Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

sunet windows 8

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
cristy4hiphop

cristy4hiphop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 27.03.2014
salut baieti . vin cu o problema careia nu i-am gasit rezolvare in trecut si care mi-a reaparut .
se da asa : un notebook hp 15-d051sq cu Intel Celeron N2810 with Intel HD Graphics (2 GHz, 1 MB cache, 2 cores), 4 GB 1600 MHz DDR3L SDRAM (1 x 4 GB),  Intel HD Graphics 1792 mb ,  HDD: 750 GB 5400 rpm SAT pe Windows 8.1 . si problema mea e : cand ascult muzica si navighez si pe internet ( fara download ) sacadeaza sunetu in asa hal incat imi vine sa dau cu el de pamant ( si asta e foarte des ) . acum stiu toti o sa ziceti ca antivirus sau AntiMalware dar folosesc si foloseam Avast internet security 2014 si din cand in cand ai bag si antimalware pentru o scanare .
si sa fie ca parte de hard nu stiu ce sa zic ca pana la laptopu asta am avut un PC timp de 10 ani cu un procesor de 3 ghz si 256 mb ram si un hdd de 40 gb cu 1400 si  ceva rpm si mergea greu frate intradevar dar cu sunetu nu am avut niciodata nici o problema ... adica pana mea mergea greu pagina de net se bloca si muzica tot canta fara nici cea mai mica problema ... va rog ajutati-ma ca sunt disperat ...
P.S. : precizez ca am reinstalat windowsu de 3 ori din cauza asta si de fiecare data a fost alt windows ( alt kit de instalare )

#2
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
"salut baieti . vin cu o problema careia nu i-am gasit rezolvare in trecut si care mi-a reaparut ."

Deci nu a fost ....insa ai modificat ceva si a reaparut. Nu iti aduci aminte ce ?

Edited by Mihai_3, 08 August 2014 - 14:33.


#3
cristy4hiphop

cristy4hiphop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 27.03.2014
nu am modificat nimic am avut-o inca decand am luat laptopu si i-am bagat primu windows ... daor ca in primele zile de la instalare nu face asa dupa care incepe ...

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Ia vezi in task manager - nu cumva ai 100% pe hard utilizare ?

Ca e un bug in 8 care a fost fixat in update 1 si care a reaparut dupa update-urile din mai.
Eu am renuntat sa mai ascult muzica pe 8.

#5
cristy4hiphop

cristy4hiphop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 27.03.2014
la hard nu dar chiar des cand intipan problema asta si ma mai uit la task e procesorul la 100% . Stiu ca e slab procesoru dar totusi e doar Winamp si chrome sau mozzila doar ... pe cand la munca intr-o cafena am un mini-laptop cu un procesor single core la 1 ghz si 512 mb ram si merge ala struna cu muzica toata ziua si pagini deschisi in chrome ( care chiar consuma mult )...
putin ajutor va rog ..Posted Image

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
1. Verifica temperaturile.
2. Verifica de paraziti - http://forum.softped...hide-topic-nou/

#7
cristy4hiphop

cristy4hiphop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 27.03.2014
nu am nici un parazit in el ... eramoarecum sigur... folosesc de vreo 3 ani Avira internet security si nu am avt probleme dar totusi am facut si ceea ce ai scris tu in postul ala si tot exista problema ...  si temp la procesor in folosinta maxima ajunge la 55 gr ... e mult ?

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Placa de sunet e cea integrata ?

#9
cristy4hiphop

cristy4hiphop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 27.03.2014
da . placa de sunet e cea integrata / scuze ca raspund asa de greu dar serviciul m-a tinut prea ocupat in astea ultimele zile ...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate