Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Viteza internet

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
co0pilu

co0pilu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 24.07.2014
Salut. Am si eu o dilema daca pot sa ii zic asa. Eu obisnuiesc sa downloadez un torrent de exemplu cu viteza maxima de 1.3mbps.In seara asta a fost ceva foarte ciudat si pacat ca si-a revenit inapoi . Am bagat niste torrente la download si fiecare avea viteza mica ( 100-150 kbps ) doar unul dintre ele mi se downloada cu 700kbps. Am vazut ca programul uTorrent imi da not responding din senin si pe cand am reusit sa intru in el imi arata o viteza care m-a lasat cu gura cascata . Totul a durat aprox 30 min dupa care si-a revenit la viteza de melc dinainte. (cea mai mica viteza de download la torrent imi era 1.2mbps si cea mai mare 7.8mbps.am facut si o poza) . Acum intrebarea mea e : De ce nu ramane asa tot timpul? Posted Image)

Attached Files


Edited by co0pilu, 01 August 2014 - 02:48.


#2
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Nu mai folosi uTorrent, baga qbit torrent.

Despre viteza de unde sa stim noi? Poate un bug de la clientul de torrent sau o problema de la server care ti-a ridicat limitarea, habar n-am.

Ce pc ai? Ce net? Ai router?

#3
co0pilu

co0pilu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 24.07.2014
Pc decent / UPC / Nu am router

Attached Files

  • Attached File  temp.jpg   69.08K   50 downloads


#4
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
dezactiveaza dht si mareste disc cache la 1024mb

#5
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
Viteza de download depinde de numarul de donatori si viteza de upload a acestora. Daca un donator descarca si el in timpul incarcarii e normal ca viteza sa scada. In plus, donatorul mai are si optiunea sa selecteze viteza de incarcare si prioritatea unui torent. In aceasta situatie daca daca ti-a selectat viteza de o ai tu la descarcare nu ai ce face. Mai exista posibilitatea ca tu sa nu ai peer cu respectivul / respectivii donatori.

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

 mihalexmihalex, on 01 august 2014 - 07:43, said:

Viteza de download depinde de numarul de donatori si viteza de upload a acestora.
Si de discul pe care se descarca.
Degeaba are PC "decent" daca are un singur hard disc folosit de sistemul de operare, programele deschise si clientul de torrent.
Pentru torrente e intotdeauna recomandat sa folosesti un hard disc separat, atat pentru a nu gatui sistemul cand prinzi viteze mari de download cat si pentru a nu pierde datele in cazul in care cedeaza hard discul folosit pentru torrente din cauza utilizarii excesive.

P.S.: sa descarci 5-6 torrente concomitent e cam overkill, in special in configuratia initiatorului acestui subiect.

Edited by Hider141, 01 August 2014 - 09:55.


#7
geomanblack2

geomanblack2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 13.05.2008
este un bug,datele descarcate nu vor fi corecte,am patit si eu in 16 sec. mi-a descarcat un fisier de 835mb...dar fisierul era.....de neatins si format necunoscut

#8
bogdumitrascu

bogdumitrascu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 04.07.2014
Din cate vad din poza toate torrentele se descarca in acelasi timp, daca vrei mai multa viteza tragele pe fiecare in parte. Options>Preferences>Queueing> Maximum number of download seteaza 1, ca sa nu stai sa le pui stop, adica daca adaugi 3 torrente in acelasi timp in uTorrent ele o sa se trage pe rand fiecare si viteza totala se aloca doar la un torrent nu la 7 torrente cum ai tu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate