SA.
Problrema asta exista si la "celebrul" P99 Umarex pe CO2 de 4J, care chiar are tragaci DAO...

Edited by loock, 21 August 2014 - 09:20.


#15
MachineGame

MachineGame

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 06.10.2013
Deci, in consecinta, din cele 3 pistoale, doar sa trag la tinta cu el, care ar fi mai de calitate ?

#16
alexx20alexx

alexx20alexx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,506
  • Înscris: 13.03.2009

 loock, on 21 august 2014 - 09:16, said:

Are cursa lunga, si se comporta de parca ar fi DAO, nu SA.

Chiar daca acel "STTi MK1" ( care este de fapt un "KJW" ) are tragaci cam tare si cursa lunga , este indiscutabil o alegere mai buna fata de acele jucării spring ... macar are un "hop-up reglabil" decent , este foarte rezistent , pentru tras la tinta se poate duce usor la 120-130 m/s pentru a putea folosi bile de " 0,30g + " ( pe timp de vara chiar si cu cel mai ieftin green gas de pe piata ... )  .

in cea ce priveste replicile cu "CO2" ,  nu poti sa ti butelia mult timp in replica ( ca ai consumat sau nu butelia trebuie scoasa ) .

 MachineGame, on 21 august 2014 - 09:32, said:

Deci, in consecinta, din cele 3 pistoale, doar sa trag la tinta cu el, care ar fi mai de calitate ?

Nici unul , acele jucarii spring vor "scuipa" chiar si bilele de 0.20 ...

Edited by alexx20alexx, 21 August 2014 - 10:43.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate