Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Dezinstalare SkyDrive windows 8.1

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005
Buna ziua,

Un sfat pentru dezinstalarea sau oprirea acestui proces stie cineva?
Am incercat fara succes urmatoarele:

A  gpedit.msc dar imi apare o eroare

B  pasii care sunt aici:
1. Open MMC. (Click Start , click in the Start Search box, type mmc , and then press ENTER .)
2  On the File menu, click Add/Remove Snap-in
3  In the Add or Remove Snap-ins dialog box, click Group Policy Object Editor , and then click Add .
nu apare Group Object Editor - lipseste din lista

C  din regedit sa dau valoarea 1 la fisierul nou creat dar tot degeaba.


Alte solutii?

Multumesc

Edited by Y0samiteSam, 30 July 2014 - 11:35.


#2
Atko

Atko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 24.07.2014
Ce eroare primești când introduci gpedit.msc? Eu știu că trebuie să dai valoarea 0 fișierului Attributes din ShellFolder.

#3
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,431
  • Înscris: 29.04.2008
http://www.howtogeek...in-windows-8.1/

#4
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005

View Postiladi, on 30 iulie 2014 - 11:58, said:


"iladi" exact pasii de acolo i-am facut dar degeaba, dupa restart programul inca ruleaza.

#5
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,431
  • Înscris: 29.04.2008
Îmi pare rău.

Experimente la mine pe sistem nu vreau să fac, folosesc OneDrive în permanență.

Doar de curiozitate, cu ce te deranjează pe tine încât să-l scoți de tot? Mai ales că înțeleg că ai cont MS și e gratis și acum e destul de spațios.

#6
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005
viteza mea de upload este foarte foarte mica, ma folosesc de satelit pentru acces la internet si pretul este enorm, banda este limitata si nu vreau sa fac trafic aiurea - uneori nu pot sa trimit mail-uri pentru ca toata banda de upload este blocata de idiotenia asta de program si trebuie sa astept foarte mult. Ma deranjeaza, nu sunt interesat de serviciile lor, sunt multi utilizatori care folosesc alte servere de cloud si numai este nevoie si de cel oferit de microsoft, era normal sa intrebe daca vrei sa nu sa folosesti aplicatia lor.

#7
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,431
  • Înscris: 29.04.2008
Charms
PC settings
One drive

Și apoi acolo dezactivezi ceea ce îți prisosește. Vezi și setările de pe metered conexions și sync settings.

Edit. Nu mai pune fișiere în folderele din one drive, dacă nu le vrei sincronizate.

Poți oricând muta fișierele de acolo sau redirecta one drive către o locație goală.

How can I prevent OneDrive from using my network bandwidth?

If you want as much bandwidth as possible to do something (like stream a movie), you can pause syncing and all other OneDrive activities that use your network connection.
1.Open the OneDrive app.

2. Swipe in from the right edge of the screen, and then tap Settings.
(If you're using a mouse, point to the lower-right corner of the screen, move the mouse pointer up, and then click Settings.)

3. Tap or click Options, and then turn off Sync files.

If you have a metered Internet connection, you can turn off syncing and all other OneDrive activities that use your network connection.

1. Swipe in from the right edge of the screen, tap Settings, and then tap Change PC settings.
(If you're using a mouse, point to the lower-right corner of the screen, move the mouse pointer up, click Settings, and then click Change PC settings.)

2.Tap or click OneDrive.

3.Tap or click Metered connections, and turn all the settings to Off.

Edited by iladi, 30 July 2014 - 22:13.


#8
sirius208

sirius208

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,763
  • Înscris: 17.06.2014
La OneDrive merge sa ai un folder comun intre doua pc-uri ca la Dropbox?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate