Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

resetare termostat boiler ariston

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
geo741

geo741

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2007
va rog, cum se reseteaza acest termostat: MTS (Thermowatt) TBS T105 16A

www.boilere.net/product.php?id_product=159

http://www.ibuyla.co...ree_Rod_length/

#2
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Prin apasare.

Da jos chestia ia alba si vezi daca partea rosie nu se apasa cumva. Sau poate ca gasesti alt țînburuș de plastic care sa se poata apasa.
Esti sigur ca a sarit protectia termica ? Ca daca nu este sarita, apesi degeaba.


----------
Gata, cred ca stiu. Atasez si o poza. Ai semnul de zero ( sageata ) si daca te uiti atent, exista o gaura foarte mica in fata la sageata. (Am facut in poza  o sageata rosie care indica locul). Ei bine daca tin eu bine minte, in gaura aia este țînburușul care sare
Attached File  termostat Boiler.jpg   28.72K   77 downloads

#3
geo741

geo741

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2007

 florin71_skoda, on 30 iulie 2014 - 19:17, said:

Prin apasare.

Da jos chestia ia alba si vezi daca partea rosie nu se apasa cumva. Sau poate ca gasesti alt țînburuș de plastic care sa se poata apasa.
Esti sigur ca a sarit protectia termica ? Ca daca nu este sarita, apesi degeaba.

mi-a zis cineva sa incerc asta, la la termostatul asta nu am gasit nici un buton..

#4
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Vezi ca am editat postul anterior. (fa si tu o poza la termostatul tau)

#5
geo741

geo741

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2007

 florin71_skoda, on 30 iulie 2014 - 19:17, said:

Prin apasare.

Da jos chestia ia alba si vezi daca partea rosie nu se apasa cumva. Sau poate ca gasesti alt țînburuș de plastic care sa se poata apasa.
Esti sigur ca a sarit protectia termica ? Ca daca nu este sarita, apesi degeaba.


----------
Gata, cred ca stiu. Atasez si o poza. Ai semnul de zero ( sageata ) si daca te uiti atent, exista o gaura foarte mica in fata la sageata. (Am facut in poza  o sageata rosie care indica locul). Ei bine daca tin eu bine minte, in gaura aia este țînburușul care sare
termostat Boiler.jpg


tocmai am facut asta :) banuisem, dar nu mergea din cauza chestiei albe..am dat-o jos si am putut accesa mai bine lacasul ala, era sarita.. acum intra curent, sa vedem daca merge normal. ms mult de tot ! :)

#6
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
O perioda va merge, dar pina la urma va sari iarasi. Trebuie sa-ti iei inima in dinti si sa te apuci sa demontezi boilerul si sa-l speli. Are o gramada de namol depus pe fund si rezistenta impreuna cu electrodul de magneziu pun pariu ca-s pline de calcar si alte depuneri. Cred ca ia venit vremea sa-l mai si cureti. Da jos flansa si o sa vezi "surprize" Posted Image

#7
geo741

geo741

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 07.09.2007
la asta nu ma pricep..ai dreptate, dar cred ca l-am supraincalzit acum..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate