Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

Allegra Residence 3

- - - - -
  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#1
alin_afronie

alin_afronie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 26.11.2007
De Allegra Residence nu discuta nimeni?
Am cautat pe acest forum si nu gasesc nimic,rog moderatorul daca exista un topic pt acest complex sa stearga ce am postat si sa ma indrume si pe mine.
Am facut rezervarea pentru un aprt in Fermei nr 59 si as dori ceva detalii.

#2
Saint-Tropez

Saint-Tropez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 19.07.2014
Eu nu inteleg.

Rezervi si apoi vii pe forum sa vezi daca ai facut bine.

Pai nu este logic sa apari pe forum sa strangi informatii ca apoi sa vezi daca este bine sa rezervi?

#3
warlock_

warlock_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.04.2014
spam

omul de fapt e dezvoltator

nu reuseste sa-si vanda cutiile si acum cauta sa-si faca reclama mascata prin tot felul de tertipuri

sunt foarte multi care fac asa ..... e plin forumul

Edited by warlock_, 03 August 2014 - 01:19.


#4
markbogdan

markbogdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.03.2007
bine bine... omul o face reclama mascata... dar totusi n-a luat nimeni vreo "cutie" de la ei? nu de alta dar am vazut ceva ce pe hartie imi place si am si vizionat respectivul apartament. dar pana acum n-am gasit nici o discutie cu privire la acest ansablu

#5
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Allegra este cumva blocul foarte aproape de metrou?

#6
alin_afronie

alin_afronie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 26.11.2007

View Postpatty1, on 05 august 2014 - 14:54, said:

Allegra este cumva blocul foarte aproape de metrou?
Poate fi tot Allegra dar alt numar ca sunt mai multe,eu am luat in Allegra 3,imi cer scuze,am omis sa precizez Allegra 3 din Drumul Fermei nr 59,acel bloc galben cu magazine la parter.

#7
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Da, este cel nou foarte aproape de metrou! Il vad zilnic in drum spre metrou, arata bine! :)

#8
alin_afronie

alin_afronie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 26.11.2007

View Postpatty1, on 05 august 2014 - 15:00, said:

Da, este cel nou foarte aproape de metrou! Il vad zilnic in drum spre metrou, arata bine! Posted Image
Nu,nu e acela.ala e Apollo cred si e langa metrou,al meu e mai la jumatatea strazii Drumul Fermei.Am ramas surprins cum sambata,contrar celor zise de catre cei doi cocalari care au postat mai sus,se vand foarte repede.Am reusit sa fac rezervarea pentru ca doream un apartament deja finisat si cu actele toate,se vand deja din faza de santier iar eu vreau sa ma mut repede si banca deja te tine cu actele.Maine ma duc sa fac antecontractul la notariat la Tineretului.

Edited by alin_afronie, 05 August 2014 - 15:26.


#9
alin_afronie

alin_afronie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 26.11.2007

View Postalin_afronie, on 05 august 2014 - 15:24, said:

Nu,nu e acela.ala e Apollo cred si e langa metrou,al meu e mai la jumatatea strazii Drumul Fermei.Am ramas surprins cum sambata,contrar celor zise de catre cei doi cocalari care au postat mai sus,se vand foarte repede.Am reusit sa fac rezervarea pentru ca doream un apartament deja finisat si cu actele toate,se vand deja din faza de santier iar eu vreau sa ma mut repede si banca deja te tine cu actele.Maine ma duc sa fac antecontractul la notariat la Tineretului.
Aveai dreptate.Si acela e tot Allegra dar cred ca e 2 sau 1,cel de la 50m de metrou.Astazi am semnat precontractul,mi-am ales modelul d egresie si faianta,Problema ciudata cu plata comisionului de retragere .De ce trebuie sa ii platesc eu ca el scoate banii,el oricum ii ruleaza nu vine cu plasa de bani.E o mica magarie pe care ei mai scot 200E.

#10
ferrari_vp

ferrari_vp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.08.2014

View Postalin_afronie, on 06 august 2014 - 22:08, said:

Aveai dreptate.Si acela e tot Allegra dar cred ca e 2 sau 1,cel de la 50m de metrou.Astazi am semnat precontractul,mi-am ales modelul d egresie si faianta,Problema ciudata cu plata comisionului de retragere .De ce trebuie sa ii platesc eu ca el scoate banii,el oricum ii ruleaza nu vine cu plasa de bani.E o mica magarie pe care ei mai scot 200E.

salut eu am cumparat in bloc1 Allegra 3 Fermei 59  pana acum pare ok astazi am fost pe acolo se munceste de zor  suntem la stadiul gresie faianta aproape pusa urmeaza parchetul centrala termica si obiectele sanitare in baie... ,dupa care asteptam de la banca evaluatorul dupa ce este finisat total ( dureaza 2 sapt maxim), curent electric , apa, gaze deja sunt in bloc..deci pare ok

Edited by ferrari_vp, 11 August 2014 - 18:33.


#11
alin_afronie

alin_afronie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 26.11.2007
Salut ferrari_vp,se pare ca vom fi veciniPosted Image
Eu am luat apartamentul de la etajul 2,numarul 12 dar ma tot cert cu muncitorii aia aia ca trebuie sa temrine mai repede sa aduc evaluatorul saptamna viitoare.Am ales fainata si gresia ramane doar sa o puna,asta nu stiu,ca se misca foarte greu.Problema e ca fondurile sunt cam pe terminate si nu vreau sa am vreo surpriza chiar in ultima clipa ,mai ales ca lucrez cu BCR si am auzit ca evaluatorii sunt foarte exigenti.
Important este a blocul e racordat la gaz si lumina,pentru din acest motiv am ales acel apartament,doream ceva cu actele ok si aproape finisat,dezvoltatorul m-a asigurat ca in cateva zile e gata,..da deja a trecut o saptamana si nimic nu s-a miscat acolo.
  Am semnat precontractul miercuri si astept ca poimaine sa imi iasa extrasul de carte funciara si opinia notariala,sa duc totul la banca,sa trimita evaluatorul si sa trimita dosarul la fond.De abia dupa aceea pot sa stau putin mai linistit.
  Prima data am avut ezitari in alegerea acelui apartament dar acum ma bucur ca este mare si etaj2,singurul lucru ca e destul de departe de metrou.O sa incerc sa ma duc cu masina pana la statie dar sa vad pe unde o voi lasa sa nu o gasesc `impachetata`.
Daca imi poti da ceva detalii in plus despre acea zona si acel bloc ti-as fi recunoscatormtu cu ce banca lucrezi??!!

#12
ferrari_vp

ferrari_vp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.08.2014
Noi  am facut credit cu BCR (platim 60% cash restul credit) dupa cum am zis asteptam sa-l finiseze ca sa poata veni evaluatorul. ap 24

#13
alin_afronie

alin_afronie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 26.11.2007
Am inteles,asa voiam si eu,am deja un apartament mai mic de 50mp si sa il vand dar totusi am zis sa il tin in chirie ca nu se stie si amortizez rata lunara,zi-mi la ce etaj vei locui?

#14
unuplusnoua

unuplusnoua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 26.01.2007
https://www.facebook...&type=1
https://www.facebook...&type=1
https://www.facebook...&type=1

Si cred ca acum s-au oprit vanzarile! :)

#15
alin_afronie

alin_afronie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 26.11.2007
Cel putin in blocul 1 din Allegra 3 s-au dat toate,sambata am aflat,dar langa el se construieste si Bl 2 care e deja finisat pe din afara si cred ca deja are rezervari in el

#16
unuplusnoua

unuplusnoua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 26.01.2007
Pe bune?! Exista oameni care cumpara de la arătările alea?

#17
alin_afronie

alin_afronie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 26.11.2007
nu inteleg la ce aratari de referi si ce inseamna pozele alea de facebook cu acel `àgent imobiliar` din foto care mai degraba pare un samsar din Vitan:)

#18
dupre_23

dupre_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 10.08.2010

View Postalin_afronie, on 13 august 2014 - 08:20, said:

nu inteleg la ce aratari de referi si ce inseamna pozele alea de facebook cu acel `àgent imobiliar` din foto care mai degraba pare un samsar din Vitan:)

sunt "dezvoltatorii" :)))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate